769642-2026 - Competition
Poland – Planting and maintenance services of green areas – Utrzymanie czystości na terenach zieleni miejskiej na terenie osiedla Koźle
Contract or concession notice – standard regime - Change notice
Services
2. Procedure
Procedure
Title: Utrzymanie czystości na terenach zieleni miejskiej na terenie osiedla Koźle
Description: 1. Przedmiotem zamówienia jest bieżące, całoroczne utrzymanie czystości i zieleni na terenach miejskich w okresie od 1 grudnia 2026 r. do 31 października 2028 r. Okres letni obejmuje miesiące od kwietnia do października, a okres zimowy – miesiące od listopada do marca. Zakres zamówienia podstawowego obejmuje w szczególności: bieżące utrzymanie czystości, utrzymanie letnie, w tym planowe koszenia wykonywane zgodnie z harmonogramem koszenia i utrzymanie trawników, pielęgnację zieleni, utrzymanie alejek, chodników, placów, schodów, ramp, powierzchni utwardzonych, placu zabaw, sceny plenerowej, elementów małej architektury i miejsc pamięci narodowej, a także zimowe utrzymanie terenów. 2. Dyżur interwencyjny Wykonawca zapewnia dyżur interwencyjny w dni powszednie w godz. 15:00–21:00, a w dni ustawowo wolne od pracy w godz. 8:00–21:00. Czas przystąpienia do realizacji zgłoszenia interwencyjnego wynosi – zgodnie z ofertą – do 60, ,90, 120 albo 150 minut od skutecznego przekazania zgłoszenia. Przystąpienie oznacza fizyczne przybycie osób skierowanych przez Wykonawcę do wskazanego miejsca i faktyczne rozpoczęcie czynności zmierzających do usunięcia nieprawidłowości. 3. Prawo opcji oraz zmiana zakresu utrzymania terenów 1) Zamawiający przewiduje, w ramach prawa opcji, zwiększenie zakresu zamówienia obejmujące: a) włączenie do utrzymania dodatkowych terenów w ramach utrzymania letniego wymagających bieżącego utrzymania czystości, jednokrotnego koszenia, utrzymania trawników, usuwania odpadów i zanieczyszczeń, grabienia i usuwania liści, usuwania chwastów, samosiewów i przerostów, utrzymania w czystości alejek, chodników, placów, dojść i powierzchni utwardzonych, opróżnianie i oczyszczanie koszy oraz utrzymanie znajdujących się na tym terenie typowych elementów małej architektury, b) włączenie do utrzymania dodatkowych terenów w ramach utrzymania zimowego wymagających bieżącego utrzymania czystości, usuwania odpadów, zanieczyszczeń, liści i gałęzi, opróżniania i oczyszczania koszy, utrzymania w czystości alejek, chodników, placów, dojść i powierzchni utwardzonych, odśnieżanie, usuwanie śniegu, błota pośniegowego i lodu, zwalczanie śliskości, usuwanie materiału uszorstniającego i zanieczyszczeń powstałych w związku z zimowym utrzymaniem oraz oczyszczanie znajdujących się na tym terenie typowych elementów małej architektury, jeżeli pozwalają na to warunki atmosferyczne c) zlecenie dodatkowego koszenia wybranych powierzchni w obrębie terenów objętych zamówieniem podstawowym albo terenów włączonych do utrzymania w ramach prawa opcji. 2) Włączeniu do utrzymania mogą podlegać dodatkowe tereny, odpowiadające charakterem, sposobem zagospodarowania i zakresem utrzymania terenom objętym zamówieniem podstawowym. 3) Prawo opcji nie obejmuje włączenia terenów wymagających odmiennego sposobu lub standardu utrzymania niż określony w dokumentach zamówienia, w szczególności nowych placów zabaw, miejsc pamięci narodowej, obiektów sportowych, tężni, scen, fontann, skarp wymagających specjalistycznego sprzętu, rozbudowanych powierzchni utwardzonych ani terenów wyposażonych w znaczną liczbę elementów małej architektury wymagających odrębnego utrzymania. 4) Skorzystanie z prawa opcji następuje przez przekazanie Wykonawcy oświadczenia Zamawiającego w formie dokumentowej 5) Usługi objęte prawem opcji rozliczane są według cen określonych w załączniku A do formularza ofertowego, na zasadach określonych w § 7 i § 10 PPU. 6) Szczegółowy postanowienia dotyczące prawa opcji zostały określone w § 2, 7, 10 PPU 7) Zamawiający przewiduje możliwość wyłączenia z utrzymania terenów lub ich części objętych zamówieniem podstawowym albo włączonych uprzednio do utrzymania w ramach prawa opcji zwiększającego zakres zamówienia. 8) Łączna powierzchnia terenów jednocześnie wyłączonych z utrzymania nie może przekroczyć 200 ar, z zastrzeżeniem pkt 9. 9) Limit, o którym mowa w pkt 8, nie ma zastosowania w przypadku czasowego wyłączenia z utrzymania rejonu albo jego części, jeżeli wyłączenie jest spowodowane prowadzeniem inwestycji, remontu, robót budowlanych, przebudowy, rewitalizacji, zmianą organizacji użytkowania terenu albo innymi pracami uniemożliwiającymi lub czyniącymi bezcelowym wykonywanie usług na tym rejonie albo jego części. 10) W przypadku, o którym mowa w pkt 9, wyłączenie może obejmować całą powierzchnię danego rejonu wskazaną w wykazie terenów właściwym dla danej części zamówienia. 11) Niezależnie od postanowień pkt 8-10, gwarantowana wysokość świadczonej usługi wynosi min. 80% wynagrodzenia wskazanego w § 7 ust. 1 w PPU 4. Wymóg zatrudnienia na podstawie umowy o pracę. Na podstawie 95 ust. 1 ustawy Pzp Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę na podstawie stosunku pracy, osób wykonujących następujące czynności związane z realizacją zamówienia: - prace porządkowe przy utrzymaniu czystości i prace pielęgnacyjne przy utrzymaniu zieleni miejskiej Sposób weryfikacji zatrudnienia, uprawnienia zamawiającego w zakresie kontroli oraz sankcje z tytułu niespełnienia wymagań zostały określone w Projektowanych postanowieniach umowy. 5. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa m.in. pkt 3 SWZ, Zasady utrzymania czystości terenów zieleni miejskiej, Projektowane postanowienia umowy wraz z załącznikami zamieszczone w wersji elektroni
