See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych oraz wyposażenie w kontenery Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Czerlejnie
Description: Przedmiot zamówienia został podzielone na części z wykorzystaniem klucza frakcyjnego: Część nr 1: „Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych z PSZOK, tj. tworzywa sztuczne, metale, odpady opakowaniowe wielomateriałowe, papier, szkło oraz bioodpady (kody odpadów: 20 01 39, 15 01 02, ex 15 01 02, 15 01 05, 20 01 40, 15 01 04, 20 01 01, 15 01 01, 20 01 02, 15 01 07, 20 02 01, 20 01 08)”. Część nr 2: „Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych z PSZOK, tj. meble i inne odpady wielkogabarytowe oraz zużyte opony wraz z wyposażeniem PSZOK w kontenery (kody odpadów: 20 03 07, 16 01 03)”. Część nr 3: „Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych z PSZOK, tj. zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny oraz zużytych baterii i akumulatorów (kody odpadów: 20 01 23*, 20 01 35*, 20 01 36, 20 01 03, 20 01 34)”. Część nr 4: „Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych z PSZOK, tj. odpady budowlane i rozbiórkowe z gospodarstw domowych wraz z wyposażeniem PSZOK w kontenery (kody odpadów: 20 01 37*, 17 01 01, 17 01 02, 17 01 03, 17 01 07)”. Część nr 5: „Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych z PSZOK, tj. odpady tekstyliów i odzieży wraz z wyposażeniem PSZOK w kontenery (kody odpadów: 20 01 10, 20 01 11)”. Część nr 6: „Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych PSZOK, tj. odpadów niebezpiecznych, przeterminowanych leków, chemikalia, odpadów niekwalifikujących się do odpadów medycznych, które powstały w gospodarstwie domowym w wyniku przyjmowania produktów leczniczych w formie iniekcji i prowadzenia monitoringu poziomu substancji we krwi oraz żużli i popiołów z palenisk w gospodarstwach domowych (kody odpadów: 20 01 13*, 20 01 14*, 20 01 19*, 20 01 80, 20 01 21*, 20 01 27*, 20 01 28, 20 01 29*, 20 01 30, 15 01 10*, 20 01 26*, 20 01 32, 20 01 99)”. 1. Przedmiotem zamówienia jest usługa, która obejmuje przyjmowanie (odbieranie) odpadów z Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, zlokalizowanego przy ul. Topolowej 3 w Czerlejnie, gm. Kostrzyn (dalej: „PSZOK”), ich transport oraz zagospodarowanie. 2. Poprzez odbiór lub przyjmowanie odpadów (pojęcia stosowane zamiennie) należy rozumieć ich fizyczne przejęcie z PSZOK, na którym pozostają one zdeponowane. Odpady będą wydawane przez podmiot prowadzący PSZOK. 3. Prowadzenie PSZOK pozostaje poza zakresem zamówienia i obowiązków Wykonawcy. 4. Przedmiot zamówienia został podzielony na części z wykorzystaniem klucza frakcyjnego. Wiążące dla kwalifikacji danej frakcji odpadów do danej części zamówienia jest oznaczenie opisowe konkretnego rodzaju odpadów, a oznaczenie następujące z wykorzystaniem kodów frakcyjnych ma charakter uzupełniający i pomocniczy. Kody zostały wskazane za Rozporządzeniem Ministra Klimatu z dnia 2 stycznia 2020 r. w sprawie katalogu odpadów i mogą one ulec zmianie m.in. na skutek zastąpienia wskazanego aktu, aktualnie procedowanym aktem delegowanym . pozostałe zapisy zawarto w SWZ Ogólne wymagania dotyczące realizacji zamówienia 5. Wykonawca jest zobowiązany w trakcie realizacji umowy dochować wszelkich norm z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy oraz ochrony przeciwpożarowej. Wykonawca zobowiązany jest zachować należytą ostrożność w postępowaniu z odpadami. 6. Wykonawca jest zobowiązany zapewnić, aby realizacja usługi odbywała się zgodnie z wymaganiami w zakresie ochrony środowiska, w tym w sposób uwzględniający właściwości chemiczne i fizyczne odpadów oraz zagrożenia, które mogą one powodować. 7. Wykonawca w szczególności zabezpiecza odbierane oraz przewożone odpady przed wysypaniem, rozwianiem lub wyciekiem. W przypadku wystąpienia jednego z ww. zdarzeń Wykonawca jest zobowiązany do natychmiastowego usunięcia jego skutków. 