See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: Zakup wyposażenia do selektywnego zbierania odpadów w miejscu ich powstawania
Description: Przedmiotem zamówienia jest „Zakup wyposażenia do selektywnego zbierania odpadów w miejscu ich powstawania” dla Miejskiego Zakładu Komunalnego Sp. z o.o. w Leżajsku. Zamówienie zostało podzielone na cztery części: Część zamówienia nr 1 - Wiaty modułowe, Część zamówienia nr 2 - Altany śmietnikowe, Część zamówienia nr 3 - Kosze uliczne, Część zamówienia nr 4 - Kosze kontenerowe prasujące odpady. Każdy Wykonawca może złożyć tylko jedną ofertę na całe postępowanie, oznacza to, że w jednym formularzu ofertowym (lub składając jeden pakiet dokumentów) wykonawca wskazuje części, na które składa ofertę.
Internal identifier: ZP/1/07/2026/WOiGO
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: yes
Justification for the accelerated procedure: Działając na podstawie art. 138 ust. 4 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych, Zamawiający wyznacza termin składania ofert wynoszący 30 dni. Skrócenie podstawowego 35-dniowego terminu składania ofert o 5 dni uzasadnione jest faktem, iż składanie ofert w niniejszym postępowaniu odbywa się w całości przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, zgodnie z art. 63 ust. 1 ustawy Pzp, a pełna dokumentacja zamówienia (SWZ) została udostępniona bezpłatnie i bez ograniczeń na stronie internetowej prowadzonego postępowania od dnia publikacji ogłoszenia.
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 43327000 Prefabricated equipment
Additional classification (cpv): 44112100 Shelters, 34928480 Waste and rubbish containers and bins
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Część zamówienia nr 1 - Wiaty modułowe
Description: Przedmiotem zamówienia jest wykonanie wolnostojącej wiaty składającej się z 8 szt. prefabrykowanych modułów (tzw. „wiata inteligenta”) w których będą umieszczone kontenery/pojemniki na odpady do selektywnej zbiórki odpadów u źródła z dostępem dla strefy przechowywania odpadów wyłącznie przez uprawnionych mieszkańcom. Wymiary pojedynczego metalowego modułu wynoszą około 1,8 x 1,4 x 1,7 m (szerokość x głębokość x wysokość bez masztów). Mając na uwadze, że u poszczególnych Producentów/Dostawców wymiary mogą się od siebie różnić to przyjmuje się zakres tolerancji rozbieżności wymiarów ±20%. Pojedynczy moduł ma być zespołem połączonych ze sobą obudów pojemników (łącznie 8 szt. modułów) stojących w swoim bezpośrednim sąsiedztwie. Cały proces wyrzucania odpadów ma być monitorowany i opomiarowany. Każdy odpad wytworzony w gospodarstwie domowym i gromadzony w zbiorczych pojemnikach na osiedlu lub w wyznaczonym miejscu na terenie gminy, ma być opomiarowany. Opomiarowanie polegać ma na przypisaniu do indywidualnego konta rozliczeniowego stworzonego dla każdego objętego system gospodarstwa domowego informacji typu nazwa, rodzaj frakcji, masa, dane identyfikujące datę i godzinę autoryzacji użytkownika. Identyfikacja użytkownika następować powinna poprzez naklejkę z kodem QR, muszą być przypisane do danej frakcji i danego gospodarstwa, a otwarcie klapy pojemnika następować powinno tylko po zbliżeniu naklejki z kodem QR do czytnika umieszczonego na danym pojemniku. Wszystkie wygenerowane podczas tego procesu dane gromadzone mają