764992-2026 - Competition
Poland – Software package and information systems – Przedłużenie subskrypcji systemu zabezpieczającego bazy danych na 12 miesięcy
Contract or concession notice – standard regime
Supplies - Services
2. Procedure
Procedure
Title: Przedłużenie subskrypcji systemu zabezpieczającego bazy danych na 12 miesięcy
Description: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa licencji czasowych (subskrypcji) na okres 12 miesięcy na System, zapewnienie usługi wsparcia technicznego producenta Systemu oraz asysta techniczna Wykonawcy. 2. Zamawiający informuje, że posiada wdrożony System Database Activity Monitoring - DAM w oparciu o implementację systemu IMPERVA DAM. Subskrypcja na system kończy się 17 grudnia 2026 r. 3. Liczba subskrypcji systemu – 8 szt. 4. Wykonawca dostarczy licencje ograniczone czasowo (subskrypcje) systemu IMPERVA DAM, ważne. przez 12 miesięcy od 18 grudnia 2026 r lub dostarczy i wdroży rozwiązanie równoważne. 5. W ramach wykonania przedmiotu zamówienia Wykonawca zobowiązany będzie w szczególności do: 1) Dostarczenia licencji ograniczonych czasowo (subskrypcji), Systemu IMPERVA DAM, ważnych przez 12 miesięcy począwszy od 18 grudnia 2026 r., z uwagi na konieczność zachowania ciągłości dostępu do Systemu lub dostarczy i wdroży rozwiązanie równoważne; 2) Zapewnienie Wsparcia Technicznego Producenta; 3) Świadczenia Asysty Technicznej Wykonawcy w wymiarze 2 (dwóch) godzin miesięcznie. Niewykorzystane godziny konsultacyjne przechodzą na kolejne miesiące. 6. Funkcjonalna równoważność zaoferowanego rozwiązania: Wykonawca dostarczy licencje czasowe (subskrypcje) na 12 miesiące dla systemu zapewniającego monitoring dostępu do baz danych (ang. Database Activity Monitoring) zwany dalej System / System DAM. System będzie licencjonowany per serwer bazodanowy, rozumiany jako instancja systemu operacyjnego, na której zainstalowany został silnik bazodanowy. Zamawiający może zainstalować dowolną liczbę modułów wykonawczych oraz centralnego komponentu zarządzającego w ramach wykupionej liczby serwerów bazodanowych. W celu zwiększenia wydajności oraz niezawodności Zamawiający może łączyć moduły wykonawcze w klastry. System DAM musi monitorować bazy danych zainstalowane on-site, w chmurze AWS, AZURE, GPC. Szczegółowe wymagania dotyczące rozwiązania równoważnego zostały zawarte w Załączniku nr 1 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia. 7. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, warunki gwarancji oraz sposób realizacji zamówienia zostały określone w Załączniku nr 1 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia, w Załączniku nr 3 do SWZ – Istotne postanowienia umowy oraz w Załączniku nr 3a do SWZ – wzór umowy powierzenia przetwarzania danych osobowych. Maksymalny termin realizacji zamówienia: do 13 miesięcy, w tym: 1) Wykonawca dostarczy licencje ograniczone czasowo (subskrypcje) Systemu IMPERVA DAM lub dostarczy i wdroży rozwiązanie równoważne, w maksymalnym terminie do 15 dni roboczych od dnia podpisania umowy. Termin dostawy licencji ograniczonych czasowo (subskrypcji) Systemu IMPERVA DAM lub dostawy i wdrożenia rozwiązania równoważnego stanowi jedno z kryteriów oceny ofert w niniejszym postępowaniu. 2) Dostarczone licencje lub dostarczone i wdrożone rozwiązanie równoważne ważne będą przez okres 12 miesięcy nie wcześniej niż od dnia 18 grudnia 2026 r. – z uwagi na konieczność zachowania ciągłości dostępu do Sytemu. 3) Wykonawca przez okres 12 miesięcy liczonych od dnia realizacji czynności określonych w pkt 1 (nie wcześniej niż 18 grudnia 2026 r.) • będzie świadczył usługę wsparcia technicznego producenta zaoferowanego systemu; • asysty technicznej Wykonawcy w zakresie funkcjonowania Systemu DAM w wymiarze minimum 2 godzin miesięcznie. Zamawiający określa termin realizacji zamówienia konkretną datą, gdyż, zgodnie z art. 436 pkt 1 Pzp, jest to uzasadnione obiektywną przyczyną, tj. z uwagi na konieczność zachowania ciągłości działania Systemu.