Internal identifier: ZP.271.1.80.2026.RM
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Main features of the procedure: 1. Postępowanie jest prowadzone w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie ustawy z dnia 11 września 2019r. Prawo zamówień publicznych (tekst jednolity Dz. U. z 2026r. poz. 793) 2. Do oferty należy złożyć: 1) Formularz ofertowy sporządzony zgodnie ze wzorem stanowiącym załącznik nr 2 do SWZ, 2) Wypełniony załącznik do formularza ofertowego nr A 3) Podmiotowe środki dowodowe określone w punkcie 12.1 4) Jednolity europejski dokument zamówienia (dalej: JEDZ). Oświadczenie to stanowi dowód potwierdzający brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu, na dzień składania ofert, tymczasowo zastępujący wymagane podmiotowe środki dowodowe. Oświadczenie JEDZ składają odrębnie: a) wykonawca/każdy spośród wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku oświadczenie potwierdza brak podstaw wykluczenia wykonawcy oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie, w jakim każdy z wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu; b) podmiot udostępniający zasoby, na którego potencjał powołuje się Wykonawca celem potwierdzenia spełnienia warunków udziału w postępowaniu. W takim przypadku oświadczenie potwierdza brak podstaw wykluczenia podmiotu oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie, w jakim podmiot udostępnia swoje zasoby Wykonawcy. Wymagana forma – forma elektroniczna (opatrzona kwalifikowanym podpisem elektronicznym). Szczegółowa instrukcja wypełniania JEDZ stanowi załącznik 17 do SWZ. 5) Oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu składane na podstawie art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022r. (tj. Dz. U. z 2024 r., poz. 507) o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego oraz na podstawie art. 5 k rozporządzenia (UE) 2022/576 z dnia 8 kwietnia 2022 w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (wzór oświadczenia stanowi załącznik nr 18 do SWZ). 6) odpis lub informację z Krajowego Rejestru Sądowego, Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej lub innego właściwego rejestru potwierdzającego, że osoba działająca w imieniu wykonawcy jest umocowana do jego reprezentowania. 7) pełnomocnictwo lub inny dokument potwierdzający umocowanie do reprezentowania Wykonawcy, gdy umocowanie osoby składającej ofertę nie wynika z dokumentów opisanych w 11.1.5). 8) w przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: a) pełnomocnictwo, w przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, z treści którego będzie wynikało umocowanie do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. b) oświadczenie, o którym mowa w pkt 6.4 SWZ (Zamawiający dopuszcza złożenia tego oświadczenia na formularzu ofertowym). 9) zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby do oddania lub inny podmiotowy środek dowodowy potwierdzający, że wykonawca realizując zamówienie, będzie dysponował niezbędnymi zasobami podmiotów -wskazany w pkt 7.3 oraz 7.4 SWZ (jeżeli dotyczy), 10) Dowód wniesienia wadium. 3. Zgodnie z art. 126 ust. 2 ustawy Pzp, Zamawiający wraz z ofertą wymaga złożenia następujących podmiotowych środków dowodowych: 3.1 W zakresie potwierdzenia warunków udziału w postępowaniu: 1) wykaz usług (wzór stanowi załącznik nr 11do SWZ). 2) wykazu narzędzi wzór stanowi załącznik nr 12 do SWZ) 3) wykaz osób (wzór stanowi załącznik nr 13 do SWZ); 4) wpis w Bazie danych o produktach i opakowaniach oraz o gospodarce odpadami (BDO) na podstawie ustawy z dnia 14 grudnia 2012r. o odpadach 3.2 W celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia: 1) informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie: a) art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy Pzp, b) art. 108 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp, dotyczącej orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka karnego, - sporządzonej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem 2) zaświadczenia właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzającego, że wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków i opłat, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 1 ustawy (...) 3) zaświadczenia albo innego dokumentu właściwej terenowej jednostki organizacyjnej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub właściwego oddziału regionalnego lub właściwej placówki terenowej Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzającego, że wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 1 ustawy Pzp, (...) 4) odpisu lub informacji z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp, sporządzonych nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji; 5) oświadczenia wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp, w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez zamawiającego, (...) 6) oświadczenia wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej (...) 4. Kryteria oceny ofert oraz sposób ich oceniania zawarty w pkt 19 SWZ. Suma punktów uzyskanych za wszystkie kryteria oceny stanowić będzie końcową ocenę danej oferty. Punkty będą liczone do dwóch miejsc po przecinku. Szczegółowe postanowienia w w zakresie o którym mowa wyżej zawiera treść SWZ.
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 77310000 Planting and maintenance services of green areas
Additional classification (cpv): 77313000 Parks maintenance services
5. Lot
Lot: LOT-0001