być w urządzeniu (warstwa lokalna) i następnie za pomocą transmisji danych przenoszone do warstwy centralnej systemu udostępnionego Zamawiającemu wraz z bezterminową licencją w ramach ceny ofertowej. Każde gniazdo powinno być wyposażone w minimum dwie kamery systemu CCTV, zamontowane na masztach na skrajnych modułach, w celu zwiększenia poziomu ochrony urządzeń, a także motywowania mieszkańców do właściwego użytkowania urządzeń. Kamery powinny być skierowane na siebie i swoim zasięgiem obejmować teren bezpośrednio przed frontem urządzeń. Obraz powinien być rejestrowany na cyfrowym nośniku wewnątrz urządzenia. Na każdym maszcie powinno zostać zamontowane oświetlenie z czujnikiem ruchu. Każdy z modułów, który wchodzi w skład całego gniazda powinien zawierać elementy, które spełniać mają funkcje opomiarowania odpadów gromadzonych w środku pojemnika. Przedmiotem zamówienia są urządzenia mechaniczne w postaci metalowych modułów z bezdotykowym otwieraniem i zamykaniem klap. W modułach umieszczane mają być standaryzowane plastikowe pojemniki o pojemności 1100 litrów lub 240 l. Każdy moduł ma być wyposażony w kontrolę dostępu przez jednorazowe kody QR do naklejania na worek, pomiar masy odpadów ma odbywać się w sposób automatyczny i legalizowany. System ma umożliwiać pomiar stanu napełnienia pojemników do gromadzenia odpadów i monitory CCTV, a także systemu komunikacji głosowej i świetlnej oraz transmisji danych do warstwy centralnej systemu. Wdrażane rozwiązanie ma pozwolić na jednoznaczne przypisanie worka z odpadami do właściciela odpadów zgodnie z ustawą o utrzymaniu czystości i porządku w gminie. Wiata modułowa zlokalizowana będzie na dz. ew. nr 5515/146, 4230/8 i przeznaczona będzie dla mieszkańców budynku przy ul. M.C. Skłodowskiej w Leżajsku nr 5 i 9, 37-300 Leżajsk. Szczegółowy opis zamówienia zawarto w pkt. 5.1. SWZ dla niniejszego postępowania.
Additional classification (cpv): 34928400 Urban furniture, 44112100 Shelters, 34928480 Waste and rubbish containers and bins
Quantity: 1 piece
Lot: LOT-0002
Title: Część zamówienia nr 2 - Altany śmietnikowe
Description: Przedmiotem zamierzenia jest wykonanie 3 szt. wolnostojących altan śmietnikowych w których będą umieszczone kontenery lub pojemniki na odpady do selektywnej zbiórki odpadów u źródła z dostępem do strefy przechowywania odpadów wyłącznie uprawnionym mieszkańcom. Wymiary pojedynczej altany winny wynosić około 4,0 x 5,0 m. Mając na uwadze, że u poszczególnych Producentów/Dostawców wymiary mogą się od siebie różnić to przyjmuje się zakres tolerancji rozbieżności wymiarów ±20%. Charakterystyczne parametry: • W celu zakotwienia altany śmietnikowej należy wykonać stopy fundamentowe betonowe o wymiarach min. 30x30*110cm dla każdego słupa nośnego. Utwardzenie nawierzchni wykonać z obrzeży betonowych grubości min. 80 mm i kostki brukowej minimum 80 mm, warstwa podbudowy piaskowo-cementowa grubości min. 50 mm, kruszywo łamane stabilizowane mechanicznie grubości min 250 mm. Utwardzenie pod całą powierzchnią wiaty + 150 mm z każdej strony od wymiaru konstrukcji. Dopuszcza się zamiennie płytę fundamentową na całej powierzchni altany, zbrojoną siatką z drutu żebrowanego min. Φ10mm o oczkach około 150x150mm, grubość płyty min. 150mm. • Łączna ilość utwardzeń do wykonania dla trzech lokalizacji (posadzka