See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: Echipamente de laborator necesare derularii proiectului Blue Sky -Cross-border solution to Air Pollution RORS00250
Description: Furnizare echipamente de laborator: Spectrometru de Masa cu Plasma Cuplata Inductiv (ICP-MS), Laborator mobil pentru monitorizarea calitatii aerului necesare derularii proiectului Blue Sky -Cross-border solution to Air Pollution RORS00250 – conform caietelor de sarcini Nota: Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor este de 18 zile Termenul limita pana la care autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari sau informatii suplimentare va fi in a 11-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor.
Internal identifier: 4269282_2025_PAAPD1563615
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 38430000 Detection and analysis apparatus
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Lotul 1-Spectrometru de Masa cu Plasma Cuplata Inductiv (ICP-MS)
Description: Lotul 1-Spectrometru de Masa cu Plasma Cuplata Inductiv (ICP-MS) -conform caiet de sarcini, cantitate- 1 bucata
Internal identifier: 1
Additional classification (cpv): 38433100 Mass spectrometer
Lot: LOT-0002
Title: Lotul 2-Laborator mobil pentru monitorizarea calitatii aerului
Description: Lotul 2-Laborator mobil pentru monitorizarea calitatii aerului- conform caiet de sarcini, cantitate -1 bucata
Internal identifier: 2
Additional classification (cpv): 38545000 Gas-testing kits