8. Wykonawca odpowiada za zapewnienie wymaganej prawem jakości świadczenia usługi transportu odpadów komunalnych, w tym poprzez zapewnienie odpowiedniej ilości pojazdów spełniających wymogi zarówno w zakresie dopuszczenia do ruchu drogowego jak i w zakresie transportu odpadów komunalnych. Pojazdy użyte do realizacji zamówienia muszą zostać wyposażone w system GPS, którego zapisy będą udostępniane w terminie 3 dni roboczych na e-mailowe żądanie Zamawiającego. 9. Wykonawca najpóźniej do dnia rozpoczęcia świadczenia usługi przekaże Zamawiającemu wykaz pojazdów, które zostaną przeznaczone do odbioru danych frakcji odpadów objętych zamówieniem i będzie go na bieżąco aktualizował. 10. Wykonawca ponosi wszelkie ryzyka związane z transportem odpadów komunalnych, w tym również wiążące się z awarią pojazdu. Wykonawca zobowiązany jest zapewnić ilość pojazdów wystarczającą na zrealizowanie odbioru, transportu i zagospodarowania odpadów pomimo ewentualnej awarii pojazdów. 11. Zamawiający wymaga ważenia każdego z pojazdów odbierających odpady z PSZOK, w każdym dniu świadczenia usługi. Ważenie odbywać się będzie w następujących sytuacjach: 1) przed rozpoczęciem odbioru odpadów z PSZOK na wadze zlokalizowanej w PSZOK, 2) z odpadami komunalnymi na wadze: a) w PSZOK, b) w miejscu przekazania odpadów komunalnych w celu ich zagospodarowania. 12. Na potrzeby rozliczeń zastosowanie znajduje odczyt wagowy, o którym mowa w ust. 11 pkt 1) i 2) lit a) (odczyty wagowe na PSZOK). Prowadzący PSZOK będzie wydawał Wykonawcy kwity wagowe z odczytami wagowymi, o których mowa w zdaniu poprzednim. 13. Zamawiający informuje, że legalizowana waga najazdowa zamontowana na PSZOK posiada następujące parametry: - obciążenie maksymalne 50.000 kg, - działka odczytowa 20 kg, - działka legalizacyjna 20 kg, - wymiary pomostu 16000 x 3000 mm, - czujniki tensometryczne Zemic HM9B w standardzie OIML R60, - klasa dokładności III, - zakres temperatur pracy czujników -35°C- +65°C. 14. Zamawiający gwarantuje sprawność wagi, jak również zapewnienie jej nieprzerwanej legalizacji. Wykonawca jest zobowiązany wykonać zamówienie w terminie 11 miesięcy licząc od dnia wyznaczonego przez Zamawiającego; Pozostałe zapisy, w związku z ograniczoną liczbą znaków- zgodnie z SWZ.
Internal identifier: RF.271.1.23.2026.FZ1
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 90500000 Refuse and waste related services
Additional classification (cpv): 90514000 Refuse recycling services, 90511000 Refuse collection services, 90512000 Refuse transport services, 90513100 Household-refuse disposal services, 90533000 Waste-tip management services, 90513000 Non-hazardous refuse and waste treatment and disposal services, 38112100 Global navigation and positioning systems (GPS or equivalent)
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Część nr 1: „Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych z PSZOK, tj. tworzywa sztuczne, metale, odpady opakowaniowe wielomateriałowe, papier, szkło oraz bioodpady (kody odpadów: 20 01 39, 15 01 02, ex 15 01 02, 15 01 05, 20 01 40, 15 01 04, 20 01 01, 15 01 01, 20 01 02, 15 01 07, 20 02 01, 20 01 08)”
Description: 1) Przedmiotem części nr 1 zamówienia jest odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych z PSZOK, tj. tworzywa sztuczne, metale, odpady opakowaniowe wielomateriałowe, papier, szkło oraz bioodpady (kody odpadów: 20 01 39, 15 01 02, ex 15 01 02, 15 01 05, 20 01 40, 15 01 04, 20 01 01, 15 01 01, 20 01 02, 15 01 07, 20 02 01, 20 01 08). 