765535-2026 - Competition
Poland – Special-purpose road passenger-transport services – Zakup autobusowych biletów miesięcznych dla uczniów dojeżdżających do szkół na terenie Gminy Żmigród na rok 2027
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
Title: Zakup autobusowych biletów miesięcznych dla uczniów dojeżdżających do szkół na terenie Gminy Żmigród na rok 2027
Description: Przedmiotem zamówienia jest dostawa polegająca na realizacji zadania pn.: Zakup autobusowych biletów miesięcznych dla uczniów dojeżdżających do szkół na terenie Gminy Żmigród na rok 2027. 1) Zamówienie przewiduje przewóz dzieci (dowóz do placówek oświatowych i odwiezienie do miejsca zamieszkania) w okresie roku szkolnego w dni nauki. Organizacja roku szkolnego jest uregulowana Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 sierpnia 2017 roku w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz. U. z 2023 r., poz. 1211 z późn. zm.). 2) Transport odbywał się będzie na terenie Gminy Żmigród oraz z i do miejscowości: Białawy, Białawy Wielkie, Czaplice, Czaplewo, Kaszyce Wielkie, Lubiel, Turzany, Zakrzewo, trasami i w godzinach uzgodnionych przez Zamawiającego.
Internal identifier: IRL.271.10.2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 60130000 Special-purpose road passenger-transport services
Additional classification (cpv): 60100000 Road transport services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Description: Przedmiotem zamówienia jest dostawa polegająca na realizacji zadania pn.: Zakup autobusowych biletów miesięcznych dla uczniów dojeżdżających do szkół na terenie Gminy Żmigród na rok 2027 1) Zamówienie przewiduje przewóz dzieci (dowóz do placówek oświatowych i odwiezienie do miejsca zamieszkania) w okresie roku szkolnego w dni nauki. Organizacja roku szkolnego jest uregulowana Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 sierpnia 2017 roku w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz. U. z 2023 r., poz. 1211 z późn. zm.). 2) Transport odbywał się będzie na terenie Gminy Żmigród oraz z i do miejscowości: Białawy, Białawy Wielkie, Czaplice, Czaplewo, Kaszyce Wielkie, Lubiel, Turzany, Zakrzewo, trasami i w godzinach uzgodnionych przez Zamawiającego.
Options:
Description of the options: I. Zamawiający, działając na podstawie art. 441 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych, przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji, polegającego na rozszerzeniu zakresu zamówienia podstawowego, na warunkach określonych poniżej. II. Zakres prawa opcji Prawo opcji obejmuje możliwość: 1. zwiększenia zakresu usług dowozu uczniów, w szczególności poprzez: - zwiększenie liczby uczniów objętych dowozem, - zwiększenie liczby kilometrów realizowanych tras, - uruchomienie dodatkowych tras lub kursów 2. wydłużenia okresu obowiązywania umowy o maksymalnie 3 miesiące ponad okres wskazany w zamówieniu podstawowym, na warunkach cenowych określonych w ofercie Wykonawcy, z równoczesnym podwyższeniem kwoty maksymalnego wynagrodzenia Wykonawcy III. Okoliczności skorzystania z prawa opcji Zamawiający może skorzystać z prawa opcji w szczególności w przypadku: - zmiany liczby uczniów uprawnionych do dowozu w trakcie roku szkolnego, - zmiany miejsca zamieszkania uczniów, - zmianą kolejności miejscowości, z których odbierani są uczniowie, - konieczności realizacji dowozów wynikających z orzeczeń o potrzebie kształcenia specjalnego, - zmiany organizacji pracy szkół lub sieci szkolnej, - koniecznością skrócenia czasu przebywania dzieci w szkole po zakończeniu zajęć - braku możliwości zakończenia nowego postępowania o udzielenie zamówienia przed upływem okresu obowiązywania umowy podstawowej. Maksymalna wartość opcji wynosi 25% wartości zamówienia podstawowego (jest to maksymalna kwota, o którą Zamawiający może łącznie podwyższyć kwotę maksymalnego wynagrodzenia Wykonawcy); IV. Zasady realizacji prawa opcji Skorzystanie z prawa opcji nastąpi poprzez jednostronne oświadczenie Zamawiającego złożone Wykonawcy w formie pisemnej lub elektronicznej. Zamawiający poinformuje Wykonawcę o zamiarze skorzystania z prawa opcji z co najmniej 7-dniowym wyprzedzeniem. Realizacja zamówienia w ramach prawa opcji odbywać się będzie: - na warunkach określonych w umowie podstawowej, - według cen jednostkowych wskazanych w ofercie Wykonawcy, Szczegółowe informacje dot. realizacji prawa opcji znajdują się w załączniku nr 7 do SWZ - projekt umowy