2. Procedure
Procedure
Title: Aglomeracija Vodice-Tribunj-Srima 2 izgradnja kanalizacijske i vodovodne mreže
Description: Predmet nabave je faza II dogradnje i rekonstrukcije sustava javne odvodnje te rekonstrukcije vodoopskrbne mreže na području aglomeracije Vodice-Tribunj-Srima , konkretno na području grada Vodice te naselja Tribunj i Srima, sve u Šibensko-kninskoj županiji, Republika Hrvatska. Radovi se sastoje od izrada Izvedbenih projekata, snimaka izvedenog stanja, Projekata izvedenog stanja i prateće dokumentacije potrebne za izvođenje radova i ishođenje Uporabnih dozvola te građenja. Opseg radova je definiran Tehničkom Specifikacijom i Troškovnikom. Radovi će se izvršavati po Uvjetima Ugovora o građenju za građevinske i inženjerske radove po projektima Naručitelja, izdano od Međunarodne federacije inženjera konzultanata (FIDIC), prvo izdanje 1999. u hrvatskom prijevodu izdano od Hrvatske udruge konzultanata, Hrvatske komore inženjera građevinarstva i Udruge konzultantskih društava u graditeljstvu (tzv. FIDIC Crvena knjiga), koje su izmijenjene Posebnim uvjetima Ugovora koji su dani u prijedlogu ugovora. „Uvjeti Ugovora o građenju za građevinske i inženjerske radove po projektima Naručitelja“, izdano od Međunarodne federacije inženjera konzultanata (FIDIC), prvo izdanje 1999. predstavljaju jedne od najrasprostranjenijih kodificiranih općih uvjeta za ugovore o građenju, koji svoju primjenu nalaze diljem svijeta. Isti predstavljaju kvalitetan model uređenja ugovornog odnosa između Naručitelja i Izvođača te u slučajevima javnih nabava u kojima se može očekivati interes ponuditelja iz drugih država osiguravaju viši stupanj tržišnog natjecanja i ostvarenja svrhe javne nabave („best value for money“). Naime, upravo iz razloga svoje opće primijene diljem svijeta isti predstavljaju ugovorni model koji je podjednako poznat izvođačima iz zemljama Europske Unije kao i iz drugih država. Poznavanje lokalnog zakonodavstva koje uređuje ugovore o građenju neosnovano bi prednost davalo izvođačima sa sjedištem u zemlji iz koje je Naručitelj. Navedeno predstavlja temeljne razloge radi kojih je Naručitelj odlučio dio nabave koji se odnosi na građenje ugovoriti uz primjenu navedenih Uvjeta. Pored toga, „Uvjeti Ugovora o građenju za građevinske i inženjerske radove po projektima Naručitelja“, izdano od Međunarodne federacije inženjera konzultanata (FIDIC), prvo izdanje 1999. na sustavan način uređuju odnose između sudionika u gradnji prije svega Naručitelja, Inženjera i Izvođača, podjelu rizika, način ostvarivanja prava iz ugovornog odnosa, jasno definiraju rokove u kojima se određene radnje imaju poduzeti, predviđaju načine rješavanja spornih situacija, uređuju način produljenja rokova izvođenja, dodatna plaćanja te općenito štite kako Naručitelja tako i Izvođača u ispunjavanju međusobnih obveza i ostvarivanju prava. Primjena navedenih Uvjeta dodatno osigurava da će ugovor biti ispunjen u opsegu i rokovima koji su određeni te daje Inženjeru, kao nadzornom tijelu, efikasne mehanizme kojima se može poslužiti radi ostvarenja navedenih ciljeva.
Internal identifier: 26_004i
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Main features of the procedure: Otvoreni postupak
Purpose
Main nature of the contract: Works
Main classification (cpv): 45231300 Construction work for water and sewage pipelines
5. Lot
Lot: LOT-0000
Additional classification (cpv): 45232411 Foul-water piping construction work, 44130000 Sewer mains, 45232423 Sewage pumping stations construction work, 45232431 Wastewater pumping station, 45232151 Water-main refurbishment construction work