2) w ramach części nr 1 zamówienia Wykonawca zobowiązany będzie do odbioru, transportu i zagospodarowania następujących szacunkowych (dla okresu podstawowego) mas frakcji odpadów komunalnych pochodzących z PSZOK: a) tworzywa sztuczne- 15 Mg, b) metale- 10 Mg, c) odpady opakowaniowe wielomateriałowe- 1 Mg, d) papier- 9 Mg, e) szkło- 6 Mg, f) bioodpady- 70 Mg. 3) Zamawiający zastrzega, że w pkt. 2 powyżej podane są prognozowane ilości odpadów komunalnych. Wykonawca nie będzie kierował do Zamawiającego żadnych roszczeń z tytułu mniejszych ilości odpadów komunalnych przeznaczonych do zagospodarowania, przy czym Zamawiający gwarantuje łączny wolumen wskazanych frakcji odpadów na poziomie 80% ilości wskazanej w pkt 2), 4) Wykonawca zobowiązany będzie przekazywać odpady komunalne z PSZOK wyłącznie podmiotom posiadającym stosowne zezwolenia w zakresie gospodarowania odpadami lub – jeżeli zagospodaruje odpady we własnym zakresie – zobowiązany będzie posiadać wymagane zezwolenia w zakresie gospodarowania odpadami. Na żądanie Zamawiającego Wykonawca będzie zobowiązany do doręczenia kopii tych zezwoleń w terminie wskazanym przez Zamawiającego. 5) Wykonawca przedmiotowe odbiory będzie realizował z kontenerów o pojemności 240l, 1100l, kontenerów otwartych o poj. 7 m3 oraz kontenerów zamkniętych o poj. 7 m3. 6) Zamawiający dopuszcza możliwość zmiany w zakresie liczby i pojemności kontenerów opisanych w pkt. 5, stosownie do zmian w zakresie ilości zbieranych w PSZOK odpadów komunalnych lub jeżeli będzie tego wymagać potrzeba zapewnienia bezpieczeństwa lub wymagania ochrony środowiska. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w rozdz. III SWZ oraz zał. nr 2 do SWZ - projektowane postanowienia umowy
Main classification (cpv): 90511000 Refuse collection services
Options:
Description of the options: 1. Zamawiającemu przysługuje uprawnienie do skorzystania z prawa opcji poprzez zobowiązanie Wykonawcy do realizacji usług: 1) przez okres dodatkowych 6 miesięcy, względem podstawowego okresu świadczenia usług określonego na 11 miesięcy. Na podstawie prawa opcji, Zamawiający ma prawo do jednostronnego wydłużenia okresu świadczenia Usług maksymalnie o 6 miesięcy, 2) w większym wymiarze ilościowym, poprzez zwiększenie wartości wynagrodzenia maksymalnego wykonawcy, jednakże o wartość nie większą niż odpowiadająca 25% wysokości wynagrodzenia o którym mowa w § 8 ust. 1 pkt 1 umowy / § 8 ust. 1 pkt 1 lit a) umowy(dot. części nr 2,4,5 zamówienia) 2. Zamawiający jest uprawniony do skorzystania , wg. własnego wyboru: 1) wyłącznie z prawa opcji, o którym mowa w ust. 1 pkt 1), 2) wyłącznie z prawa opcji, o którym mowa w ust. 1 pkt 2) 3. Skorzystanie z opcji na podstawie ust. 1 pkt 1) nastąpi na następujących zasadach: 1) może dotyczyć maksymalnie okresu 6 miesięcy lub okresu krótszego, 2) obejmuje cały zakres usług określony dla zakresu podstawowego, w tym obowiązek zapewnienia pojemników lub kontenerów (dot. części nr 2,4,5 zamówienia), 3) Zamawiający jest uprawniony do kilkukrotnego skorzystania z prawa opcji, przy czym suma okresów objętych każdorazowym skorzystaniem z tego prawa, nie może przekroczyć 6 miesięcy, a każdy z okresów, o który wydłużony zostanie okres świadczenia usług przez Wykonawcę nie może być krótszy niż 2 tygodnie, 4) Zamawiający każdorazowo wraz z wskazaniem okresu opcyjnego, o który wydłuża się okres obowiązywania umowy poda: a) wysokość maksymalnego wynagrodzenia Wykonawcy, b) okres świadczenia usług, c) zakres usług objętych zakresem opcyjnym. 4. Skorzystanie z prawa opcji na podstawie ust. 1 pkt 2) nastąpi na następujących zasadach: 1) zwiększenie w okresie obowiązywania umowy w okresie podstawowym lub okresie opcyjnym, ilości świadczonych usług, 2) wysokość cen jednostkowych ustalana jest na moment skorzystania z prawa opcji (obowiązują ceny jednostkowe ujęte w ofercie po ewentualnych waloryzacjach, modyfikacjach itp.), 3) skorzystanie z prawa opcji przez Zamawiającego może być dokonane jednorazowo na całą wartość zamówienia opcjonalnego lub w kilku częściach. W przypadku realizacji opcji w kilku częściach, Zamawiający będzie składał Wykonawcy kolejne oświadczenia nie później niż przed momentem wyczerpania się wartości zamówienia opcjonalnego, wynikającej z poprzednio złożonego oświadczenia. 