766731-2026 - Competition
Poland – Insurance services – ,,Ubezpieczenie majątku, floty pojazdów, odpowiedzialności cywilnej oraz taboru szynowego Miejskiego Zakładu Komunikacji w Gorzowie Wielkopolskim Sp. z o.o.”
Contract or concession notice – standard regime - Change notice
Services
2. Procedure
Procedure
Title: ,,Ubezpieczenie majątku, floty pojazdów, odpowiedzialności cywilnej oraz taboru szynowego Miejskiego Zakładu Komunikacji w Gorzowie Wielkopolskim Sp. z o.o.”
Description: Przedmiotem zamówienia jest ubezpieczenie majątku, floty pojazdów, odpowiedzialności cywilnej oraz taboru szynowego Miejskiego Zakładu Komunikacji w Gorzowie Wielkopolskim Sp. z o.o. Przedmiot zamówienia został podzielony na 2 zadania: Część I - Zadanie nr 1: ubezpieczenie mienia od wszystkich ryzyk (All Risk);ubezpieczenie sprzętu elektronicznego od wszystkich ryzyk (All Risk); ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej z tytułu prowadzonej działalności i posiadanego mienia; ubezpieczenia komunikacyjne środków transportu z wyłączeniem taboru tramwajowego (obowiązkowe ubezpieczenie OC posiadaczy pojazdów mechanicznych, NNW, Autocasco). Część II - Zadanie nr 2: ubezpieczenie casco pojazdów szynowych (tabor tramwajowy). Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został określony w Załączniku nr 1 do Specyfikacji Warunków Zamówienia (zwanej dalej "SWZ"). Warunki świadczenia usług określono w projektach umów stanowiących Załącznik nr 11 do SWZ.
Internal identifier: 899/2026/026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Main features of the procedure: Postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego zgodnie z art. 376 ust. 1 pkt 1 w zw. z art. 378 ust. 1 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2026 r. poz. 793), zwanej dalej Ustawą. Zamawiający przewiduje możliwość zastosowania tzw. procedury odwróconej, o której mowa w art. 139 ust. 1 Ustawy, tj. Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. Z postępowania o udzielenie zamówienia Zamawiający wykluczy: 1) Wykonawcę, w stosunku, do którego zachodzi którakolwiek z okoliczności, o których mowa w art. 108 ust. 1 Ustawy, z zastrzeżeniem art. 393 ust. 4 Ustawy, 2) Wykonawcę, w stosunku, do którego zachodzi którakolwiek z okoliczności, o których mowa w art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspierania agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (tj. Dz.U. z 2025 r. poz. 514) zwanej dalej „ustawą sankcyjną”, 3) Wykonawcę, wobec którego zachodzą przesłanki, o których mowa w art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczące środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. U. UE. L. z 2014 r. Nr 229, str. 1 z późn. zm.), zwanego dalej „rozporządzeniem 833/2014”. Wykonawca może zostać wykluczony przez Zamawiającego na każdym etapie postępowania o udzielenie zamówienia. Wykonawca nie podlega wykluczeniu w okolicznościach określonych w art. 108 ust. 1 pkt 1, 2 i 5 Ustawy, jeżeli udowodni Zamawiającemu, że spełnił łącznie przesłanki określone w art. 110 ust. 2 Ustawy. Zamawiający ocenia, czy podjęte przez Wykonawcę czynności, o których mowa w pkt. 3, są wystarczające do wykazania jego rzetelności, uwzględniając wagę i szczególne okoliczności czynu Wykonawcy. Jeżeli podjęte przez Wykonawcę czynności, o których mowa w pkt. 5, nie są wystarczające do wykazania jego rzetelności, Zamawiający wyklucza Wykonawcę. W przypadku wspólnego ubiegania się o udzielenie zamówienia żaden z Wykonawców nie może podlegać wykluczeniu z postępowania. Niniejsze postępowanie prowadzone jest w języku polskim. Wszelkie dokumenty sporządzone w języku obcym muszą zostać złożone wraz z tłumaczeniem na język polski. Wszelkie dokumenty sporządzone w języku obcym muszą zostać złożone wraz z tłumaczeniem na język polski. Niniejsze postępowanie prowadzone jest w formie elektronicznej za pośrednictwem Platformy zakupowej pod adresem: https://platformazakupowa.pl/pn/mzk_gorzow Każdy Wykonawca dołącza do oferty https://platformazakupowa.pl/pn/mzk_gorzow aktualne na dzień składania ofert oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu i spełnianiu warunków udziału w postępowaniu, składane na formularzu Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia, zwane dalej JEDZ. Każdy spośród Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia JEDZ sporządza odrębnie. W takim przypadku JEDZ potwierdza brak podstaw wykluczenia Wykonawcy oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie, w jakim każdy z Wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu. Każdy Wykonawca/każdy z Wykonawców wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia składają wraz z ofertą oświadczenie Wykonawcy/Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia dotyczące przesłanek wykluczenia na podstawie art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczące środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. U. UE. L. z 2014 r. Nr 229, str. 1 z późn. zm.) oraz art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspierania agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (tj. Dz.U. z 2025 r. poz. 514).
