2. Procedure
Procedure
Title: Dostawa komponentów systemu magazynowania energii elektrycznej na potrzeby realizacji projektu budowy magazynu energii elektrycznej MEE EEP na terenie Enea Elektrownia Połaniec Sp. z o.o.
Description: Dostawa komponentów systemu magazynowania energii elektrycznej na potrzeby realizacji projektu budowy magazynu energii elektrycznej MEE EEP na terenie Enea Elektrownia Połaniec Sp. z o.o.
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: yes
Justification for the accelerated procedure: Enea Elektrownia Połaniec Sp. z o.o. realizuje inwestycję strategiczną polegającą na Budowie Bateryjnego Magazynu Energii Elektrycznej MEE EEP wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną. Realizacja projektu budowy bateryjnego magazynu energii elektrycznej została podzielona na odrębne zadania zakupowo-realizacyjne, obejmujące: • postępowanie na dostawę transformatora wyprowadzenia mocy 220/30/30 kV o mocy 240/120/120 • postępowanie na dostawę komponentów systemu magazynowania energii elektrycznej wraz z przekształtnikami (PCS) oraz transformatorami SN/nn, • postępowanie na wybór wykonawcy EPC dla części budowlano-montażowej bateryjnego magazynu energii, • postępowanie na wybór inżyniera kontraktu. Wyżej wymienione postępowania i realizacje muszą odbywać się w ściśle określonej kolejności. W pierwszej kolejności konieczna jest realizacja dostawy transformatora i dostawy komponentów systemu magazynowania energii elektrycznej wraz z przekształtnikami (PCS) oraz transformatorami SN/nn. Dane techniczne pozyskane w trakcie realizacji dostawy transformatora i dostawy komponentów systemu magazynowania energii elektrycznej wraz z przekształtnikami (PCS) oraz transformatorami SN/nn są niezbędne do prawidłowego przygotowania i realizacji kontraktu EPC. Poprzednie postępowanie dot. dostawy komponentów systemu magazynowania energii elektrycznej wraz z przekształtnikami (PCS) oraz transformatorami SN/nn zostało unieważnione. Unieważnienie wcześniejszego postępowania nastąpiło bez winy ani przyczynienia się Zamawiającego. Istnieje pilna potrzeba skrócenia terminu składania ofert ze względu na ograniczenia związane z procesem produkcji, dostawy, montażu i uruchomienia kluczowych komponentów bateryjnych. Zgodnie z przyjętym harmonogramem wszystkie komponenty bateryjne muszą zostać dostarczone na plac budowy najpóźniej do dnia 31.03.2028 r., co jest warunkiem zachowania terminów realizacji kolejnych etapów prac, w szczególności montażu, integracji systemów, przeprowadzenia prób funkcjonalnych i rozruchowych oraz odbiorów technicznych. Dodatkowo odbiór końcowy inwestycji planowany jest na dzień 30.06.2028 r., co pozostawia ograniczony czas na wykonanie wszystkich działań następujących po dostawie urządzeń. Ewentualne wydłużenie procedury przetargowej mogłoby skutkować opóźnieniem zawarcia umowy z dostawcą, a w konsekwencji zagrozić terminowej realizacji dostaw oraz dotrzymaniu kluczowych kamieni milowych projektu. Jednocześnie zachodzi pilna potrzeba uzupełnienia dokumentacji Programu Funkcjonalno-Użytkowego (PFU) o szczegółowe parametry techniczne i wymagania dotyczące komponentów bateryjnych. Dane te są niezbędne dla wykonawcy realizującego projekt w celu prawidłowego opracowania dokumentacji projektowej, wykonania analiz technicznych, doboru urządzeń współpracujących oraz zapewnienia kompatybilności wszystkich elementów instalacji. Pozyskanie wymaganych informacji technicznych od dostawcy komponentów na możliwie wczesnym etapie realizacji inwestycji ma kluczowe znaczenie dla zachowania ciągłości procesu projektowego i uniknięcia ryzyka wystąpienia opóźnień w dalszych etapach przedsięwzięcia. Mając na uwadze powyższe, skrócenie terminu postępowania jest uzasadnione interesem Spółki oraz koniecznością zapewnienia terminowej realizacji projektu, minimalizacji ryzyk harmonogramowych oraz zachowania terminu oddania inwestycji do użytkowania
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 31440000 Batteries
Additional classification (cpv): 31321000 Electricity power lines, 31121110 Power converters, 31154000 Uninterruptible power supplies, 31155000 Inverters, 31320000 Power distribution cables, 31400000 Accumulators, primary cells and primary batteries, 31430000 Electric accumulators, 31170000 Transformers, 45232221 Transformer substation
5. Lot
Lot: LOT-0001