763589-2026 - Competition
Poland – Electricity – Kompleksowa dostawa energii elektrycznej, obejmująca sprzedaż energii elektrycznej oraz świadczenie usługi dystrybucji dla Powiatu Słupeckiego w okresie od 01.01.2027 r. do 31.12.2029 r.
Contract or concession notice – standard regime - Change notice
Supplies
2. Procedure
Procedure
Title: Kompleksowa dostawa energii elektrycznej, obejmująca sprzedaż energii elektrycznej oraz świadczenie usługi dystrybucji dla Powiatu Słupeckiego w okresie od 01.01.2027 r. do 31.12.2029 r.
Description: 1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usługi polegającej na Kompleksowej dostawie energii elektrycznej, obejmująca sprzedaż energii elektrycznej oraz świadczenie usługi dystrybucji, w okresie od 01.01.2027 r. do 31.12.2029 r., dla następujących jednostek organizacyjnych Powiatu Słupeckiego: 1) Starostwo Powiatowe w Słupcy, 2) Zespół Szkół Zawodowych im. Gen. Władysława Sikorskiego w Słupcy, 3) Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Zagórowie, 4) Zespół Szkół Ekonomicznych w Słupcy, 5) Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Słupcy, 6) Powiatowy Zarząd Dróg z siedzibą w Słomczycach, 7) Ośrodek Wsparcia dla Dzieci i Młodzieży z Interwencją Kryzysową w Lądku, 8) Powiatowy Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Słupcy, 9) Liceum Ogólnokształcące w Słupcy, 10) Dom Pomocy Społecznej w Zagórowie, 11) Dom Pomocy Społecznej w Strzałkowie, 12) Dom Pomocy Społecznej w Skubarczewie, 13) Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Strzałkowie. których adresy oraz inne istotne dane zostały wyszczególnione w załączniku nr 2 do SWZ. 2. Wskazana w dokumentach SWZ wartość zapotrzebowania na energię elektryczną jest wartością szacunkową, co nie odzwierciedla realnego bądź deklarowanego wykorzystania energii elektrycznej w czasie trwania umowy i w żadnym razie nie może być podstawą jakichkolwiek roszczeń ze strony Wykonawcy. Rzeczywiste rozliczenia odbywać się będą na podstawie bieżących wskazań układów pomiarowo-rozliczeniowych za dostawę energii elektrycznej zgodnie z ofertą Wykonawcy, za dystrybucję energii elektrycznej odbywać się będą na podstawie opłat wynikających z Taryfy dla usług dystrybucji energii elektrycznej. 3. Dostawa energii elektrycznej i świadczenie usług dystrybucji odbywać się będzie na warunkach określonych w ustawie – Prawo energetyczne z dnia 10 kwietnia 1997 r. (t.j. Dz. U. 2026 poz. 43 ze zm.), przepisach wykonawczych, a w szczególności Rozporządzeniu Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 22 marca 2023 roku w sprawie szczególnych warunków funkcjonowania systemu elektroenergetycznego (Dz. U. z 2025 r., poz. 915) oraz innych ogólnie obowiązujących przepisach prawnych. 4. Wykonawca jest zobowiązany do posiadania na dzień rozpoczęcia świadczenia usługi kompleksowej umowy z Operatorem Systemu Dystrybucyjnego, do którego sieci przyłączone są obiekty Zamawiającego, umożliwiającej świadczenie usługi kompleksowej dla obiektów objętych niniejszym zamówieniem. 5. Planowana do pobrania średnioroczna ilość energii elektrycznej: 870,454 MWh (+/-) 30%. . 6. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określony został w Załączniku nr 2 do SWZ. 7. Warunki realizacji Przedmiotu Zamówienia zawarte zostały również w Istotnych Postanowieniach Umowy, stanowiących Załącznik nr 3 SWZ. 8. Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego, w którym w odpowiedzi na ogłoszenie o zamówieniu oferty mogą składać wszyscy zainteresowani Wykonawcy, a następnie Zamawiający wybiera najkorzystniejszą ofertę zgodnie z przepisami ustawy Pzp. 9. Zamawiający zastosuje w niniejszym postępowaniu postanowienia art. 139 ustawy Pzp. W związku z powyższym, Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. W takim przypadku, Wykonawca nie jest obowiązany do złożenia wraz z ofertą oświadczenia (JEDZ) które będzie składane na żądanie Zamawiającego, wyłącznie przez tego Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona 10. Przedmiot zamówienia nie został podzielony na części. Wykonawca może złożyć jedną ofertę na zamówienie będące przedmiotem niniejszego postępowania.
Internal identifier: OR.272.9.2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 09310000 Electricity
Additional classification (cpv): 09300000 Electricity, heating, solar and nuclear energy, 65310000 Electricity distribution
5. Lot
Lot: LOT-0003