768458-2026 - Competition
Bulgaria – Multimedia equipment – Доставка, монтаж, тестване и въвеждане в експлоатация на LED видеостени
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
Title: Доставка, монтаж, тестване и въвеждане в експлоатация на LED видеостени
Description: Предметът на поръчката включва доставка, монтаж, тестване и въвеждане в експлоатация „до ключ“ на 4 (четири) броя видеостени, съставени от LED дисплеи с технология Chip-on-Board (COB) или еквивалентна, заедно със система за управление на съдържанието, видеопроцесори и мрежови възпроизвеждащи устройства. Подробното описание на минималните изисквания към предмета на поръчката се съдържа в Техническата спецификация (Част II, Приложение № 1), която е неразделна част от документацията.
Internal identifier: 617099
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: yes
Justification for the accelerated procedure: Съкращаването на срока за получаване на оферти е необходимо с оглед предстоящото завършване на ремонтните дейности в административната сграда на БТА по проект „Красива България“ и последващото представяне на обновените пространства. Доставката и монтажът на LED видеостени във фоайетата на партерния и третия етаж са част от цялостното обновяване на тези пространства и ще допринесат за техния съвременен облик и функционалност. Те ще осигурят възможност за представяне на новинарско и информационно съдържание, както и за визуално оформление при официални събития, срещи с партньори и посещения на гости на агенцията. В момента на партерния етаж тази функция се изпълнява с телевизори, които са амортизирани и не осигуряват необходимата надеждност, а на третия етаж досега не е имало подобно оборудване. Предвидената доставка ще позволи двете пространства да бъдат оборудвани по единен начин и да отговарят на съвременните потребности на БТА като национален информационен институт на Република България. Своевременното изпълнение на поръчката е важно, за да може новото оборудване да бъде доставено, монтирано и въведено в експлоатация в близост до приключването на ремонта и представянето на обновената сграда. По-дългият срок за провеждане на процедурата би затруднил постигането на тази цел и би отложил използването на предвидените нови възможности. Забавянето на доставката и монтажа би ограничило възможностите на БТА за пълноценно изпълнение на обществените ѝ функции като национален независим информационен институт на Република България, в съответствие със Закона за Българската телеграфна агенция. Това би затруднило своевременното техническо и визуално обезпечаване на предстоящи официални събития, срещи с представители на институции и партньори, както и международни посещения, при които обновените пространства следва да осигуряват необходимите условия за представително и функционално използване.
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 32322000 Multimedia equipment
5. Lot
Lot: LOT-0001