2. Procedure
Procedure
Title: ΔΙΑΚΗΡΥΞΗ ΔΙΕΘΝΟΥΣ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟΥ ΔΗΜΟΣΙΟΥ ΑΝΟΙΚΤΟΥ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΑΔΕΙΩΝ ΠΟΛΥ-ΠΑΡΑΓΟΝΤΙΚΟΥ ΕΛΕΓΧΟΥ ΤΑΥΤΟΤΗΤΑΣ (multifactor authentication – MFA) ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΣΦΑΛΗ ΑΠΟΜΑΚΡΥΣΜΕΝΗ ΣΥΝΔΕΣΗ ΧΡΗΣΤΩΝ, ΓΙΑ ΕΝΑ (1) ΕΤΟΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΑΔΕΙΩΝ ΤΟΥ ΛΟΓΙΣΜΙΚΟΥ MICROSOFT TEAMS ESSENTIALS, ΓΙΑ ΤΡΙΑ (3) ΕΤΗ.
Description: Αντικείμενο της παρούσας διακήρυξης είναι το έργο που αφορά στην: Α) ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΔΙΑΚΟΣΙΩΝ (200) ΑΔΕΙΩΝ ΠΟΛΥ-ΠΑΡΑΓΟΝΤΙΚΟΥ ΕΛΕΓΧΟΥ ΤΑΥΤΟΤΗΤΑΣ (multifactor authentication – MFA) ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΣΦΑΛΗ ΑΠΟΜΑΚΡΥΣΜΕΝΗ ΣΥΝΔΕΣΗ ΧΡΗΣΤΩΝ, ΓΙΑ ΕΝΑ (1) ΕΤΟΣ, Β) ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΤΕΤΡΑΚΟΣΙΩΝ ΠΕΝΗΝΤΑ (450) ΑΔΕΙΩΝ ΤΟΥ ΛΟΓΙΣΜΙΚΟΥ MICROSOFT TEAMS ESSENTIALS, ΓΙΑ ΤΡΙΑ (3) ΕΤΗ.
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 48730000 Security software package
Additional classification (cpv): 48510000 Communication software package
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: ΤΜΗΜΑ Α: ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΔΙΑΚΟΣΙΩΝ (200) ΑΔΕΙΩΝ ΠΟΛΥ-ΠΑΡΑΓΟΝΤΙΚΟΥ ΕΛΕΓΧΟΥ ΤΑΥΤΟΤΗΤΑΣ (multifactor authentication – MFA) ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΣΦΑΛΗ ΑΠΟΜΑΚΡΥΣΜΕΝΗ ΣΥΝΔΕΣΗ ΧΡΗΣΤΩΝ, ΓΙΑ ΕΝΑ (1) ΕΤΟΣ.
Description: Αφορά στην προμήθεια διακοσίων (200) αδειών του λογισμικού για τον πολυ-παραγοντικό έλεγχο ταυτότητας (multifactor authentication – MFA) που ήδη χρησιμοποιεί η ΕΛ.ΣΤΑΤ. για την ασφαλή απομακρυσμένη διασύνδεση του προσωπικού της, μέσω κρυπτογραφημένης σύνδεσης VPN (Cisco Duo Essentials), για ένα (1) έτος. Οι άδειες αυτές στοχεύουν στο να καλύψουν το σύνολο του προσωπικού της Κεντρικής Υπηρεσίας, συμπληρωματικά ως προς αυτές που είναι ήδη διαθέσιμες. Μέσω της χρήσης MFA αυξάνεται το επίπεδο παρεχόμενης ασφάλειας σύνδεσης και διασφάλισης της ταυτότητας του απομακρυσμένου χρήστη. Με τον τρόπο αυτό μειώνεται ακόμα περισσότερο ο κίνδυνος μη εξουσιοδοτημένης σύνδεσης και πρόσβασης.
Lot: LOT-0002
Title: ΤΜΗΜΑ Β: ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΤΕΤΡΑΚΟΣΙΩΝ ΠΕΝΗΝΤΑ (450) ΑΔΕΙΩΝ ΤΟΥ ΛΟΓΙΣΜΙΚΟΥ MICROSOFT TEAMS ESSENTIALS, ΓΙΑ ΤΡΙΑ (3) ΕΤΗ
Description: Αφορά στην προμήθεια τετρακοσίων πενήντα (450) αδειών του λογισμικού Microsoft Teams Essentials, για τρία (3) έτη, ώστε να διευκολυνθεί η επικοινωνία και συνεργασία μεταξύ του προσωπικού της ΕΛΣΤΑΤ.
Main classification (cpv): 48510000 Communication software package