4) Zamawiający każdorazowo wraz ze wskazaniem zakresu w jakim korzystania z prawa opcji, poda kwotę zwiększenia maksymalnego wynagrodzenia Wykonawcy. 5. W zakresie każdego z zamówień opcjonalnych (ust. 1 pkt 1 lub 2), Wykonawca zobowiązany jest do rozpoczęcia świadczenia usług na podstawie pisemnego oświadczenia Zamawiającego o skorzystaniu z prawa opcji. 6. W ramach realizacji zakresów opcyjnych zamówienia, Wykonawca zobowiązany jest do realizacji wszystkich usług w sposób i zakresie tożsamym jak ustanowiony dla zakresu podstawowego zamówienia. 7. Zamówienia opcjonalne (ust. 1 pkt 1 lub 2) nie stanowią zobowiązania Zamawiającego do ich udzielenia, jak również nie stanowią podstawy do dochodzenia przez Wykonawcę roszczeń odszkodowawczych z tytułu nie zaktualizowania ich realizacji przez Wykonawcę. Oświadczenie woli Zamawiającego o realizacji bądź zaniechaniu zamówienia opcyjnego jest wyłącznym i jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego. 8. W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji, Wykonawcy przysługuje wynagrodzenie za faktyczne ilości wykonanych usług zrealizowanych na podstawie umowy, ustalane z zastosowaniem mechanizmu tożsamego względem obowiązującego dla zakresu podstawowego zamówienia. Szczegółowy opis warunków dotyczących prawa opcji znajduje się w par. 13 załącznika nr 2 do SWZ- projektowane postanowienia umowy
Lot: LOT-0002
Title: Część nr 2: „Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych z PSZOK, tj. meble i inne odpady wielkogabarytowe oraz zużyte opony wraz z wyposażeniem PSZOK w kontenery (kody odpadów: 20 03 07, 16 01 03)”.
Description: 1) Przedmiotem części nr 2 zamówienia jest odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych z PSZOK, tj. meble i inne odpady wielkogabarytowe oraz zużyte opony wraz z wyposażeniem PSZOK w kontenery (kody odpadów: 20 03 07, 16 01 03). 2) W ramach części nr 2 zamówienia Wykonawca zobowiązany będzie do odbioru, transportu i zagospodarowania następujących szacunkowych (dla zakresu podstawowego) mas odpadów komunalnych pochodzących z PSZOK: a) meble i inne odpady wielkogabarytowe- 200 Mg, b) zużyte opony- 30 Mg. 3) Zamawiający zastrzega, że w pkt. 2 powyżej podane są prognozowane ilości odpadów komunalnych. Wykonawca nie będzie kierował do Zamawiającego żadnych roszczeń z tytułu mniejszych ilości odpadów komunalnych przeznaczonych do zagospodarowania, przy czym Zamawiający gwarantuje łączny wolumen wskazanych frakcji odpadów na poziomie 80% ilości wskazanej w pkt 2), 4) Wykonawca zobowiązany będzie przekazywać odpady komunalne z PSZOK wyłącznie podmiotom posiadającym stosowne zezwolenia w zakresie gospodarowania odpadami lub – jeżeli zagospodaruje odpady we własnym zakresie – zobowiązany będzie posiadać wymagane zezwolenia w zakresie gospodarowania odpadami. Na żądanie Zamawiającego Wykonawca będzie zobowiązany do doręczenia kopii tych zezwoleń w terminie wskazanym przez Zamawiającego. 5) Wykonawca przedmiotowe odbiory będzie realizował z kontenerów otwartych o poj. 7 m3, kontenerów zamkniętych o poj. 7 m3 oraz boksów magazynowych. 6) Zamawiający dopuszcza możliwość zmiany w zakresie liczby i pojemności kontenerów opisanych w pkt. 5, stosownie do zmian w zakresie ilości zbieranych w PSZOK odpadów komunalnych lub jeżeli będzie tego wymagać potrzeba zapewnienia bezpieczeństwa lub wymagania ochrony środowiska. 