2. Procedure
Procedure
Title: Świadczenie usług ochrony osób i mienia, konserwacji i napraw systemów zabezpieczeń technicznych w obiektach PAŻP
Description: Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług ochrony osób i mienia, konserwacji i napraw systemów zabezpieczeń technicznych w obiektach PAŻP, w podziale na cztery części Część nr 1: Świadczenie usług ochrony osób i mienia, konserwacji i napraw systemów zabezpieczeń technicznych w obiektach PAŻP: Warszawa, Lipniki Stare k. Pułtuska, Szymany k. Szczytna, Mściwuje k. Łomży, Turoś Kościelna k. Białegostoku, Przasnysz Część nr 2: Świadczenie usług ochrony osób i mienia w obiektach PAŻP: Jasionka k. Rzeszowa, Dąbrowica k. Tarnobrzega, Stobierna k. Rzeszowa, Zabierzów k. Krakowa i Kraków Balice, Pyrzowice (Ożarowice)2, Krosno Część nr 3: Świadczenie usług ochrony osób i mienia, konserwacji i napraw systemów zabezpieczeń technicznych w obiektach PAŻP: Wrocław, Poznań, Ogorzelczyn k. Konina, Łuków k. Wągrowca, Kobierno k. Krotoszyna, Skrzatusz k. Piły, Wrocław – Strachowice, Grodziszowice k. Wrocławia, Cerekwica k. Trzebnicy, Osiek k. Lubina, Opole Część nr 4: Świadczenie usług ochrony osób i mienia, konserwacji i napraw systemów zabezpieczeń technicznych w obiektach PAŻP: Gdańsk, Goleniów i okolice, Skotniki k. Szczecinka, Bydgoszcz, Rzęsna k. Połczyna-Zdrój, Czaplinek Pozostałe informacje zawarte w Załączniku nr 1 do SWZ. Przedmiot zamówienia będzie wykonywany: − w zakresie części nr 1 – max. 48 miesięcy od dnia zawarcia umowy od godz. 12:00 jednak nie wcześniej niż od 20.03.2027 r. od godz. 12:00, − w zakresie części nr 2 – max. 48 miesięcy od dnia zawarcia umowy od godz. 12:00 jednak nie wcześniej niż od 31.03.2027 r. od godz. 12:00, − w zakresie części nr 3 – max. 48 miesięcy od dnia zawarcia umowy od godz. 12:00 jednak nie wcześniej niż od 31.03.2027 r. od godz. 12:00, − w zakresie części nr 4 – max. 50 miesięcy od dnia zawarcia umowy od godz. 12:00 jednak nie wcześniej niż od 18.01.2027 r. od godz. 12:00.
Internal identifier: 086/MZP/2026/P/MOL
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 79710000 Security services
Additional classification (cpv): 50610000 Repair and maintenance services of security equipment
5. Lot
Lot: LOT-0003
Title: Część nr 1: Świadczenie usług ochrony osób i mienia, konserwacji i napraw systemów zabezpieczeń technicznych w obiektach PAŻP: Warszawa, Lipniki Stare k. Pułtuska, Szymany k. Szczytna, Mściwuje k. Łomży, Turoś Kościelna k. Białegostoku, Przasnysz
Description: Zgodnie z Załącznikiem nr 1 do SWZ
Options:
Description of the options: 1. Zamawiający w trakcie obowiązywania Umowy, w ramach prawa opcji może zwiększyć skład osobowy pracowników ochrony stałej w obiektach wyszczególnionych w OPZ, dla których określono, że taka ochrona jest wymagana. 2. W przypadku, o którym mowa w ust. 1 powyżej, Wykonawca zobowiązany jest zwiększyć skład osobowy pracowników ochrony zgodnie z żądaniem Zamawiającego, począwszy od terminu wyznaczonego przez Zamawiającego, z zastrzeżeniem, iż termin wyznaczony przez Zamawiającego nie może być krótszy niż 3 (trzy) dni od dnia otrzymania żądania przez Wykonawcę. 3. Zamawiający informując Wykonawcę o żądaniu zwiększenia składu osobowego pracowników ochrony dotyczących obiektu objętego przedmiotem Umowy, wskaże liczbę wymaganych pracowników ochrony oraz rodzaj wymaganych uprawnień, zgodnie z przepisami prawa i Umową. Wykonawca zapewni do realizacji usług ochrony objętych przedmiotem Umowy pracowników ochrony posiadających wymagane przepisami prawa i Umową uprawnienia. 4. Zamawiający może pisemnie zrezygnować ze zwiększenia składu osobowego. Wykonawca zobowiązany jest zmniejszyć skład osobowy pracowników ochrony zgodnie z żądaniem Zamawiającego, począwszy od terminu wyznaczonego przez Zamawiającego, z zastrzeżeniem, iż termin wyznaczony przez Zamawiającego nie może być krótszy niż 3 (trzy) dni od dnia otrzymania żądania przez Wykonawcę. 