2. Procedure
Procedure
Title: Świadczenie usług serwisowych tomografu komputerowego Revolution EVO
Description: Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług serwisowych tomografu komputerowego Revolution EVO Zamawiający – na podstawie art. 139 PZP – informuje, że w pierwszej kolejności dokona badania i oceny ofert w niniejszym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. DOKUMENTY SKŁADANE WRAZ Z OFERTĄ Na ofertę składają się: 1) uzupełniony formularz ofertowy, zgodnie z załącznikiem nr 1 do SWZ; 2) uzupełniony formularz cenowy, zgodnie z załącznikiem nr 2 do SWZ. Wraz z ofertą, Wykonawca ma obowiązek złożyć: 1) odpis lub informację z KRS, CEIDG lub innego właściwego rejestru – w celu potwierdzenia, że osoba działająca w imieniu Wykonawcy jest umocowana do jego reprezentowania. Wykonawca nie jest zobowiązany do złożenia tych dokumentów, jeżeli Zamawiający może je uzyskać za pomocą bezpłatnych i ogólnodostępnych baz danych, o ile Wykonawca wskazał dane umożliwiające dostęp do tych dokumentów; 2) jeżeli w imieniu wykonawcy działa osoba, której umocowanie do jego reprezentowania nie wynika z dokumentów, o których mowa w punkcie poprzedzającym: pełnomocnictwo lub inny dokument potwierdzający umocowanie do reprezentowania wykonawcy; 3) pełnomocnictwo do reprezentowania Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia o ile dotyczy; 4) w przypadku wnoszenia wadium w formie innej niż pieniężna – oryginał dokumentu wadialnego (gwarancji lub poręczenia) – o ile dotyczy. 5) Oświadczenie i dokumenty wskazane w rozdz. VI A w zakresie tam określonym jako składane wraz z ofertą. Postępowanie prowadzone jest zgodnie z ustawą z dnia 11 września 2019r. PZP (Dz.U. z 2026r. poz. 793) – dalej PZP, w trybie przetargu nieograniczonego o wartości szacunkowej przekraczającej progi unijne (art. 132 PZP) w oparciu o art. 138 ust. 4 ustawy Pzp. 5. Udział w postępowaniu wykonawców z państw trzecich - O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy mają siedzibę lub miejsce zamieszkania w państwach członkowskich UE, EOG lub w państwach będących stronami Porozumienia WTO w sprawie zamówień rządowych albo innych umów międzynarodowych, których stroną jest UE, gwarantujących na zasadzie wzajemności i równości dostęp do rynku zamówień publicznych. Wykonawcy z pozostałych państw (zwani „wykonawcami z państw trzecich niebędących stronami umów międzynarodowych”) nie są dopuszczeni do udziału w postępowaniu 6. Wykonawca może w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w ust. 1 pkt 4, w stosownych sytuacjach oraz w odniesieniu do konkretnego zamówienia, lub jego części polegać na zdolnościach technicznych lub zawodowych lub sytuacji finansowej lub ekonomicznej podmiotów udostępniających zasoby, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków prawnych. Zamawiający ocenia, czy udostępniane wykonawcy przez podmioty udostępniające zasoby zdolności techniczne lub zawodowe lub ich sytuacja finansowa lub ekonomiczna, pozwalają na wykazanie przez wykonawcę spełniania warunków udziału w postępowaniu, a także bada, czy nie zachodzą wobec tego podmiotu podstawy wykluczenia, które zostały przewidziane względem wykonawcy. Wykonawca nie może po upływie terminu składania ofert powoływać się na zdolności lub sytuację, podmiotów udostępniających zasoby, jeżeli na etapie składania ofert nie polegał on w danym zakresie na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby. 7. Oceniając zdolność techniczną lub zawodową, zamawiający może, na każdym etapie postępowania, uznać, że wykonawca nie posiada wymaganych zdolności, jeżeli posiadanie przez wykonawcę sprzecznych interesów, w szczególności zaangażowanie zasobów technicznych lub zawodowych wykonawcy w inne przedsięwzięcia gospodarcze wykonawcy może mieć negatywny wpływ na realizację zamówienia 8.Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku: 1)w odniesieniu do warunków udziału w postępowaniu wskazanych w ust. 1 pkt 4, wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia mogą polegać na zdolnościach tych z wykonawców, którzy wykonają usługi, do realizacji których te zdolności są wymagane.2)w przypadku, o którym mowa w pkt.1 wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia dołączają do oferty oświadczenie, z którego wynika, które dostawy wykonają poszczególni wykonawcy, wg wzoru stanowiącego zał. nr 6. 3) wykonawcy są zobowiązani ustanowić pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Pełnomocnictwo powinno być złożone wraz z ofertą. B. PRZEDMIOTOWE ŚRODKI DOWODOWE 1. W przypadku oświadczenia w formularzu ofertowym posiadania autoryzacji producenta sprzętu w zakresie serwisowania/przeglądów dla serwisu wykonawcy – Wykonawca zobowiązany jest dołączyć wraz z ofertą - dokument potwierdzający posiadanie przez niego upoważnienia producenta serwisu tomografu komputerowego Revolution EVO (autoryzację) do wykonania przeglądów technicznych, konserwacji sprzętu i aparatury medycznej wyprodukowanej przez tego producenta, a w przypadku Wykonawcy niebędącego autoryzowanym serwisantem wytwórcy: instrukcję serwisową serwisu tomografu komputerowego Revolution EVO wytwórcy, procedury wykonywanych czynności określonych przez wytwórcę tomografu komputerowego Revolution EVO wytwórcy, procedury wykonywanych czynności określonych przez wytwórcę tomografu komputerowego Revolution EVO oraz umowę licencyjną uprawniającą do dysponowania kluczami i kodami do oprogramowania serwisowego w zakresie umożliwiającym realizację przedmiotu zamówienia. 2.W przypadku, gdy wykonawca nie złoży przedmiotowych środków dowodowych, o których mowa w ust. 1 lub złożone przedmiotowe środki dowodowe będą niekompletne, Zamawiający zgodnie z art.107 ust. 3 ustawy Pzp nie będzie wzywał do ich złożenia lub uzupełnienia.
Internal identifier: NP.26.85.2026.KCH
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 50420000 Repair and maintenance services of medical and surgical equipment
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Świadczenie usług serwisowych tomografu komputerowego Revolution EVO - zgodnie z SWZ
Description: Świadczenie usług serwisowych tomografu komputerowego Revolution EVO - zgodnie z SWZ
Internal identifier: Świadczenie usług serwisowych tomografu komputerowego Revolution EVO - zgodnie z SWZ