2. Procedure
Procedure
Title: Alkatrészek szállítása Grundfos szivattyúkhoz
Description: Alkatrészek szállítása a Fővárosi Csatornázási Művek Grundfos gyártmányú szivattyúihoz adásvételi keretszerződés keretében. A keretösszeg nettó 100 000 000 Ft, amely 70%-ára vállal Ajánlatkérő lehívási kötelezettséget.
Internal identifier: EKR001646032026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Main features of the procedure: Nyílt eljárás szabályai szerint.
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 42124200 Parts of pumps or liquid elevators
5. Lot
Lot: LOT-0001
Description: Ajánlatkérő adásvételi keretszerződést kíván kötni az üzemeltetésében lévő Grundfos gyártmányú szivattyúk javításához szükséges új, gyári alkatrészek szállítására nettó 100 000 000 HUF keretösszeg erejéig. Ajánlatkérő a fenti keretösszeg 70 %-ára (azaz nettó 70 000 000 HUF erejéig) vállal lehívási kötelezettséget, vagyis ezen mértékben vállalja a keretösszeg kimerítését. A szerződés megkötését követően ajánlatkérő az egyes beszerzési igényeit közvetlen eseti megrendelések útján kívánja megvalósítani, és a megadott keretösszeg teljes kimerüléséig tartja fenn a jogot a megrendelések kibocsátására. Keretszerződés kerül megkötésre, de Ajánlatkérő ismerteti a tervezett mennyiségeket, amelyektől a felmerülő igények szerint eltérhet: 129 fajta szivattyú alkatrész, összesen nagyságrendileg 350 db. Új, gyári alkatrésznek a még fel nem használt, nem felújított és nem utángyártott termék minősül. Az egyes alkatrészek cikkszámait és megnevezését tartalmazó részletes közbeszerzési műszaki leírást a közbeszerzési dokumentáció tartalmazza. Ajánlatkérő a szerződés teljesítésének teljes időtartama alatt fenntartja a jogot, hogy a jelen felhívásban meghatározott teljesítési helyen túlmenően, a felmerült igényei szerint budapesti telephelyeire és/vagy munkaterületeire kérje a megrendelt alkatrészek szállítását, amely esetén nyertes Ajánlattevő többletköltség felszámítására nem jogosult. Ajánlatkérő a 321/2015. (X.30.) Korm. rendelet 46. § (3) bekezdése alapján rögzíti, hogy az ajánlati felhívásban és a közbeszerzési dokumentumokban a meghatározott gyártmányú vagy eredetű dologra, illetve konkrét eljárásra, vagy védjegyre, szabadalomra, tevékenységre, személyre, típusra vagy adott származásra vagy gyártási folyamatra való hivatkozás csak a tárgy jellegének egyértelmű meghatározása érdekében történt és az ilyen megnevezés alatt a „vagy azzal egyenértékű” kifejezést is érteni kell. Az egyenértékűség igazolása ajánlattevő feladata. A közbeszerzési eljárás előkészítése körében az alábbiak alapján került sor az energiahatékonyságról szóló 2023/1791 (EU) irányelv alkalmazhatóságának vizsgálatára. 1. Ajánlatkérő megállapította, hogy a beszerzés tárgya szerint nem tartozik a 235/2024. (VIII. 8.) Korm. rendelet 1. § (1) bekezdése hatálya alá. 2. Ajánlatkérő vizsgálata alapján az eljárás nem foglalja magában a 14/B. § (2)–(7) bekezdése szerinti beszerzési tárgyak egyikét sem. 3. Uniós zöld közbeszerzési kritériumok (GPP kritériumok) vizsgálata - Tárgyi szivattyú alkatrész beszerzés egyik alá sem tartozik Fentiek alapján a 235/2024. (VIII. 8.) Korm. rendelet 3/A. alcímben foglalt rendelkezéseit nem kell alkalmazni, mivel az energiahatékonysági követelmény előírása műszakilag nem megvalósítható, adott eszközök konkrét alkatrészei kerülnek beszerzésre, tehát egyéb műszaki megoldás nem értelmezhető jelen beszerzés esetén.
Internal identifier: EKR001646032026/1