767456-2026 - Competition
Romania – Cleaning services – Servicii de curățenie si igienizare la Facultatea de Muzica si Teatru (FMT), Facultatea de Teologie, Sala de sport OITUZ și Institutul de Cercetari Avansate de Mediu (ICAM)” din cadrul Universitatii de Vest din Timisoara- contract rezervat unitatilor protejate, conform art. 56 (1) din Legea 98/2016
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
Title: Servicii de curățenie si igienizare la Facultatea de Muzica si Teatru (FMT), Facultatea de Teologie, Sala de sport OITUZ și Institutul de Cercetari Avansate de Mediu (ICAM)” din cadrul Universitatii de Vest din Timisoara- contract rezervat unitatilor protejate, conform art. 56 (1) din Legea 98/2016
Description: Achiziționarea serviciilor de curățenie si igienizare este necesară pentru asigurarea unui mediu curat si igienic necesar asigurarii confortului si sanatatii pentru intreg personalul si studentii de la Facultatea de Muzica si Teatru, Facultatea de Teologie, Institutul de Cercetari Avansate de Mediu (ICAM) si la Sala de sport ”OITUZ din cadrul Universității de Vest din Timișoara. Achizitia este destinata unitatilor protejate pentru a fi permisa realocarea bugetului destinat fondului de handicap. Adresele celor patru locatii sunt: Facultatea de Muzica si Teatru este situată la adresa: strada Libertatii, nr. 1, Timisoara Facultatea de Teologie este situata la adresa:str. Oituz, nr.4C, Timisoara Institutul de Cercetari Avansate de Mediu (ICAM) este situat la adresa: str. Oituz, nr.4C, Timisoara Sala de sport ”OITUZ este situata la adresa: str.Popa Sapca, nr.5, Timisoara. Numar zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor: 18 zile, inainte de data limita de depunere a ofertelor Termenul limita in care autoritatea contractanta va raspunde clar si complet tuturor solicitarilor de clarificare/informatiilor suplimentare: in a 11 zi inainte de data limita de depunere a ofertelor
Internal identifier: 4250670-2026-2
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 90910000 Cleaning services
5. Lot
Lot: LOT-0000
Title: Default lot
Description: Serviciile de curatenie si igienizare se vor presta conform cerintelor minimale si specificatiilor din caietul de sarcini. Serviciile de curatenie la Facultatea de Muzica si Teatru se vor executa zilnic de luni până vineri, 4 ore/zi de catre minimum 4 agenti calificati (in functie de necesitate) si 8 ore/zi de catre minim 2 agenti calificati (in functie de necesitate), exceptând Sărbătorile naționale. Serviciile de curatenie la Facultatea de Teologie se vor executa zilnic de luni până vineri, 4 ore/zi de catre minimum 3 agenti calificati (in functie de necesitate) si 8 ore/zi de catre 1 agent calificat (in functie de necesitate), exceptând Sărbătorile naționale. Serviciile de curatenie la Institutul de Cercetari Avansate de Mediu (ICAM) se vor executa zilnic de luni până vineri, 4 ore/zi de catre minimum 2 agenti calificati (in functie de necesitate) si 8 ore/zi de catre 3 agenti calificati (in functie de necesitate), exceptând Sărbătorile naționale. Serviciile de curatenie la Sala de sport „OITUZ” se vor executa zilnic de luni până vineri, 4 ore/zi de catre minimum 1 agent calificat (in functie de necesitate) și 8 ore/zi de catre 1 agent calificat (in functie de necesitate), exceptând Sărbătorile naționale.
Internal identifier: 1