765757-2026 - Competition
Greece – System maintenance services – ΤΔ-093/26 Παροχή υπηρεσιών συντήρησης του συστήματος τηλεχειρισμού των υποσταθμών έλξεως και φωτισμού εγκαταστάσεων του δικτύου των Γραμμών 2 & 3 της ΣΤΑ.ΣΥ Μ.Α.Ε.
Contract or concession notice – standard regime - Change notice
Services
2. Procedure
Procedure
Title: ΤΔ-093/26 Παροχή υπηρεσιών συντήρησης του συστήματος τηλεχειρισμού των υποσταθμών έλξεως και φωτισμού εγκαταστάσεων του δικτύου των Γραμμών 2 & 3 της ΣΤΑ.ΣΥ Μ.Α.Ε.
Description: Αντικείμενο της σύμβασης είναι η ανάληψη ολοκληρωμένης συντήρησης με υλικά, του Συστήματος Τηλεχειρισμού των Υποσταθμών Έλξεως και Φωτισμού Εγκαταστάσεων του δικτύου των γραμμών 2&3 της ΣΤΑΣΥ, όπως προβλέπεται από τον κατασκευαστή (ALSTOM), καθώς και η αποκατάσταση των βλαβών τους δια αντικαταστάσεως τους με άλλα καινούρια, όταν αυτό κρίνεται απαραίτητο. Συγκεκριμένα θα συντηρείται και θα υποστηρίζεται τεχνικά το σύστημα με στόχο να είναι πλήρως διαθέσιμο και σε απρόσκοπτη λειτουργία καθόλη την περίοδο ισχύος της σύμβασης ο εξοπλισμός του.
Internal identifier: ΤΔ-093/26
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 50324100 System maintenance services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: ΤΔ-093/26 ΠΑΡΟΧΗ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ ΣΥΝΤΗΡΗΣΗΣ ΤΟΥ ΣΥΣΤΗΜΑΤΟΣ ΤΗΛΕΧΕΙΡΙΣΜΟΥ ΤΩΝ ΥΠΟΣΤΑΘΜΩΝ ΕΛΞΕΩΣ ΚΑΙ ΦΩΤΙΣΜΟΥ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΕΩΝ ΤΟΥ ΔΙΚΤΥΟΥ ΤΩΝ ΓΡΑΜΜΩΝ 2&3 ΤΗΣ ΣΤΑΣΥ
Options:
Description of the options: Η ΣΤΑΣΥ διατηρεί το μονομερές δικαίωμα επαύξησης του φυσικού και οικονομικού αντικειμένου της σύμβασης, καθώς η ανακαίνιση των υποσταθμών που βρίσκεται σε εξέλιξη και ολοκληρώνεται, απαιτεί την εισαγωγή στο Σύστημα Τηλεχειρισμού των Υποσταθμών Έλξης και Φωτισμού νέων σημάτων. Σε περίπτωση ενεργοποίησης αυτού του δικαιώματος προαίρεσης της σύμβασης ο συνολικός προϋπολογισμός επαυξάνεται κατά το ποσό των εκατόν τριάντα εννέα χιλιάδων πεντακοσίων Ευρώ (139.500,00€) πλέον ΦΠΑ.