wraz dojściami) ok. 90 m2; • Należy zapewnić (wykonać) stosowny ciąg komunikacyjny utwardzony pomiędzy altaną śmietnikową, a drogą np. kostka brukowa w celu zapewnienia możliwości prawidłowego korzystania przez uprawnionych mieszkańców i opróżniania kontenerów/pojemników z odpadów przez służby porządkowe; • Osadzenie i montaż konstrukcji (słupów) poprzez kotwy i śruby; • Wymiary w rzucie pojedynczej altany: 4,0 x 5,0 m ± 20%; • Konstrukcja nośna (słupy): zamknięte profile stalowe lub aluminiowe (zabezpieczone przed korozją) min. 80 x 80 mm, grubość ścianki min. 2,0 mm; • Rama dachu i rygiel górny (Konstrukcja pozioma): zamknięte profile stalowe lub aluminiowe (zabezpieczone przed korozją) min. 60 x 40 mm, grubość ścianki min. 2,0 mm; • Uzupełnienie konstrukcji i poprzeczki: profile stalowe lub aluminiowe (zabezpieczone przed korozją) min. 30 x 30 mm lub min. 40 x 20 mm, grubość ścianki min. 2,0 mm; • Zadaszenie: blacha trapezowa powlekana T14 / T18, grubość min. 0,5 mm; • Wypełnieni ścian: panele z blachy powlekanej grubość 0,5–0,7 mm; • Furtka/Drzwi: jedno lub dwuskrzydłowe szerokości w świetle min. 1450 mm, wypełnione panelem z blachy powlekanej lub siatką, otwierane na 180o; • Zamknięcie: zamek z wkładką patentową, klamka, ilość kluczy min. 3 szt. • Kolorystyka: główny kolor grafit / antracyt (np. RAL 7016), wstawki kolor zielony (np. RAL 6038) • Odprowadzenie wody z dachu: małe systemy rynnowe o średnicy rynny min. 75 mm oraz średnicy rury spustowej min. 63 mm, materiał plastik; • W pojedynczej altanie ma się zmieści min. 6 szt. kontenerów 1100 l przy zachowaniu w środku szerokiej alejki manewrowej o szerokości około 1,8 m; • Oferowane altany muszą być fabrycznie nowe, wolne od wad fizycznych i prawnych. • Gwarancja: min. 24 miesiące. Szczegółowy opis zamówienia znajduje się w pkt 5.2. SWZ dla niniejszego postępowania.
Main classification (cpv): 44112100 Shelters
Additional classification (cpv): 34928400 Urban furniture
Quantity: 3 pieces
Lot: LOT-0003
Title: Część zamówienia nr 3 - Kosze uliczne
Description: Parametry techniczne: • Głębokość: 35 cm ±10%; • Szerokość: 150 cm ±10%; • Wysokość: 115 cm ±10%; • Kosze mają być oznaczone kolorystycznie (jasne, kontrastowe barwy) i opisane dużą czytelną czcionką; • Blacha ocynkowana malowana proszkowo w kolorze grafit/antracyt, grubość min. 1,0 mm – montaż na zewnątrz (odporne na warunki atmosferyczne); • Od spodu możliwość stałego zatwierdzenia do podłoża np. kołkami do kostki brukowej; • Wewnętrzne metalowe pojemniki o pojemności min. 70 litrów – po jednym dla każdej komory; • Korpus (ściany i góra) pełny – otwory wrzutowe od frontu z klapą; • Drzwi każdej komory z zamkiem kluczykowym – uniwersalny kluczyk do wszystkich; • Ilość kluczyków min. 10 szt.; • Konstrukcja oparta na profilach zamkniętych. • Cztery komory na różne odpady przystosowane do selektywnej zbiórki u źródła: Komora nr 1 – napisy i kolorystyka wlotu - żółty „plastik i metale” Komora nr 2 – napisy i kolorystyka wlotu - niebieski „makulatura lub papier” Komora nr 3 – napisy i kolorystyka wlotu - zielony „szkło” Komora nr 4 – napisy i kolorystyka wlotu - brązowy „bio” • Gwarancja: min. 24 miesięcy. • Dostawa: ul. Podolszyny 1, 37-300 Leżajsk Szczegółowy opis zamówienia znajduje się w pkt. 5.3. SWZ dla niniejszego postępowania.
