See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: Executie lucrari pentru obiectiv de investitii propus spre finantare in cadrul PNRR "Extindere retea de canalizare in localuitatile ce apartin de comuna Miroslava, judetul Iasi"
Description: Investitia consta in – extinderea retelei de canalizare in toate localitatile comunei Miroslava,principalele categorii de lucrari si indicatori tehnici de monitorizare fiind: Lucrari de sapatura si terasamente, umpluturi, instalare conducte, foraje – subtraversari, lucrari electrice Lungime retea de canalizare = 51,091, Km , conducte de refulare = 6.481 ml racorduri proprietati = 2150 buc , camine de racord= 2150 buc, camine de vizitare, intersectie si rupere de panta = 1374 buc, , Statii de pompare ape uzate (SPAU = 23 buc), Valoarea estimată a lucrărilor conform Deviz General aprobat prin HCL Nr. 181/06.09.2023 este de 55.611.155,89 Lei fara TVA din care: Cap. 2. Cheltuieli pt asigurarea utilitatilor necesare obiectivului = 718.025,00 Lei fara TVA (neeligibil) Cap. 4.1. Lucrari de constructii si instalatii = 49.030. 340,48 Lei fara TVA din care (eligibil) Ob. 1. Retele de canalizare gravitat ionala = 38.751.526,90 Lei (eligibil) Ob.2. Racorduri utilizatori = 6.632722,17 Lei (eligibil) Ob.3. Statii de pompare ape uzate SPAU-ri =887.390,66 Lei (eligibil) Ob.4. Conducte de refulare SPAU-ri = 2.758.700,75 Lei (eligibil) Cap. 4.2. Montaj echipamente si utilaje functionale = 84.902,15 Lei fara TVA (eligibil) Cap. 4.3. Echipamente cu montaj (Ob. 3 - SPAU) = 5.602.692,54 fara TVA (eligibil) Cap. 5.1. Cheltuieli aferente Organizarii de Santierr = 175.195,72 Lei fara TVA (eligibil) 5.1.1. Lucrari de consructii si instalatii aferente OS = 147.836,75 Lei fara TVA (eligibil) 5. 1.2. Cheltuieli conexe OS = 27.358,97 Lei fara TVA (eligibil) Se pot solicita clarificari cu 8 zile inainte de data limita stabilita la nivelul Anuntului de participare pentru depunerea ofertelor. autoritatrea contractanta va raspunde clar si complet solicitarilor primite in termenul recomandat cu 6 zile inainte de data limita stabilita pentru depunerea ofertelor. Procedura se deruleaza sub conditia suspensiva privind incheierea contractului prezentata la Sectiunea III.2.
Internal identifier: 5/2023
Type of procedure: Open
Purpose
Main nature of the contract: Works
Main classification (cpv): 45232400 Sewer construction work
5. Lot
Lot: LOT-0000
Title: Default lot
Description: extinderea retelei de canalizare in toate localitatile comunei Miroslava,principalele categorii de lucrari si indicatori tehnici de monitorizare fiind: Lucrari de sapatura si terasamente, umpluturi, instalare conducte, foraje – subtraversari, lucrari electrice Lungime retea de canalizare = 51,091 Km , conducte de refulare = 6.481 ml racorduri proprietati = 2150 , camine de racord= 2150 buc, camine de vizitare, intersectie si rupere de panta = 1374 buc, , Statii de pompare ape uzate (SPAU = 23 buc), Valoarea estimată a lucrărilor conform Deviz General aprobat prin HCL Nr. 181/06.09.2023 este de 55.611.155,89 Lei fara TVA din care: Cap. 2. Cheltuieli pt asigurarea utilitatilor necesare obiectivului = 718.025,00 Lei fara TVA (neeligibil) Cap. 4.1. Lucrari de constructii si instalatii = 49.030. 340,48 Lei fara TVA din care (eligibil) Ob. 1. Retele de canalizare gravitat ionala = 38.751.526,90 Lei (eligibil) Ob.2. Racorduri utilizatori = 6.632722,17 Lei (eligibil) Ob.3. Statii de pompare ape uzate SPAU-ri =887.390,66 Lei (eligibil) Ob.4. Conducte de refulare SPAU-ri = 2.758.700,75 Lei (eligibil) Cap. 4.2. Montaj echipamente si utilaje functionale = 84.902,15 Lei fara TVA (eligibil) Cap. 4.3. Echipamente cu montaj (Ob. 3 - SPAU) = 5.602.692,54 fara TVA (eligibil) Cap. 5.1. Cheltuieli aferente Organizarii de Santierr = 175.195,72 Lei fara TVA (eligibil) 5.1.1. Lucrari de consructii si instalatii aferente OS = 147.836,75 Lei fara TVA (eligibil) 5. 1.2. Cheltuieli conexe OS = 27.358,97 Lei fara TVA (eligibil)
Additional classification (cpv): 39715300 Plumbing equipment, 45310000 Electrical installation work