764477-2026 - Competition
Slovakia – Road construction works – Modernizácia vybraných úsekov ciest I. triedy 2. etapa I/66 Vaľkovňa – Šumiac
Contract or concession notice – standard regime
Works
2. Procedure
Procedure
Title: Modernizácia vybraných úsekov ciest I. triedy 2. etapa I/66 Vaľkovňa – Šumiac
Description: Predmetom zákazky je modernizácia cesty I/66 za obcou Vaľkovňa v cestnom staničení ckm 152,771 – 155,771 v dĺžke 3,00 km smerom na obec Telgárt. Na predmetnom úseku cesty je riešená rekonštrukcia a rozšírenie vozovky cesty I/66 vrátane jej príslušenstva a bezpečnostných prvkov, odvodnenie vozovky, rekonštrukcia priepustov, úprava resp. výmena dopravného značenia, výmena a doplnenie bezpečnostných zariadení, rekonštrukcia mostov za účelom zlepšenia ich súčasného stavebno-technického stavu. Účelom modernizácie daného úseku cesty I/66 je odstránenie nevyhovujúceho technického stavu cestného telesa a vybavenia komunikácie z dôvodu opotrebovania vozovky vplyvom dopravnej záťaže a vplyvu klimatických podmienok a tiež na odstránenie lokálnych závad ohrozujúcich užívateľov komunikácie. Modernizácia je zameraná na zlepšenie technicko – prevádzkových parametrov cesty I/66 s cieľom zvýšenia dopravného komfortu užívateľov komunikácie a zabezpečenia plynulosti a bezpečnosti účastníkov cestnej premávky. V rámci modernizácie cesty I/66 sa na riešenom úseku uvažuje s nasledovnými opatreniami: - Výmena krytu vozovky v stanovenom rozsahu, - Rozšírenie vozovky na kategóriu C 7,5/80 (50), - Úprava križovatky s cestou III/2387, - Zarezanie nespevnených zemných krajníc do požadovaného sklonu , zhutnenie podkladu a dosypanie krajnice hr. 100 mm štrkodrvinou, - Rozšírenie nespevnenej krajnice pre zvodidlo na predmetnom úseku, - Úprava zemných priekop, prečistenie a prehĺbenie do požadovaného tvaru, nové dlaždené priekopy, - Rekonštrukcia resp. výmena a doplnenie nových priepustov, - Doplnenie meteostaníc, - Doplnenie a výmena záchytných bezpečnostných zariadení, oceľové zvodidlo na ochranu pred prekážkami, doplnenie a výmena smerových stĺpikov za celoreflexné, - Obnova vodorovného dopravného značenia v retroreflexnej úprave, doplnenie, výmena zvislého dopravného značenia a dopravných gombíkov, - Rekonštrukcia mostov ev. č. 66-146, ev. č. 66 – 147, Samotnú stavbu tvoria stavebné objekty: SO 101-00 Rekonštrukcia cesty I/66 SO 102-00 Úprava cesty III/2387 SO 201-00 Rekonštrukcia mosta ev. č. 66 – 146 SO 202-00 Rekonštrukcia mosta ev. č. 66 – 147 SO 203-00 Rekonštrukcia mosta ev. č. 66 – 148 (samostatná stavba realizovaná na základe STS VII – havarijný) SO 310-01 Stavebné úpravy priecestia v km 36,509 SO 310-02 Priecestné zabezpečovacie zariadenie v km 36,509
Internal identifier: 271/2026/2420
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Works
Main classification (cpv): 45233120 Road construction works
5. Lot
Lot: LOT-0001