Internal identifier: OZP.26.1.78.2026.MBU
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Main features of the procedure: 1. Tryb przetargu nieograniczonego na podstawie art.132 Pzp na dostawy/usługi o wartości zamówienia przekraczającej progi unijne o jakich stanowi art.3 ustawy Pzp. 2. Postępowanie prowadzone jest na Platformie pod nazwą "Przedłużenie subskrypcji systemu zabezpieczającego bazy danych na 12 miesięcy" znak sprawy OZP.26.1.78.2026.MBU. 3. Przedmiotowe postępowanie prowadzone jest przy użyciu środków komunikacji elektronicznej. Ofertę składa się pod rygorem nieważności w postaci elektronicznej i opatrzonej podpisem kwalifikowanym. 4. Składanie ofert następuje za pośrednictwem platformy zakupowej dostępnej pod adresem internetowym: https://lcit.ezamawiajacy.pl/ 5. Adres strony internetowej, na której udostępniane będą zmiany i wyjaśnienia treści SWZ oraz inne dokumenty zamówienia związane z postępowaniem przetargowym: https://lcit.ezamawiajacy.pl/pn/lcit/demand/331871/notice/public/details 6. Szczegółowa instrukcja korzystania z Platformy znajduje się w treści Rozdz. VIII ust. 7 SWZ i dalszych ustępach. 7. Zamawiający przewiduje zastosowanie tzw. procedury odwróconej, o której mowa w art. 139 ust. 1 Pzp, tj. Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. (jeżeli zostały określone). 8. Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się Wykonawców, w stosunku do których zachodzi którakolwiek z okoliczności wskazanych w art.108 ust.1 oraz art.109 ust.1 pkt 4, 8 i 10 Pzp oraz art.7 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego a także w stosunku do którego zachodzą okoliczności, o których mowa w art. 5k Rozporządzenie Rady (UE) 833 /2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczące środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie. 9. Wykonawca może złożyć tylko jedną ofertę. 10. Treść oferty musi odpowiadać treści SWZ. 11. Ofertę składa się na Formularzu ofertowym – zgodnie z Załącznikiem nr 2 do SWZ. 11. Wykonawca zobowiązany jest wskazać w Formularzu ofertowym lub Ofercie: 1) nazwę handlową oferowanego rozwiązania; 2) Wykonawca może dodatkowo wskazać inne dane umożliwiające identyfikację przedmiotu zamówienia. 3) Niewskazanie danych wymaganych przez Zamawiającego skutkować będzie odrzuceniem oferty na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5 Pzp. 13. Do oferty Wykonawca zobowiązany jest dołączyć aktualne na dzień składania ofert oświadczenie, że nie podlega wykluczeniu oraz spełnia warunki udziału w postępowaniu. Wykonawca składa przedmiotowe oświadczenie w formie Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia (JEDZ/ESPD), stanowiącego Załącznik nr 2 do Rozporządzenia Wykonawczego Komisji (EU) 2016/7 z dnia 5 stycznia 2016 r. ustanawiającego standardowy formularz jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia. Informacje zawarte w JEDZ/ESPD stanowią wstępne potwierdzenie, że Wykonawca nie podlega wykluczeniu oraz spełnia warunki udziału w postępowaniu (zgodnie ze wzorem stanowiącym Załącznik nr 4 do SWZ). Szczegółowe informacje znajdują się w Rozdziale VII SWZ. 14. Do oferty Wykonawca dołącza oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia, o których mowa w art. 5k Rozporządzenie Rady (UE) 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczące środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie oraz art. 7 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego Zał. nr 7 do SWZ. 15. Wykonawca winien załączyć do oferty w osobnym pliku odpowiednio podpisane przedmiotowe środki dowodowe. Informacje dotyczące wymaganych przedmiotowych środków dowodowych znajdują się w Rozdziale XI ust. 6 SWZ i dalszych ustępach. 16. Zamawiający przed wyborem najkorzystniejszej oferty wzywa Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 10 dni, aktualnych na dzień złożenia podmiotowych środków dowodowych. Informacje dotyczące podmiotowych środków dowodowych znajdują się w rozdziale VII SWZ.
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Additional nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 48000000 Software package and information systems
Additional classification (cpv): 72263000 Software implementation services, 72611000 Technical computer support services
5. Lot
Lot: LOT-0001