765073-2026 - Competition
Denmark – Glazing work – Håndværkerydelser til drift og vedligeholdelse-glarmesterarbejder 0-5 mio. kr.
Contract or concession notice – standard regime - Change notice
Works
2. Procedure
Procedure
Title: Håndværkerydelser til drift og vedligeholdelse-glarmesterarbejder 0-5 mio. kr.
Description: Nærværende Rammeaftale omfatter: fagentreprise vedr. glarmesterarbejde.
Internal identifier: 2026-0352155
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Main features of the procedure: Arbejdet omfatter b.la. udførelse af drift og vedligeholdelsesopgaver, herunder f.eks. planlagt vedligehold og reparationer, men også akut afhjælpning af skader eller svigt der af sikkerhedsmæssige årsager, eller for at begrænse skadens omfang, kræver hurtig afhjælpning.Opgaverne kan eksempelvis bestå i (ikke udtømmende liste):Glarmesterarbejder:Udskiftning af ruder
Purpose
Main nature of the contract: Works
Main classification (cpv): 45441000 Glazing work
Additional classification (cpv): 45200000 Works for complete or part construction and civil engineering work, 45440000 Painting and glazing work
5. Lot
Lot: LOT-0000