763100-2026 - Competition
Poland – Software supply services – Zaprojektowanie, wykonanie i wdrożenie Portalu Open Data dla Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej w ramach projektu pn.: „Transformacja cyfrowa i ekspansja e-usług w Bielsku-Białej”
Contract or concession notice – standard regime - Change notice
Services
2. Procedure
Procedure
Title: Zaprojektowanie, wykonanie i wdrożenie Portalu Open Data dla Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej w ramach projektu pn.: „Transformacja cyfrowa i ekspansja e-usług w Bielsku-Białej”
Description: 1. Przedmiot zamówienia: Zaprojektowanie, wykonanie i wdrożenie Portalu Open Data dla Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej w ramach projektu pn.: „Transformacja cyfrowa i ekspansja e-usług w Bielsku-Białej” Zakres przedmiotu zamówienia: Zamówienie zostało podzielone na dwie części. Części te są organizacyjnie odrębne, jednak pozostają ze sobą powiązane w zakresie przekazania, importu i późniejszego wykorzystania danych pochodzących z digitalizacji uchwał Rady Miejskiej. 1) Część 1: Zaprojektowanie, wykonanie i wdrożenie Portalu Open Data, 2) Część 2: Digitalizacja zasobów analogowych, 2. Szczegółowe określenie i wymagania przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik do SWZ - „Opis przedmiotu zamówienia”.
Internal identifier: ZP.271.2.107.2026.KC
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: yes
Justification for the accelerated procedure: Art. 138 ust. 4 ustawy Prawo zamówień publicznych (składanie ofert odbywa się w całości przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, w sposób określony w art. 63 ust. 1 ustawy Pzp).
Main features of the procedure: 1. Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego, na podstawie art. 132 ustawy Pzp, o wartości większej niż progi unijne, o których mowa w art. 3 ustawy Pzp. 2. Zamawiający przewiduje zastosowanie procedury, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy Pzp, tj. Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 3. Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia, jeżeli środki publiczne, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane, zgodnie z art. 257 ustawy Pzp. 4. Postępowanie o udzielenie zamówienia jest jawne. 5. W sprawach nieuregulowanych w SWZ zastosowanie mają przepisy ustawy Pzp wraz z aktami wykonawczymi oraz Kodeksu cywilnego. 6. RODO (ogólne rozporządzenie o ochronie danych). Szczegółowe informacje w tym zakresie znajdują się w SWZ. 7. Zamawiający dokonuje podziału zamówienia na części.Zamawiający podzielił zamówienie na 2 (dwie) części: Część 1 Zaprojektowanie, wykonanie i wdrożenie Portalu Open Data. Część 2 Digitalizacja zasobów analogowych 8. Inne uwarunkowania formalne do przedmiotu zamówienia: 1) Zamawiający nie dopuszcza możliwości złożenia oferty wariantowej, o której mowa w art. 92 ustawy Pzp, tzn. oferty przewidującej odmienny sposób wykonania zamówienia niż określony w SWZ. 2) Zamawiający nie zastrzega możliwości ubiegania się o udzielenie zamówienia wyłącznie przez Wykonawców, o których mowa w art. 94 ustawy Pzp, tj. mających status zakładu pracy chronionej, spółdzielnie socjalne oraz innych Wykonawców, których głównym celem lub głównym celem działalności ich wyodrębnionych organizacyjnie jednostek, które będą realizowały zamówienie, jest społeczna i zawodowa integracja osób społecznie marginalizowanych. 3) Zamawiający nie przewiduje rozliczenia między Zamawiającym a Wykonawcą w walutach obcych. 4) Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu, z zastrzeżeniem art. 261 ustawy Pzp. 5) Zamawiający nie przewiduje zastrzeżenia obowiązku osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych zadań, zgodnie z art. 60 i art. 121 ustawy Pzp. 6) Zamawiający nie przewiduje zawarcia umowy ramowej, o której mowa w art. 311-315 ustawy Pzp. 7) Zamawiający nie przewiduje przeprowadzenia aukcji elektronicznej, o której mowa w art. 308 ust. 1 ustawy Pzp. 8) Zamawiający nie wymaga ani nie dopuszcza złożenia ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia katalogów elektronicznych do oferty. 9. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu z postępowania na podstawie tzw. przesłanek obligatoryjnych z art. 108 ustawy Pzp, a także na podstawie ogólnounijnych sankcji nałożonych na rosyjskich wykonawców oraz ustawy sankcyjnej. 10. W postępowaniu o udzielenie zamówienia Zamawiający żąda podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie braku podstaw wykluczenia zgodnie z właściwym rozporządzeniem w sprawie podmiotowych środków dowodowych oraz innych dokumentów lub oświadczeń, jakich może żądać Zamawiający od Wykonawcy. Szczegółowe wymogi w tym zakresie znajdują się w SWZ. 11. Postępowanie prowadzone jest przy użyciu środków komunikacji elektronicznej. Komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami odbywa się przy użyciu środków komunikacji w ramach Platformy, dostępnej pod adresem: https://umbielsko.logintrade.net/ oraz poczty elektronicznej na adres: zp@um.bielsko-biala.pl , katarzyna.cholewik@um.bielsko-biala.pl. Szczegółowe informacje w tym zakresie znajdują się w SWZ. 12. Informacje dotyczące Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie zawiera Część IX SWZ. 13. Informacje dotyczące udostępnianie zasobów innych podmiotów, na zasadach określonych w art. 118-123 ustawy Pzp zawiera Część VIII SWZ. 14. Z uwagi na fakt, że czynności wykonywanie przez osoby przy realizacji zamówienia wyczerpują pojęcia stosunku pracy w rozumieniu ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy, Zamawiający przewiduje wymóg zatrudniania osób na umowę o pracę dla Części 1 oraz Części 2 Szczegóły w SWZ wraz z załącznikami.
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 72268000 Software supply services
Additional classification (cpv): 72310000 Data-processing services, 72316000 Data analysis services, 79999100 Scanning services, 48610000 Database systems, 48810000 Information systems
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Zaprojektowanie, wykonanie i wdrożenie Portalu Open Data
Description: Część 1: Zaprojektowanie, wykonanie i wdrożenie Portalu Open Data, co zapewni: 1.1 powszechny dostęp – dzięki budowie dedykowanego portalu, który zagwarantuje zidentyfikowanym grupom docelowym (mieszkańcom, inwestorom, naukowcom) przejrzysty i nieograniczony dostęp do cyfrowych danych znajdujących się w posiadaniu Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej oraz innych jednostek miejskich; 1.2 ponowne wykorzystanie danych – dzięki udostępnianiu informacji sektora publicznego w formatach otwartych, ustrukturyzowanych i możliwych do odczytu maszynowego, co pozwoli na ich dalsze wykorzystywanie, analizowanie i przetwarzanie w nowych produktach lub usługach; 1.3 wizualizację i automatyzację – poprzez wyposażenie portalu w narzędzia umożliwiające graficzną prezentację zgromadzonych informacji (wykresy, mapy) oraz mechanizmy automatycznego odświeżania danych w momencie zmian w wybranych rejestrach źródłowych; 1.4 integrację i skalowalność – poprzez zapewnienie stałej wymiany informacji z portalem rządowym (https://dane.gov.pl) oraz stworzenie architektury umożliwiającej samodzielne dodawanie kolejnych źródeł danych w przyszłości. 1.5 publikację danych – poprzez udostępnienie, już w ramach wdrażania portalu, m.in. danych przestrzennych (GIS), rejestru miejsc pamięci, lokalizacji defibrylatorów oraz zestawień uchwał Rady Miejskiej.
Internal identifier: Część 1 ZP.271.2.107.2026.KC
Additional classification (cpv): 48610000 Database systems, 48810000 Information systems
Lot: LOT-0002
Title: Digitalizacja zasobów analogowych
Description: 2) Część 2: Digitalizacja zasobów analogowych, co zapewni: 2.1 cyfryzację źródeł – poprzez przekształcenie tradycyjnych, papierowych zasobów archiwalnych Urzędu, obejmujących wyłącznie uchwały Rady Miejskiej, w ustrukturyzowane, w pełni przeszukiwalne zbiory cyfrowe; 2.2 zasilenie Portalu – dzięki przekazaniu zdigitalizowanych dokumentów w celu ich docelowego, publicznego udostępnienia w nowo powstałym Portalu.
Internal identifier: Część 2 ZP.271.2.107.2026.KC
Main classification (cpv): 72310000 Data-processing services
Additional classification (cpv): 72316000 Data analysis services, 79999100 Scanning services