768486-2026 - Competition
Poland – Forestry services – „Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Kielce w roku 2027”
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
Title: „Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Kielce w roku 2027”
Description: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2026 r. poz. 663 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna do wykonania na terenie Nadleśnictwa Kielce w roku 2027.
Internal identifier: SA.270.1.3.2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: yes
Justification for the accelerated procedure: Poprzedzona - Wstępny ogłoszeniem informacyjnym, Numer publikacji ogłoszenia: 620348-2026 art. 138 ust. 2 pkt. 1) ustawy Prawo zamówień Publicznych. Zamawiający informuje, iż w dniu 09.09.2026 r. opublikował w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej wstępne ogłoszenie informacyjne o planowanych w okresie najbliższych 12 miesięcy zamówieniach. Ogłoszenie, o którym mowa w zadaniu poprzednim zawierało wszystkie informacje wymagane dla ogłoszenia o zamówieniu, w zakresie, w jakim były one dostępne w chwili jego publikacji oraz zostało przekazane do publikacji Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej na co najmniej 35 dni i nie więcej niż 12 miesięcy Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej. W związku z tym Zamawiający działając na podstawie art. 138 ust. 2 pkt 1) PZP wyznaczał terminu składania krótszy niż 35 dni od dnia przekazania ogłoszenia Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej, lecz nie krótszego niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej.
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 77200000 Forestry services
5. Lot
Lot: LOT-0002
Title: Pakiet II – leśnictwo: Zawada
Description: Pakiet II – leśnictwo: Zawada usługi z zakresu gospodarki leśnej obejmująca prace z zakresu: hodowli lasu, ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna;
Internal identifier: Pakiet II
Additional classification (cpv): 77210000 Logging services, 77211000 Services incidental to logging, 77211100 Timber harvesting services, 77211200 Transport of logs within the forest, 77211300 Tree-clearing services, 77211400 Tree-cutting services, 77211500 Tree-maintenance services, 77211600 Tree seeding, 77230000 Services incidental to forestry, 77231000 Forestry management services, 77231200 Forest pest control services, 77231600 Afforestation services
Options:
Description of the options: W stosunku do każdego Pakietu Zamawiający jest uprawniony zlecić Wykonawcy dodatkowy zakres rzeczowy w stosunku do każdej z pozycji Kosztorysu Ofertowego stanowiącego część Oferty („Opcja”). Przedmiotem Opcji będą takie same (analogiczne) prace, jak opisane w SWZ i wycenione przez Wykonawcę w którejkolwiek z pozycji Kosztorysu Ofertowego stanowiącego część Oferty. W ramach Opcji, wedle wyboru Zamawiającego, mogą zostać zlecone wszystkie, niektóre lub tylko jedna z prac wskazanych w SWZ i wycenionych przez Wykonawcę w Kosztorysie Ofertowym stanowiącym część Oferty. Prace będące przedmiotem Opcji mogą zostać zlecone w ilości, której łączna wartość nie będzie przekraczała 30 % Wynagrodzenia z dnia zawarcia Umowy, zgodnie z §11 ust 1 wzoru umowy stanowiącego Załącznik nr 12 do SWZ. Podstawą określenia wartości prac zleconych w ramach Opcji (w celu określenia jej zakresu) będą ceny jednostkowe poszczególnych prac zawarte w Kosztorysie Ofertowym stanowiącym część Oferty. Zamawiający nie jest zobowiązany do zlecenia prac objętych przedmiotem Opcji, a Wykonawcy nie służy roszczenie o ich zlecenie. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z Opcji w przypadku: (1) wystąpienia konieczności zwiększenia zakresu rzeczowego usług stanowiących przedmiot zamówienia w następstwie przyczyn przyrodniczych, klimatycznych, atmosferycznych bądź związanych z prawidłowym prowadzeniem gospodarki leśnej, (2) zmian na rynku sprzedaży drewna lub powierzenia Zamawiającemu nowych zadań gospodarczych lub publicznych, (3) powierzania Wykonawcy prac stanowiących wykonawstwo zastępcze w stosunku do prac realizowanych przez innego wykonawcę (na Obszarze Realizacji Pakietu).
Lot: LOT-0003
Title: Pakiet III – leśnictwa: Bilcza i Podzamcze
Description: Pakiet III – leśnictwa: Bilcza i Podzamcze usługi z zakresu gospodarki leśnej obejmująca prace z zakresu: hodowli lasu, ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna;
Internal identifier: Pakiet III
Lot: LOT-0004
Title: Pakiet IV –leśnictwa: Dąbrowa i Gruchawka
Description: Pakiet IV – leśnictwa: Dąbrowa i Gruchawka usługi z zakresu gospodarki leśnej obejmująca prace z zakresu: hodowli lasu, ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna;
Internal identifier: Pakiet IV
Lot: LOT-0005
Title: Pakiet V – leśnictwa: Oblęgorek i Niewachlów
Description: Pakiet V – leśnictwa: Oblęgorek i Niewachlów usługi z zakresu gospodarki leśnej obejmująca prace z zakresu: hodowli lasu, ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna;
Internal identifier: Pakiet V
Lot: LOT-0006
Title: Pakiet VI – leśnictwa: Dobrzeszów i Skroków
Description: Pakiet VI – leśnictwa: Dobrzeszów i Skroków usługi z zakresu gospodarki leśnej obejmująca prace z zakresu: hodowli lasu, ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna;
Internal identifier: Pakiet VI
Lot: LOT-0007
Title: Pakiet VII – leśnictwa: Sojawa i Czartoszowy
Description: Pakiet VII – leśnictwa: Sojawa i Czartoszowy usługi z zakresu gospodarki leśnej obejmująca prace z zakresu: hodowli lasu, ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna;
Internal identifier: Pakiet VII