5. Zwiększenie lub rezygnacja ze zwiększania składu osobowego będzie wprowadzane pisemnie za zgodą Zamawiającego. 6. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji w zakresie ochrony stałej, w czasie realizacji Umów na ochronę w następującym wymiarze: Ilość rbh – opcja – część I : 15778 roboczogodzin 7. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji w zakresie ochrony w postaci wież dozorowych, stałego dozoru sygnałów przesyłanych gromadzonych i przetwarzanych w elektronicznych urządzeniach i systemach alarmowych, dwukrotnych w ciągu doby podjazdów grup interwencyjnych/patroli interwencyjnych, w czasie realizacji Umów na ochronę w następującym wymiarze/ilości.: cztery wieże dozorowe, stały dozór sygnałów przesyłanych gromadzonych i przetwarzanych w elektronicznych urządzeniach i systemach alarmowych, dwukrotne w ciągu doby podjazdy grup/patroli interwencyjnych w czterech lokalizacjach w każdym roku kalendarzowym realizacji umowy: 2027, 2028, 2029, 2030, 2031. 8. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji w obszarze ochrony w postaci jednego pracownika ochrony na zmianie, w jednej lokalizacji w każdym roku kalendarzowym realizacji umowy: 2027, 2028, 2029, 2030, 2031, przeszkolonego/posiadającego uprawnienia, jeżeli są one wymagane prawem, w zakresie obsługi urządzeń do prześwietlania przesyłek/bagaży. Skorzystanie z opcji nie powoduje zwiększenia stanu osobowego pracowników ochrony określonego w umowie.
Lot: LOT-0004
Title: Część nr 2: Świadczenie usług ochrony osób i mienia w obiektach PAŻP: Jasionka k. Rzeszowa, Dąbrowica k. Tarnobrzega, Stobierna k. Rzeszowa, Zabierzów k. Krakowa i Kraków Balice, Pyrzowice (Ożarowice)2, Krosno
Description of the options: 1. Zamawiający w trakcie obowiązywania Umowy, w ramach prawa opcji może zwiększyć skład osobowy pracowników ochrony stałej w obiektach wyszczególnionych w OPZ, dla których określono, że taka ochrona jest wymagana. 2. W przypadku, o którym mowa w ust. 1 powyżej, Wykonawca zobowiązany jest zwiększyć skład osobowy pracowników ochrony zgodnie z żądaniem Zamawiającego, począwszy od terminu wyznaczonego przez Zamawiającego, z zastrzeżeniem, iż termin wyznaczony przez Zamawiającego nie może być krótszy niż 3 (trzy) dni od dnia otrzymania żądania przez Wykonawcę. 3. Zamawiający informując Wykonawcę o żądaniu zwiększenia składu osobowego pracowników ochrony dotyczących obiektu objętego przedmiotem Umowy, wskaże liczbę wymaganych pracowników ochrony oraz rodzaj wymaganych uprawnień, zgodnie z przepisami prawa i Umową. Wykonawca zapewni do realizacji usług ochrony objętych przedmiotem Umowy pracowników ochrony posiadających wymagane przepisami prawa i Umową uprawnienia. 4. Zamawiający może pisemnie zrezygnować ze zwiększenia składu osobowego. Wykonawca zobowiązany jest zmniejszyć skład osobowy pracowników ochrony zgodnie z żądaniem Zamawiającego, począwszy od terminu wyznaczonego przez Zamawiającego, z zastrzeżeniem, iż termin wyznaczony przez Zamawiającego nie może być krótszy niż 3 (trzy) dni od dnia otrzymania żądania przez Wykonawcę. 5. Zwiększenie lub rezygnacja ze zwiększania składu osobowego będzie wprowadzane pisemnie za zgodą Zamawiającego. 6. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji w zakresie ochrony stałej, w czasie realizacji Umów na ochronę w następującym wymiarze: Ilość rbh – opcja część II : 7 358 roboczogodzin. 7. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji w zakresie ochrony w postaci wież dozorowych, stałego dozoru sygnałów przesyłanych gromadzonych i przetwarzanych w elektronicznych urządzeniach i systemach alarmowych, dwukrotnych w ciągu doby podjazdów grup interwencyjnych/patroli interwencyjnych, w czasie realizacji Umów na ochronę w następującym wymiarze/ilości.: cztery wieże dozorowe, stały dozór sygnałów przesyłanych gromadzonych i przetwarzanych w elektronicznych urządzeniach i systemach alarmowych, dwukrotne w ciągu doby podjazdy grup/patroli interwencyjnych w czterech lokalizacjach w każdym roku kalendarzowym realizacji umowy: 2027,2028,2029,2030, 2031. 8. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji w obszarze ochrony w postaci jednego pracownika ochrony na zmianie, w trzech lokalizacjach w każdym roku kalendarzowym realizacji umowy: 2027,2028,2029,2030, 2031, przeszkolonego/posiadającego uprawnienia jeżeli są one wymagane prawem, w zakresie obsługi urządzeń do prześwietlania przesyłek/bagaży. Skorzystanie z opcji nie powoduje zwiększenia stanu osobowego pracowników ochrony określonego w umowie.
Lot: LOT-0005
Title: Część nr 3: Świadczenie usług ochrony osób i mienia, konserwacji i napraw systemów zabezpieczeń technicznych w obiektach PAŻP: Wrocław, Poznań, Ogorzelczyn k. Konina, Łuków k. Wągrowca, Kobierno k. Krotoszyna, Skrzatusz k. Piły, Wrocław – Strachowice, Grodziszowice k. Wrocławia, Cerekwica k. Trzebnicy, Osiek k. Lubina, Opole
Description of the options: 1. Zamawiający w trakcie obowiązywania Umowy, w ramach prawa opcji może zwiększyć skład osobowy pracowników ochrony stałej w obiektach wyszczególnionych w OPZ, dla których określono, że taka ochrona jest wymagana. 2. W przypadku, o którym mowa w ust. 1 powyżej, Wykonawca zobowiązany jest zwiększyć skład osobowy pracowników ochrony zgodnie z żądaniem Zamawiającego, począwszy od terminu wyznaczonego przez Zamawiającego, z zastrzeżeniem, iż termin wyznaczony przez Zamawiającego nie może być krótszy niż 3 (trzy) dni od dnia otrzymania żądania przez Wykonawcę. 3. Zamawiający informując Wykonawcę o żądaniu zwiększenia składu osobowego pracowników ochrony dotyczących obiektu objętego przedmiotem Umowy, wskaże liczbę wymaganych pracowników ochrony oraz rodzaj wymaganych uprawnień, zgodnie z przepisami prawa i Umową. Wykonawca zapewni do realizacji usług ochrony objętych przedmiotem Umowy pracowników ochrony posiadających wymagane przepisami prawa i Umową uprawnienia. 4. Zamawiający może pisemnie zrezygnować ze zwiększenia składu osobowego. Wykonawca zobowiązany jest zmniejszyć skład osobowy pracowników ochrony zgodnie z żądaniem Zamawiającego, począwszy od terminu wyznaczonego przez Zamawiającego, z zastrzeżeniem, iż termin wyznaczony przez Zamawiającego nie może być krótszy niż 3 (trzy) dni od dnia otrzymania żądania przez Wykonawcę. 5. Zwiększenie lub rezygnacja ze zwiększania składu osobowego będzie wprowadzane pisemnie za zgodą Zamawiającego. 6. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji w zakresie ochrony stałej, w czasie realizacji Umów na ochronę w następującym wymiarze: Ilość rbh – opcja – część III: 15 778 roboczogodzin. 6. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji w zakresie ochrony w postaci wież dozorowych, stałego dozoru sygnałów przesyłanych gromadzonych i przetwarzanych w elektronicznych urządzeniach i systemach alarmowych, dwukrotnych w ciągu doby podjazdów grup interwencyjnych/patroli interwencyjnych, w czasie realizacji Umów na ochronę w następującym wymiarze/ilości.: cztery wieże dozorowe, stały dozór sygnałów przesyłanych gromadzonych i przetwarzanych w elektronicznych urządzeniach i systemach alarmowych, dwukrotne w ciągu doby podjazdy grup/patroli interwencyjnych w czterech lokalizacjach w każdym roku kalendarzowym realizacji umowy: 2027,2028,2029,2030, 2031. 7. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji w obszarze ochrony w postaci jednego pracownika ochrony na zmianie, w trzech lokalizacjach w każdym roku kalendarzowym realizacji umowy: 2027,2028,2029,2030, 2031, przeszkolonego/posiadającego uprawnienia, jeżeli są one wymagane prawem, w zakresie obsługi urządzeń do prześwietlania przesyłek/bagaży. Skorzystanie z opcji nie powoduje zwiększenia stanu osobowego pracowników ochrony określonego w umowie.
