See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: Achiziție echipamente de inventariere, cartare și monitorizare specii și habitate din cadrul proiectului: „Implementarea masurilor de management pentru conservarea speciilor si habitatelor de interes comunitar din Parcul National, siturile Natura 2000 Muntii Rodnei (ROSCI0125, ROSPA0085) si întarirea capacitatii administrative de gestionare a biodiversității” etapa II - Cod MySMIS2021+: 322123
Description: ”Achiziție echipamente de inventariere, cartare și monitorizare specii și habitate” Contractul de achiziție este implementat în cadrul proiectului: „Implementarea masurilor de management pentru conservarea speciilor si habitatelor de interes comunitar din Parcul National, siturile Natura 2000 Muntii Rodnei (ROSCI0125, ROSPA0085) si întarirea capacitatii administrative de gestionare a biodiversității” etapa II - Cod MySMIS2021+: 322123 LOT 1 – „Echipamente IT, software si echipamente foto/video” LOT 2 – „Echipamente / dotari diverse de biodiversitate” In conformitate cu prevederile art. 160, alin. (1) din Legea nr. 98/2016, cu modificările si completările ulterioare, termenul limita pana la care orice operator economic interesat are dreptul de a solicita clarificări sau informații suplimentare in legătura cu documentația de atribuire este de maxim 22 zile înainte de data limita de depunere a ofertelor. In conformitate cu prevederile art. 160, alin. (2) din Legea nr. 98/2016, cu modificările si completările ulterioare termenul limita în care autoritatea contractanta va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificare/informațiilor suplimentare este cel mai târziu a 11-a zi înainte de data depunerii ofertelor .
Internal identifier: 3
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 30236000 Miscellaneous computer equipment
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: -„Echipamente IT, software si echipamente foto/video”
Description: Achiziție echipamente de inventariere, cartare și monitorizare specii și habitate din cadrul proiectului: „Implementarea masurilor de management pentru conservarea speciilor si habitatelor de interes comunitar din Parcul National, siturile Natura 2000 Muntii Rodnei (ROSCI0125, ROSPA0085) si întarirea capacitatii administrative de gestionare a biodiversității” etapa II - Cod MySMIS2021+: 322123 LOT 1 – „Echipamente IT, software si echipamente foto/video”
Internal identifier: 1
Additional classification (cpv): 32323300 Video equipment, 48000000 Software package and information systems
Lot: LOT-0002
Title: -Echipamente / dotari diverse de biodiversitate
Description: Achiziție echipamente de inventariere, cartare și monitorizare specii și habitate din cadrul proiectului: „Implementarea masurilor de management pentru conservarea speciilor si habitatelor de interes comunitar din Parcul National, siturile Natura 2000 Muntii Rodnei (ROSCI0125, ROSPA0085) si întarirea capacitatii administrative de gestionare a biodiversității” etapa II - Cod MySMIS2021+: 322123 LOT 2 – „Echipamente / dotari diverse de biodiversitate”
Internal identifier: 2
Additional classification (cpv): 39300000 Miscellaneous equipment