769829-2025 - Result
Romania – Road signs – Acord cadru avand ca obiect: „Cresterea sigurantei rutiere prin iluminarea si semnalizarea trecerilor de pietoni in localitatile tranzitate de DN-uri”
Contract or concession award notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
TitleAcord cadru avand ca obiect: „Cresterea sigurantei rutiere prin iluminarea si semnalizarea trecerilor de pietoni in localitatile tranzitate de DN-uri”
DescriptionObiectul acordului cadru il reprezinta „Cresterea sigurantei rutiere prin iluminarea si semnalizarea trecerilor de pietoni in localitatile tranzitate de DN-uri”, in conformitate cu prevederile Caietului de Sarcini si ale legislatiei in domeniu. In conformitate cu prevederile art. 160 alin. (1) din Legea nr. 98/2016 cu modificarile si completarile ulterioare, termenul limita pana la care orice operator economic interesat de participarea la procedura de achizitie publica are dreptul de a solicita clarificari sau informatii suplimentare in legatura cu documentatia de atribuire este cu 25 zile inainte de termenul limita de depunere a ofertelor. In conformitate cu prevederile art. 160 alin. (2) din Legea 98/2016 cu modificarile si completarile ulterioare, Autoritatea contractanta stabileste un singur termen limita in care va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari/informatiilor suplimentare: in a 12-a zi inainte de termenul limita de depunere a ofertelor. Termenul de raspuns la clarificari a fost stabilit astfel incat operatorii economici sa aiba o perioada adecvata pentru analizarea documentatiei de atribuire si, ulterior, pentru elaborarea ofertelor prin prisma raspunsurilor oferite de Autoritatea Contractanta.
Internal identifier16054368/2024/2566/S/12
Type of procedureOpen
The procedure is acceleratedno
Purpose
Main nature of the contractSupplies
Main classification (cpv): 34992200 Road signs
5. Lot
LotLOT-0000
TitleDefault lot
DescriptionObiectul acordului cadru il reprezinta „Cresterea sigurantei rutiere prin iluminarea si semnalizarea trecerilor de pietoni in localitatile tranzitate de DN-uri”, in conformitate cu prevederile Caietului de Sarcini si ale legislatiei in domeniu. Cantitatile minime si maxime estimate pe durata acordului cadru, precum si pentru fiecare contract subsecvent (anul I, anul II, anul III) sunt conform Anexei 1 la Caietul de sarcini. Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru: 39.059.841,30 lei fara T.V.A. Autoritatea contractanta estimeaza ca in baza acordului cadru se vor incheia minim 6 contracte subsecvente, cu o frecventa de minim 2 contracte subsecvent pe an. Eventualele modificari care pot interveni in perioada de derulare a acordului cadru/contractului subsecvent si care devin clauze de revizuire conform art. 221 alin (1) lit. a) din Legea nr. 98/2016 se regasesc in prevederile contractuale la art. 10.7 din acordul – cadru si la art. 13.5 din contractul subsecvent.
Internal identifier1
Additional classification (cpv): 45233221 Road-surface painting work