2. Procedure
Procedure
Title: Zajištění dopravní obslužnosti Moravskoslezského kraje – oblast Karvinsko a Orlovsko
Description: Předmětem veřejné zakázky je poskytování veřejných služeb v přepravě cestujících veřejnou linkovou osobní dopravou za účelem zajištění dopravní obslužnosti Moravskoslezského kraje, a to zejména v oblasti Karvinsko a Orlovsko po dobu 10 dopravních let, a to v rozsahu a za podmínek stanovených v zadávací dokumentaci. Dopravní obslužnost bude v této oblasti zajišťována pomocí elektrobusů a autobusů s pohonem na CNG nebo naftu. Veřejné služby v přepravě cestujících veřejnou linkovou osobní dopravou musí být ze strany vybraného dopravce poskytovány způsobem a za podmínek stanovených v závazném návrhu smlouvy o veřejných službách v přepravě cestujících ve veřejné linkové osobní dopravě, který tvoří Přílohu č. 6 zadávací dokumentace, v souladu s požadavky zadavatele na způsob a podmínky poskytování těchto služeb obsaženými v zadávací dokumentaci a jejích přílohách a dále v souladu s obecně závaznými právními předpisy. Bližší podrobnosti jsou uvedeny v zadávací dokumentaci.
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 60112000 Public road transport services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Internal identifier: Zajištění dopravní obslužnosti Moravskoslezského kraje – oblast Karvinsko a Orlovsko
Options:
Description of the options: S ohledem na celkovou dobu trvání závazků z uzavřené Smlouvy lze předpokládat, že v průběhu plnění veřejné zakázky bude docházet ke změnám v potřebách zadavatele na zajištění dopravní obslužnosti předmětné oblasti, a tím rovněž k potřebě změny v předpokládaném rozsahu plnění z uzavřené Smlouvy. Změny v rozsahu plnění mohou být vynuceny a zadavatelem požadovány zejména v souvislosti se změnou dopravních potřeb na území Moravskoslezského kraje, resp. v předmětné oblasti Karvinsko a Orlovsko, a to např. v důsledku vzniku či zániku školského zařízení, vzniku nebo zániku pracovních příležitostí, zániku některých dopravních spojení či vzniku nových dopravních spojení, změn potřeb pro zajištění veřejných služeb v přepravě cestujících apod. Změny v rozsahu plnění mohou být vyvolány rovněž ukončením spolupráce zadavatele s jednotlivými městy či obcemi při zajišťování dopravní obslužnosti v předmětné oblasti Moravskoslezského kraje. Bližší informace jsou uvedeny v zadávací dokumentaci. V případě, že dojde k vyhlášení pandemické pohotovosti dle zákona č. 94/2021 Sb., o mimořádných opatřeních při epidemii onemocnění COVID-19 a o změně některých souvisejících zákonů, anebo nouzového stavu dle Ústavního zákona č. 110/1998 Sb., o bezpečnosti České republiky, anebo stavu nebezpečí na území Moravskoslezského kraje nebo jeho části dle zákona č. 240/2000 Sb., o krizovém řízení a o změně některých zákonů (krizový zákon), ve znění pozdějších předpisů nebo jiné obdobné situaci, může zadavatel jednostranně omezit či upravit a dopravce je povinen přijmout takto omezený či upravený dopravní výkon mimo výše uvedený postup. Bližší informace jsou uvedeny v zadávací dokumentaci.