7) Wykonawca będzie zobowiązany wyposażyć PSZOK, w terminie 3 dni roboczych od momentu telefonicznego lub e-mailowego zgłoszenia Zamawiającego, w następujące kontenery do zbierania odpadów komunalnych: a) 1 kontener hakowy typu KP-15 lub KP-18 otwarty wraz z plandeką do przykrycia odpadów zbieranych w kontenerze- do zbierania mebli i innych odpadów wielkogabarytowych, b) 1 kontener hakowy typu KP-15 lub KP-18 otwarty z plandeką do przykrycia odpadów zbieranych w kontenerze- do zużytych opon. 8) Zamawiający jest uprawniony do zobowiązania Wykonawcy do dostawy zarówno obu, jak i wyłącznie jednego spośród kontenerów wskazanych w pkt 7). Zapewnienie kontenerów na PSZOK będzie trwało, do momentu wskazanego w pkt 11 poniżej. Zamawiający jest uprawniony do kilkukrotnego korzystania z uprawnienia, o którym mowa w pkt 7 powyżej i 11 poniżej, zarówno wobec obu kontenerów jak i każdego z nich. 9) Kontenery wskazane w pkt. 7 muszą spełniać wszelkie wymagania określone w przepisach prawa oraz obowiązujących normach oraz muszą być dostosowane do zbierania w nich danej frakcji odpadów. Powinny również posiadać stosowane oznaczenie frakcji odpadów w nich zbieranych. 10) Zamawiający nie wymaga, aby kontenery dostarczone przez Wykonawcę były fabrycznie nowe. 11) Wykonawca zobowiązany będzie do zabrania swoich kontenerów w terminie 7 dni od dnia powiadomienia przez Zamawiającego o konieczności ich zabrania lub od dnia zakończenia obowiązywania umowy. Zamawiający zawiadamia o konieczności zabrania kontenerów jeżeli w toku realizacji zamówienia odpadnie potrzeba ich zlokalizowania na PSZOK. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w rozdz. III SWZ oraz zał. nr 2 do SWZ - projektowane postanowienia umowy
Lot: LOT-0003
Title: Część nr 3: „Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych z PSZOK, tj. zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny oraz zużytych baterii i akumulatorów (kody odpadów: 20 01 23*, 20 01 35*, 20 01 36, 20 01 03, 20 01 34)”.
Description: 1) Przedmiotem części nr 3 zamówienia jest odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych z PSZOK, tj. zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny oraz zużytych baterii i akumulatorów (kody odpadów: 20 01 23*, 20 01 35*, 20 01 36, 20 01 03, 20 01 34). 2) W ramach części nr 3 zamówienia wykonawca zobowiązany będzie do odbioru i zagospodarowania następujących szacunkowych (dla okresu podstawowego) mas odpadów komunalnych pochodzących z PSZOK: a) zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny-20 Mg, b) zużyte baterie i akumulatory- 1,5 Mg. 3) Zamawiający zastrzega, że w pkt. 2 powyżej podane są prognozowane ilości odpadów komunalnych. Wykonawca nie będzie kierował do Zamawiającego żadnych roszczeń z tytułu mniejszych ilości odpadów komunalnych przeznaczonych do zagospodarowania, przy czym Zamawiający gwarantuje łączny wolumen wskazanych frakcji odpadów na poziomie 80% ilości wskazanej w pkt 2), 4) Wykonawca zobowiązany będzie przekazywać odpady komunalne z PSZOK wyłącznie podmiotom posiadającym stosowne zezwolenia w zakresie gospodarowania odpadami lub – jeżeli zagospodaruje odpady we własnym zakresie – zobowiązany będzie posiadać wymagane zezwolenia w zakresie gospodarowania odpadami. Na żądanie Zamawiającego Wykonawca będzie zobowiązany do doręczenia kopii tych zezwoleń w terminie wskazanym przez Zamawiającego. 5) Wykonawca przedmiotowe odbiory będzie realizował z magazynu odpadów niebezpiecznych i zsee wyposażonego w jeden pojemniki na baterie i jeden na akumulatory. 6) Zamawiający dopuszcza możliwość zmiany w zakresie liczby i pojemności kontenerów opisanych w pkt. 5, stosownie do zmian w zakresie ilości zbieranych w PSZOK odpadów komunalnych lub jeżeli będzie tego wymagać potrzeba zapewnienia bezpieczeństwa lub wymagania ochrony środowiska. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w rozdz. III SWZ oraz zał. nr 2 do SWZ - projektowane postanowienia umowy
Lot: LOT-0004
Title: Część nr 4: „Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych z PSZOK, tj. odpady budowlane i rozbiórkowe z gospodarstw domowych wraz z wyposażeniem PSZOK w kontenery (kody odpadów: 20 01 37*, 17 01 01, 17 01 02, 17 01 03, 17 01 07)”.
