770059-2026 - Competition
Poland – Insurance services – Ubezpieczenia mienia i odpowiedzialności cywilnej Agencji Rozwoju Przemysłu S.A.
Contract or concession notice – standard regime - Change notice
Services
2. Procedure
Procedure
Title: Ubezpieczenia mienia i odpowiedzialności cywilnej Agencji Rozwoju Przemysłu S.A.
Description: Przedmiotem zamówienia jest ubezpieczenie mienia i odpowiedzialności cywilnej Agencji Rozwoju Przemysłu S.A., który obejmuje następujące ryzyka: 1) Ubezpieczenie mienia od wszystkich ryzyk, 2) Ubezpieczenie sprzętu elektronicznego od wszystkich ryzyk, 3) Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej z tytułu posiadanego mienia i prowadzonej działalności. Rodzaj procedury: Otwarta Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 6 do SWZ.
Internal identifier: FC.263.1.2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 66510000 Insurance services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Description: 1. Przedmiotem zamówienia jest ubezpieczenie mienia i odpowiedzialności cywilnej Agencji Rozwoju Przemysłu S.A., który obejmuje następujące ryzyka: 1) Ubezpieczenie mienia od wszystkich ryzyk, 2) Ubezpieczenie sprzętu elektronicznego od wszystkich ryzyk, 3) Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej z tytułu posiadanego mienia i prowadzonej działalności. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 6 do SWZ.
Options:
Description of the options: 1. Zamawiający na podstawie art. 441 ust. 1 ustawy Pzp, zastrzega sobie prawo do jednostronnego (w ramach opcji) rozszerzenia zamówienia do wysokości środków finansowych przyznanych na ten cel. W przypadku skorzystania z Opcji A i B ochrona ubezpieczeniowa (program ubezpieczenia) będzie realizowana na warunkach w wskazanych w opisie przedmiotu zamówienia z uwzględnieniem zaakceptowanych fakultatywnych warunków ubezpieczenia oraz zawartej umowy ubezpieczenia generalnego. 2. Rodzaj i maksymalna wartość opcji. Przedmiotem opcji może być: 2.1. OPCJA A Przedmiotem Opcji A może być zwiększenie sum ubezpieczenia mienia dotychczas ubezpieczonego lub ubezpieczenie nowego mienia w związku z nabyciem środków trwałych, modernizacją/ ulepszeniem środków trwałych, oddaniem do użytku nowych inwestycji, umowami cywilnoprawnymi nakładającymi na Zamawiającego obowiązek ubezpieczenia w zakresie: A. ubezpieczenie mienia od wszystkich ryzyk maksymalnie do wysokości 10% wartości zamówienia podstawowego i Opcji B - ubezpieczenie ponad limit określony w klauzuli automatycznego pokrycia; B. ubezpieczenie sprzętu elektronicznego od wszystkich ryzyk maksymalnie do wysokości 10% wartości zamówienia podstawowego i Opcji B - ubezpieczenie ponad limit określony w klauzuli automatycznego pokrycia. Opcja A może zostać wykorzystana w okresie realizacji zamówienia podstawowego (gwarantowanego) oraz również w okresie realizacji Opcji B. Po przekroczeniu limitu wysokość dla Opcji A zastosowanie będą miały zapisy umowy generalnej ubezpieczenia w szczególności przewidywane zmiany umowy. 2.2. OPCJA B rozszerzenie zamówienia polegające na przedłużeniu umowy o kolejne 12 miesięcy na warunkach określonych w SWZ oraz w składkach określonych przez Wykonawcę w Formularzu ofertowym (załącznik nr 1 do SWZ). 2.3. Ceny/stawki świadczenia usług w ramach opcji A i B nie ulegną zmianie w stosunku do określonych w Ofercie dla zamówienia podstawowego (formularz oferty - załącznik 1 do SWZ). 3. Okoliczności skorzystania z opcji: 3.1. Faktyczne potrzeby Zamawiającego realizowane w ramach Opcji A będą zgłaszane w trakcie obowiązywania umowy w związku z nabyciem środków trwałych, modernizacją/ ulepszeniem środków trwałych, oddaniem do użytku nowych inwestycji, umowami cywilnoprawnymi nakładającymi na Zamawiającego obowiązek ubezpieczenia. 3.2. Opcja A będzie realizowana w oparciu o składki/stawki za poszczególne ryzyka ubezpieczeniowe, tj. rozumiane jako składki/stawki za 12-miesięczny okres ochrony ubezpieczeniowej, rozliczane w systemie pro rata temporis. 3.3. Faktyczne potrzeby Zamawiającego realizowane w ramach Opcji B będą zgłaszane w trakcie obowiązywania umowy i będą realizowane po weryfikacji jakości funkcjonowania zamówienia podstawowego, a także po rynkowym rozeznaniu sytuacji na rynku ubezpieczeń. 3.4. Opcja B będzie realizowana w oparciu o składki/stawki określone w formularzu ofertowym. Składki/stawki muszą być tożsame z zamówieniem podstawowym za 12-miesięczny okres ochrony ubezpieczeniowej. 3.5. Zamawiający może złożyć jednostronne oświadczenie woli o wykonaniu Opcji, natomiast Wykonawca zobowiązany jest świadczyć usługi objęte Opcją. 3.6. Zamawiający gwarantuje jedynie wykonanie zamówienia podstawowego. 3.7. Wykonawcy nie przysługuje wobec Zamawiającego roszczenie o realizację zamówienia opcjonalnego: 3.7.1. niezłożenie zlecenia przez Zamawiającego oznacza rezygnację z Opcji. Wykonawcy przysługuje wówczas jedynie wynagrodzenie za realizację zamówienia podstawowego objętego przedmiotem zamówienia. 3.7.2. Wykonawca składając ofertę, wyraża zgodę na zawarcie Opcji w umowie. Wykonawca nie będzie wnosił oraz zrzeka się jakichkolwiek roszczeń z tytułu braku skorzystania przez Zamawiającego z Opcji.