767441-2026 - Competition
Poland – Credit granting services – Udzielenie kredytu długoterminowego do łącznej kwoty 45.000.000,00 zł
Contract or concession notice – standard regime - Change notice
Services
2. Procedure
Procedure
Title: Udzielenie kredytu długoterminowego do łącznej kwoty 45.000.000,00 zł
Description: 1. Przedmiotem zamówienia jest udzielenie kredytu długoterminowego do łącznej kwoty 45.000.000,00 zł. 2. Zamówienie zostało podzielone na 2 części: Dalej zgodnie z SWZ.
Internal identifier: Or.271.44.2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 66113000 Credit granting services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Udzielenie kredytu długoterminowego do kwoty 25.000.000,00 zł na sfinansowanie planowanego deficytu budżetu Gminy Ostrowiec Świętokrzyski oraz na spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań w 2026 r.
Description: 1. Przedmiotem zamówienia jest udzielenie kredytu długoterminowego do łącznej kwoty 45.000.000,00 zł. 2. Zamówienie zostało podzielone na 2 części: a) Część 1 „Udzielenie kredytu długoterminowego do kwoty 25.000.000,00 zł na sfinansowanie planowanego deficytu budżetu Gminy Ostrowiec Świętokrzyski oraz na spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań w 2026 r.” 2.a.1. Waluta: PLN 2.a.2. Zamawiający zastrzega możliwość niewykorzystania całości lub części planowanego kredytu bez ponoszenia z tego tytułu dodatkowych opłat. 2.a.3. Kredyt zostanie uruchomiony najpóźniej do 31.12.2026 r., w transzach na podstawie dyspozycji Zamawiającego przesłanych do Wykonawcy pocztą elektroniczną na wskazany adres e-mail. Wypłata poszczególnych transz nastąpi najpóźniej trzeciego dnia roboczego od dnia przesłania dyspozycji pocztą elektroniczną. 2.a.4. W przypadku niepostawienia przez Wykonawcę kredytu do dyspozycji Zamawiającego w terminie, Zamawiający zastrzega sobie prawo do odszkodowania za poniesione straty na zasadach ogólnych. 2.a.5. Okres spłaty kredytu wynosi 5 lat (2027-2031). 2.a.6. Spłata rat kredytu będzie następowała w okresach miesięcznych, począwszy od 31 stycznia 2027 do 31 grudnia 2031, do ostatniego dnia roboczego każdego miesiąca kalendarzowego. Wysokość rat kapitałowych: pierwsza rata – 220.000,00 zł , pozostałe 59 rat po 420.000,00 zł. 2.a.7. Odsetki naliczane będą od faktycznego zadłużenia kredytowego od dnia uruchomienia kredytu do dnia poprzedzającego dzień spłaty i spłacane w okresach miesięcznych. 2.a.8. O wysokości odsetek do zapłaty od wykorzystanej części kredytu Wykonawca poinformuje Zamawiającego pisemnie (np. mail), przynajmniej 3 dni przed terminem zapłaty. 2.a.9. Zamawiający ma prawo dokonać wcześniejszej spłaty kredytu lub jego części bez ponoszenia jakichkolwiek obciążeń z tego tytułu. W przypadku wcześniejszej spłaty części kredytu okres kredytowania pozostaje bez zmian, chyba że Zamawiający (Kredytobiorca) złoży odmienną dyspozycję na piśmie. 2.a.10. Oprocentowanie kredytu składa się ze zmiennej stawki WIBOR 1M notowanej w pierwszym dniu miesiąca za który naliczane są odsetki oraz marży Wykonawcy (stałej w okresie obowiązywania umowy). Jeżeli WIBOR 1M osiągnie wartość ujemną przyjmowane będzie, że stawka WIBOR 1M będzie wynosić 0. 2.a.11. Zabezpieczeniem kredytu będzie weksel własny in blanco z deklaracją wekslową, wystawiony przez Zamawiającego z kontrasygnatą Skarbnika Miasta Dalej zgodnie z SWZ.
Lot: LOT-0002
Title: Udzielenie kredytu długoterminowego do kwoty 20.000.000,00 zł na sfinansowanie planowanego deficytu budżetu Gminy Ostrowiec Świętokrzyski w 2026 r.
Description: 1. Przedmiotem zamówienia jest udzielenie kredytu długoterminowego do łącznej kwoty 45.000.000,00 zł. 2. Zamówienie zostało podzielone na 2 części: b) Część 2 „Udzielenie kredytu długoterminowego do kwoty 20.000.000,00 zł na sfinansowanie planowanego deficytu budżetu Gminy Ostrowiec Świętokrzyski w 2026 r.” 2.b.1. Waluta: PLN 2.b.2. Zamawiający zastrzega możliwość niewykorzystania całości lub części planowanego kredytu bez ponoszenia z tego tytułu dodatkowych opłat. 2.b.3. Kredyt zostanie uruchomiony najpóźniej do 31.12.2026 r., w transzach na podstawie dyspozycji Zamawiającego przesłanych do Wykonawcy pocztą elektroniczną na wskazany adres e-mail. Wypłata poszczególnych transz nastąpi najpóźniej trzeciego dnia roboczego od dnia przesłania dyspozycji pocztą elektroniczną. 2.b.4. W przypadku niepostawienia przez Wykonawcę kredytu do dyspozycji Zamawiającego w terminie, Zamawiający zastrzega sobie prawo do odszkodowania za poniesione straty na zasadach ogólnych. 2.b.5. Okres spłaty kredytu wynosi 5 lat (2027-2031). 2.b.6. Spłata rat kredytu będzie następowała w okresach miesięcznych, począwszy od 31 stycznia 2027 do 31 grudnia 2031, do ostatniego dnia roboczego każdego miesiąca kalendarzowego. Wysokość rat kapitałowych: pierwsza rata – 530.000,00 zł, pozostałe 59 rat po 330.000,00 zł. 2.b.7. Odsetki naliczane będą od faktycznego zadłużenia kredytowego od dnia uruchomienia kredytu do dnia poprzedzającego dzień spłaty i spłacane w okresach miesięcznych. 2.b.8. O wysokości odsetek do zapłaty od wykorzystanej części kredytu Wykonawca poinformuje Zamawiającego pisemnie (np. mail), przynajmniej 3 dni przed terminem zapłaty. 2.b.9. Zamawiający ma prawo dokonać wcześniejszej spłaty kredytu lub jego części bez ponoszenia jakichkolwiek obciążeń z tego tytułu. W przypadku wcześniejszej spłaty części kredytu okres kredytowania pozostaje bez zmian, chyba że Zamawiający (Kredytobiorca) złoży odmienną dyspozycję na piśmie. 2.b.10. Oprocentowanie kredytu składa się ze zmiennej stawki WIBOR 1M notowanej w pierwszym dniu miesiąca za który naliczane są odsetki oraz marży Wykonawcy (stałej w okresie obowiązywania umowy). Jeżeli WIBOR 1M osiągnie wartość ujemną przyjmowane będzie, że stawka WIBOR 1M będzie wynosić 0. 2.b.11. Zabezpieczeniem kredytu będzie weksel własny in blanco z deklaracją wekslową, wystawiony przez Zamawiającego z kontrasygnatą Skarbnika Miasta Dalej zgodnie z SWZ.