Description: 1) Przedmiotem części nr 4 zamówienia jest odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych z PSZOK, tj. odpady budowlane i rozbiórkowe z gospodarstw domowych wraz z wyposażeniem PSZOK w kontenery (kody odpadów: 20 01 37*, 17 01 01, 17 01 02, 17 01 03, 17 01 07). 2) W ramach części nr 2 zamówienia Wykonawca zobowiązany będzie do odbioru, transportu i zagospodarowania pochodzących z PSZOK, odpadów budowlanych i rozbiórkowych w ilości szacunkowej (dla okresu podstawowego) 72 Mg. 3) Zamawiający zastrzega, że w pkt. 2 powyżej podane są prognozowane ilości odpadów komunalnych. Wykonawca nie będzie kierował do Zamawiającego żadnych roszczeń z tytułu mniejszych ilości odpadów komunalnych przeznaczonych do zagospodarowania, przy czym Zamawiający gwarantuje wolumen na poziomie 80% ilości wskazanej w pkt 2), 4) Wykonawca zobowiązany będzie przekazywać odpady komunalne z PSZOK wyłącznie podmiotom posiadającym stosowne zezwolenia w zakresie gospodarowania odpadami lub – jeżeli zagospodaruje odpady we własnym zakresie – zobowiązany będzie posiadać wymagane zezwolenia w zakresie gospodarowania odpadami. Na żądanie Zamawiającego Wykonawca będzie zobowiązany do doręczenia kopii tych zezwoleń w terminie wskazanym przez Zamawiającego, 5) Wykonawca zobowiązany jest zagospodarować odpady objęte zamówieniem spełniając obowiązek, o którym mowa w art. 101a u.o., 6) Wykonawca przedmiotowe odbiory będzie realizował z kontenerów otwartych o poj. 7 m3, kontenerów zamkniętych o poj. 7 m3 oraz boksów magazynowych. 7) Zamawiający dopuszcza możliwość zmiany w zakresie liczby i pojemności kontenerów opisanych w pkt. 6, stosownie do zmian w zakresie ilości zbieranych w PSZOK odpadów komunalnych lub jeżeli będzie tego wymagać potrzeba zapewnienia bezpieczeństwa lub wymagania ochrony środowiska. 8) Wykonawca będzie zobowiązanych wyposażyć PSZOK, w terminie 3 dni roboczych od momentu telefonicznego lub e-mailowego zgłoszenia Zamawiającego, w następujące kontenery: a) w 1 kontener hakowy typu KP-10 otwarty wraz z plandeką do przykrycia odpadów zbieranych w kontenerze- do zbierania zmieszanych odpadów budowlanych i rozbiórkowych z gospodarstw domowych. b) w 1 kontener hakowy typu KP-10 otwarty wraz z plandeką do przykrycia odpadów zbieranych w kontenerze- do zbierania niezanieczyszczonego gruzu. 9) Zamawiający jest uprawniony do zobowiązania Wykonawcy do dostawy zarówno obu, jak i wyłącznie jednego spośród kontenerów wskazanych w pkt 8). Zapewnienie kontenerów na PSZOK będzie trwało, do momentu wskazanego w pkt 12 poniżej. Zamawiający jest uprawniony do kilkukrotnego korzystania z uprawnienia, o którym mowa w pkt 8 powyżej i 12 poniżej, zarówno wobec obu kontenerów jak i każdego z nich. 10) Kontener wskazane w pkt. 8 muszą spełniać wszelkie wymagania określone w przepisach prawa oraz obowiązujących normach oraz muszą być dostosowane do zbierania w nich danej frakcji odpadów. Powinny również posiadać stosowane oznaczenie frakcji odpadów w nich zbieranych. 11) Zamawiający nie wymaga, aby kontener dostarczony przez Wykonawcę były fabrycznie nowe. 12) Wykonawca zobowiązany będzie do zabrania swoich kontenerów w terminie 7 dni od dnia powiadomienia przez Zamawiającego o konieczności ich zabrania lub od dnia zakończenia obowiązywania umowy. Zamawiający zawiadamia o konieczności zabrania kontenerów jeżeli w toku realizacji zamówienia odpadnie potrzeba ich zlokalizowania na PSZOK. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w rozdz. III SWZ oraz zał. nr 2 do SWZ - projektowane postanowienia umowy
Lot: LOT-0005
Title: Część nr 5: „Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych z PSZOK, tj. odpady tekstyliów i odzieży wraz z wyposażeniem PSZOK w kontenery (kody odpadów: 20 01 10, 20 01 11)”.