Lot: LOT-0006
Title: część nr 4: Świadczenie usług ochrony osób i mienia, konserwacji i napraw systemów zabezpieczeń technicznych w obiektach PAŻP: Gdańsk, Goleniów i okolice, Skotniki k. Szczecinka, Bydgoszcz, Rzęsna k. Połczyna-Zdrój, Czaplinek
Description of the options: 1. Zamawiający w trakcie obowiązywania Umowy, w ramach prawa opcji może zwięk-szyć skład osobowy pracowników ochrony stałej w obiektach wyszczególnionych w OPZ, dla których określono, że taka ochrona jest wymagana. 2. W przypadku, o którym mowa w ust. 1 powyżej, Wykonawca zobowiązany jest zwiększyć skład osobowy pracowników ochrony zgodnie z żądaniem Zamawiają-cego, począwszy od terminu wyznaczonego przez Zamawiającego, z zastrzeże-niem, iż termin wyznaczony przez Zamawiającego nie może być krótszy niż 3 (trzy) dni od dnia otrzymania żądania przez Wykonawcę. 3. Zamawiający informując Wykonawcę o żądaniu zwiększenia składu osobowego pracowników ochrony dotyczących obiektu objętego przedmiotem Umowy, wska-że liczbę wymaganych pracowników ochrony oraz rodzaj wymaganych uprawnień, zgodnie z przepisami prawa i Umową. Wykonawca zapewni do realizacji usług ochrony objętych przedmiotem Umowy pracowników ochrony posiadających wy-magane przepisami prawa i Umową uprawnienia. 4. Zamawiający może pisemnie zrezygnować ze zwiększenia składu osobowego. Wy-konawca zobowiązany jest zmniejszyć skład osobowy pracowników ochrony zgod-nie z żądaniem Zamawiającego, począwszy od terminu wyznaczonego przez Za-mawiającego, z zastrzeżeniem, iż termin wyznaczony przez Zamawiającego nie mo-że być krótszy niż 3 (trzy) dni od dnia otrzymania żądania przez Wykonawcę. 5. Zwiększenie lub rezygnacja ze zwiększania składu osobowego będzie wprowadza-ne pisemnie za zgodą Zamawiającego. 6. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji w zakresie ochrony stałej, w czasie realizacji Umów na ochronę w następującym wymiarze: Ilość rbh – opcja – część IV 15 014 roboczogodzin. 7. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji w zakresie ochrony w postaci wież dozorowych, stałego dozoru sygnałów przesyłanych gromadzonych i przetwarzanych w elektronicznych urządzeniach i systemach alarmowych, dwukrotnych w ciągu doby podjazdów grup interwencyjnych/patroli interwencyjnych, w czasie realizacji Umów na ochronę w następującym wymiarze/ilości.: cztery wieże dozorowe, stały dozór sygnałów przesyłanych gromadzonych i przetwarzanych w elektronicznych urządzeniach i systemach alarmowych, dwukrotne w ciągu doby podjazdy grup/patroli interwencyjnych w czterech lokalizacjach w każdym roku kalendarzowym realizacji umowy: 2027,2028,2029,2030, 2031. 8. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji w obszarze ochrony w postaci jednego pracownika ochrony na zmianie, w dwóch lokalizacjach w każdym roku kalendarzowym realizacji umowy: 2027,2028,2029,2030, 2031, przeszkolonego/posiadającego uprawnienia, jeżeli są one wymagane prawem, w zakresie obsługi urządzeń do prześwietlania przesyłek/bagaży. Skorzystanie z opcji nie powoduje zwiększenia stanu osobowego pracowników ochrony określonego w umowie.