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 66510000 Insurance services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Część I - Zadanie nr 1: ubezpieczenie mienia od wszystkich ryzyk ;ubezpieczenie sprzętu elektronicznego od wszystkich ryzyk (All Risk); ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej z tytułu prowadzonej działalności i posiadanego mienia; ubezpieczenia komunikacyjne środków transportu z wyłączeniem taboru tramwajowego (obowiązkowe ubezpieczenie OC posiadaczy pojazdów mechanicznych, NNW, Autocasco)
Description: Przedmiotem zamówienia jest ubezpieczenie mienia od wszystkich ryzyk (All Risk);ubezpieczenie sprzętu elektronicznego od wszystkich ryzyk (All Risk); ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej z tytułu prowadzonej działalności i posiadanego mienia; ubezpieczenia komunikacyjne środków transportu z wyłączeniem taboru tramwajowego (obowiązkowe ubezpieczenie OC posiadaczy pojazdów mechanicznych, NNW, Autocasco). Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został określony w Załączniku nr 1 do SWZ. Warunki świadczenia usług określono w projektach umów stanowiących Załącznik nr 11 do SWZ.
Options:
Description of the options: Zamawiający na podstawie art. 441 ust. 1 Ustawy przewiduje skorzystania z prawa opcji, które będzie polegało na doubezpieczeniu na warunkach zamówienia podstawowego dla Części I – Zadania nr 1:a. 2 szt. nowo zakupionych autobusów elektrycznych klasy midi o łącznej szacowanej wartości: 3 792 126,28 zł netto (jednostkowa wartość pojazdu szacowana: 1 896 063,14 zł netto za pojazd); b. 12 szt. nowo zakupionych autobusów elektrycznych klasy maxi o łącznej szacowanej wartości 34 800 000 zł netto (jednostkowa wartość pojazdu szacowana: 2 900 000 zł netto za pojazd); c. 2 szt. nowo zakupionych autobusów elektrycznych klasy midi o łącznej szacowanej wartości 3 800 000 zł netto (jednostkowa wartość pojazdu szacowana: 1 900 000 zł netto za pojazd); d. 1 nowo zakupiony samochód o szacowanej wartości 140 000 zł netto; e. 1 nowo zakupione pogotowie autobusowe o szacowanej wartości 200 000 zł netto; f. 1 nowo zakupiony pojazd holowniczy do obsługi tramwajów o szacowanej wartości 958 755 zł netto. Zakres ochrony obejmował będzie ubezpieczenie OC p.p.m, NNW i ubezpieczenie AC w zakresie pełnym na okres 12 lub 24 miesięcy od daty rejestracji pojazdu i/lub przyjęcia odpowiedzialności za pojazd przez Zamawiającego. Warunki realizacji zamówienia w ramach prawa opcji określone zostały w projektach umów stanowiących Załącznik nr 11 do SWZ.
Lot: LOT-0002
Title: Część II - Zadanie nr 2: − ubezpieczenie casco pojazdów szynowych (tabor tramwajowy).
Description: Przedmiotem zamówienia jest ubezpieczenie casco pojazdów szynowych (tabor tramwajowy). Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został określony w Załączniku nr 1 do SWZ. Warunki świadczenia usług określono w projektach umów stanowiących Załącznik nr 11 do SWZ.
Description of the options: Zamawiając na podstawie art. 441 ust. 1 Ustawy przewiduje skorzystania z prawa opcji, które będzie polegało na doubezpieczeniu na warunkach zamówienia podstawowego dla Części II – Zadania nr 2 7 sztuk nowo zakupionych tramwajów niskopodłogowych dwukierunkowych o łącznej szacowanej wartości netto 101 890 000 zł (jednostkowa wartość tramwaju dostosowanego do potrzeb nauki jazdy wynosi 14 570 000,00 zł netto (2szt.), jednostkowa wartość tramwaju niedostosowanego do potrzeb nauki jazdy wynosi: 14 550 000,00 zł netto (5szt.). Zakres ochrony obejmował będzie ubezpieczenie casco w zakresie pełnym na okres 12 lub 24 miesięcy od daty przyjęcia odpowiedzialności za pojazd przez Zamawiającego. Warunki realizacji zamówienia w ramach prawa opcji określone zostały w projektach umów stanowiących Załącznik nr 11 do SWZ.