Description: 1) Przedmiotem części nr 5 zamówienia jest odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych z PSZOK, tj. odpady tekstyliów i odzieży wraz z wyposażeniem PSZOK w kontenery (kody odpadów: 20 01 10, 20 01 11). 2) W ramach części nr 5 zamówienia Wykonawca zobowiązany będzie do odbioru, transportu i zagospodarowania następującej szacunkowej (dla okresu podstawowego) masy ww. odpadów 10 Mg. 3) Zamawiający zastrzega, że w ust. 2 powyżej podane są prognozowane ilości odpadów komunalnych. Wykonawca nie będzie kierował do Zamawiającego żadnych roszczeń z tytułu mniejszych ilości odpadów komunalnych przeznaczonych do zagospodarowania, przy czym Zamawiający gwarantuje wolumen na poziomie 80 % ilości wskazanej w pkt 2), 4) Wykonawca zobowiązany będzie przekazywać odpady komunalne z PSZOK wyłącznie podmiotom posiadającym stosowne zezwolenia w zakresie gospodarowania odpadami lub – jeżeli zagospodaruje odpady we własnym zakresie –zobowiązany będzie posiadać wymagane zezwolenia w zakresie gospodarowania odpadami. Na żądanie Zamawiającego Wykonawca zobowiązany będzie do doręczenia kopii tych zezwoleń w terminie wskazanym przez Zamawiającego. 5) Wykonawca przedmiotowe odbiory będzie realizował z kontenerów otwartych o poj. 7 m3. 6) Zamawiający dopuszcza możliwość zmiany w zakresie liczby i pojemności kontenerów opisanych w ust. 5, stosownie do zmian w zakresie ilości zbieranych w PSZOK odpadów komunalnych lub jeżeli będzie tego wymagać potrzeba zapewnienia bezpieczeństwa lub wymagania ochrony środowiska. 7) Wykonawca będzie zobowiązany wyposażyć PSZOK, w terminie 3 dni roboczych od momentu telefonicznego lub e-mailowego zgłoszenia Zamawiającego, w kontener typu KP-7 zamknięty do zbierania odpadów tekstyliów i odzieży. 8) Zapewnienie kontenerów na PSZOK będzie trwało, do momentu wskazanego w pkt 11 poniżej. Zamawiający jest uprawniony do kilkukrotnego korzystania z uprawnienia, o którym mowa w pkt 7 powyżej i 11 poniżej. 9) Kontener wskazane w pkt. 7 muszą spełniać wszelkie wymagania określone w przepisach prawa oraz obowiązujących normach oraz muszą być dostosowane do zbierania w nich danej frakcji odpadów. Powinny również posiadać stosowane oznaczenie frakcji odpadów w nich zbieranych. 10) Zamawiający nie wymaga, aby kontener dostarczony przez Wykonawcę były fabrycznie nowe. 11) Wykonawca zobowiązany będzie do zabrania swoich kontenerów w terminie 7 dni od dnia powiadomienia przez Zamawiającego o konieczności ich zabrania lub od dnia zakończenia obowiązywania umowy. Zamawiający zawiadamia o konieczności zabrania kontenerów jeżeli w toku realizacji zamówienia odpadnie potrzeba ich zlokalizowania na PSZOK. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w rozdz. III SWZ oraz zał. nr 2 do SWZ - projektowane postanowienia umowy
Lot: LOT-0006
Title: Część nr 6:„Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych PSZOK, tj. odpadów niebezpiecznych, przeterminowanych leków, chemikalia, odpadów niekwalifikujących się do odpadów medycznych, które powstały w gospodarstwie domowym w wyniku przyjmowania produktów leczniczych w formie iniekcji i prowadzenia monitoringu poziomu substancji we krwi oraz żużli i popiołów z palenisk w gospodarstwach