Main classification (cpv): 34928480 Waste and rubbish containers and bins
Quantity: 100 pieces
Lot: LOT-0004
Title: Część zamówienia nr 4 - Kosze kontenerowe prasujące odpady
Description: Rodzaj zamówienia: dostawa Ilość: 10 szt. • Głębokość: 95 cm ±10%; • Szerokość: 80 cm ±10%; • Wysokość: 150 cm ±20%; • Wyrzutnia szerokości min. 35 cm; • Kompresja odpadów do 2 000 litrów ± 20%; • Pedał nożny otwierający klapę wyrzutni; • Moduł wyposażony w standardowy pojemnik dwukołowy o pojemności 240 litrów; • Mechanizm zagęszczania odpadów; • Pomiar poziomu napełnienia w czasie rzeczywistym z raportowaniem do systemu. • Podgląd pracy urządzenia w czasie rzeczywistym; • Zasilany energia słoneczną – wbudowane panele słoneczne min. 45 W wraz z akumulatorem min. 45 ah; • Kontener wykonany z aluminium lub stali ocynkowanej, zabezpieczony antykorozyjnie, malowany proszkowo; • W ramach ceny ofertowej Wykonawca udzieli licencja na dostęp do oprogramowania i/lub aplikacji do zarządzania odpadami gromadzonymi w kontenerze z dostępem online dla Zamawiającego (informacja o poziomie zapełnienia, sygnalizacji konieczności opróżnienia, lokalizacji kosza na mapie) na warunkach i zgodnie z zapisami § 14 Załącznika nr 6 PPU do SWZ; • Utrzymanie Systemu w okresie gwarancji i nieodpłatne z niego korzystanie bezterminowe po okresie gwarancji. Przez system rozumie się oprogramowanie do obsługi urządzenia działające w chmurze oraz aplikację dostępową online; • Kosze mają być oznaczone kolorystycznie (jasne, kontrastowe barwy) i opisane dużą czytelną czcionką – szata graficzka i napisy do ustalenia z Zamawiającym; • Oferowane urządzenie musi być fabrycznie nowe, wolne od wad fizycznych i prawnych oraz nie może być prototypem. Zamawiający wymaga, aby zaoferowany model pochodził z produkcji seryjnej i był dostępny w oficjalnym kanale sprzedaży producenta na dzień składania ofert; • W okresie gwarancji Wykonawca zobowiązuje się do udostępnienia API w celu możliwości podłączenia/zintegrowania Systemu wykonawcy z oprogramowaniem będącym w posiadaniu Zamawiającego; • Gwarancja min. 24 miesięcy; • Dostawa: ul. Podolszyny 1, 37-300 Leżajsk; • Wykonawca zapewni możliwość odpłatnego świadczenia usług Serwisu Urządzeń i Konserwacji systemu po okresie gwarancji, z zastrzeżeniem że ich wartość roczna nie może być większa niż 3% kwoty ofertowej netto (tej części zamówienia) przez okres 24 miesięcy od dnia upływu okresu gwarancji. udzielając jednocześnie licencji na korzystanie z systemu zgodnie z zapisami zawartymi w § 14 załączniki nr 6 PPU do SWZ lub zobowiązuje się przenieść dane wraz z Systemem i jego ostatnią aktualizacją (za jednorazową opłatą nie większą niż 7% kwoty ofertowej netto tej części zamówienia) na serwer Zamawiającego udzielając jednocześnie licencji na korzystanie z Systemu zgodnie z zapisami § 14 zawartymi w załączniki nr 6 PPU do SWZ. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w pkt. 5.4. SWZ dla niniejszego postępowania.
Additional classification (cpv): 34928400 Urban furniture, 43327000 Prefabricated equipment
Quantity: 10 pieces