Description: Część nr 6: „Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych PSZOK, tj. odpadów niebezpiecznych, przeterminowanych leków, chemikalia, odpadów niekwalifikujących się do odpadów medycznych, które powstały w gospodarstwie domowym w wyniku przyjmowania produktów leczniczych w formie iniekcji i prowadzenia monitoringu poziomu substancji we krwi oraz żużli i popiołów z palenisk w gospodarstwach domowych (kody odpadów: 20 01 13*, 20 01 14*, 20 01 19*, 20 01 80, 20 01 21*, 20 01 27*, 20 01 28, 20 01 29*, 20 01 30, 15 01 10*, 20 01 26*, 20 01 32, 20 01 99)”. 1) Przedmiotem części nr 6 zamówienia jest odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych PSZOK, tj. odpadów niebezpiecznych, przeterminowanych leków, chemikalia, odpadów niekwalifikujących się do odpadów medycznych, które powstały w gospodarstwie domowym w wyniku przyjmowania produktów leczniczych w formie iniekcji i prowadzenia monitoringu poziomu substancji we krwi oraz żużli i popiołów z palenisk w gospodarstwach domowych (kody odpadów: 20 01 13*, 20 01 14*, 20 01 19*, 20 01 80, 20 01 21*, 20 01 27*, 20 01 28, 20 01 29*, 20 01 30, 15 01 10*, 20 01 26*, 20 01 32, 20 01 99). 2) W ramach części nr 6 zamówienia Wykonawca zobowiązany będzie do odbioru, transportu i zagospodarowania następującej szacunkowej (dla okresu podstawowego) masy odpadów: a) odpadów niebezpiecznych- 10 Mg, b) przeterminowanych leków- 2 Mg, c) odpadów niekwalifikujących się do odpadów medycznych, które powstały w gospodarstwie domowym w wyniku przyjmowania produktów leczniczych w formie iniekcji i prowadzenia monitoringu poziomu substancji we krwi- 1 Mg, d) żużli i popiołów z palenisk- 1 Mg. 3) Zamawiający zastrzega, że w pkt. 2 powyżej podane są prognozowane ilości odpadów komunalnych. Wykonawca nie będzie kierował do Zamawiającego żadnych roszczeń z tytułu mniejszych ilości odpadów komunalnych przeznaczonych do zagospodarowania, przy czym Zamawiający gwarantuje łączny wolumen wskazanych frakcji odpadów na poziomie 80 % ilości wskazanej w pkt 2), 4) Wykonawca zobowiązany będzie przekazywać odpady komunalne z PSZOK wyłącznie podmiotom posiadającym stosowne zezwolenia w zakresie gospodarowania odpadami lub – jeżeli zagospodaruje odpady we własnym zakresie –zobowiązany będzie posiadać wymagane zezwolenia w zakresie gospodarowania odpadami. Na żądanie Zamawiającego Wykonawca zobowiązany będzie do doręczenia kopii tych zezwoleń w terminie wskazanym przez Zamawiającego. 5) Wykonawca przedmiotowe odbiory będzie realizował z magazynu odpadów niebezpiecznych i zsee, który został wyposażony w jeden pojemniki na świetlówki, trzy na odpady medyczne, dziesięć na odpady niebezpieczne i osiem beczek na odpady płynne. 6) Zamawiający dopuszcza możliwość zmiany w zakresie liczby i pojemności kontenerów opisanych w pkt. 5, stosownie do zmian w zakresie ilości zbieranych w PSZOK odpadów komunalnych lub jeżeli będzie tego wymagać potrzeba zapewnienia bezpieczeństwa lub wymagania ochrony środowiska. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w rozdz. III SWZ oraz zał. nr 2 do SWZ - projektowane postanowienia umowy