2. Procedure
Procedure
Title: Dostawa energii elektrycznej dla potrzeb Gminy Michałowice, jednostek organizacyjnych i Stowarzyszenia
Description: Przedmiotem zamówienia jest dostawa energii elektrycznej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 r. – Prawo energetyczne (t.j. Dz. U. z 2026 r. poz. 43 ze zm.) na potrzeby Gminy Michałowice, jej jednostek organizacyjnych, Gminnej Biblioteki Publicznej im. Marii Dąbrowskiej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowej Wsi. Zamówienie zostało podzielone na dwie części: Część I zamówienia – dostawa energii elektrycznej w okresie od 1 stycznia 2027 r. do 31 grudnia 2027 r. Całkowite szacunkowe zużycie energii elektrycznej dla wszystkich odbiorców wynosi 4729,536 MWh. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 5a do SWZ, a projektowane postanowienia umowy określa załącznik nr 3a do SWZ wraz z załącznikami. Część II zamówienia – dostawa energii elektrycznej w okresie od 1 stycznia 2028 r. do 31 grudnia 2028 r. Całkowite szacunkowe zużycie energii elektrycznej dla wszystkich odbiorców wynosi 4729,536 MWh. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 5b do SWZ, a projektowane postanowienia umowy określa załącznik nr 3b do SWZ wraz z załącznikami. Dostawa energii elektrycznej obejmuje punkty poboru energii wskazane w dokumentacji zamówienia, w szczególności obiekty Gminy Michałowice, gminne przedszkola, szkoły i zespoły szkolno-przedszkolne, Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne, Gminną Bibliotekę Publiczną oraz Ochotniczą Straż Pożarną. Przedmiot zamówienia ma charakter zestandaryzowany. Standardy jakościowe odnoszące się do wszystkich istotnych cech dostawy oraz zasady kalkulacji ceny określono w SWZ i załącznikach. Cena dostawy obejmuje koszty związane ze sprzedażą energii elektrycznej, w tym marżę, koszty bilansowania handlowego, opłaty transakcyjne, koszty zmienności profilu i grafiku, koszty gratyfikowania, koszty energii konwencjonalnej, praw majątkowych oraz podatek akcyzowy. Wykonawcy mogą składać oferty na jedną lub obie części zamówienia. Szczegółowy zakres i warunki realizacji każdej części określa SWZ wraz z odpowiednimi załącznikami.
Internal identifier: ZP.271.1.49.2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: yes
Justification for the accelerated procedure: Uzasadnienie procedury przyspieszonej: Zamawiający skraca termin składania ofert na podstawie art. 138 ust 2 pkt. 2) ustawy Pzp, ponieważ zachodzi pilna potrzeba udzielenia niniejszego zamówienia. Zastosowanie przez Zamawiającego skróconej procedury związane jest z koniecznością pilnego udzielenia zamówienia wynikającą z potrzeby zachowania ciągłości dostaw energii elektrycznej. Dostawa energii elektrycznej musi być bezwzględnie zapewniona podmiotom występującym w postępowaniu, wśród których są m.in. urzędy, szkoły, przedszkola.
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 09300000 Electricity, heating, solar and nuclear energy
5. Lot
Lot: LOT-0001
Description: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa energii elektrycznej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 r. Prawo energetyczne (t.j. Dz. U. z 2026 r. poz. 43 ze zm.) dla potrzeb Gminy Michałowice oraz jednostek organizacyjnych Gminy Michałowice, tj.: 1) Gminne Przedszkole w Regułach, ul. Kuchy 9, Reguły, 05-816 Michałowice 2) Gminne Przedszkole w Michałowicach, Szkolna 13, 05-816 Michałowice-Osiedle 3) Szkoła Podstawowa w Michałowicach, ul. Szkolna 15, 05-816 Michałowice-Osiedle 4) Zespół Szkół Ogólnokształcących im. M. Dąbrowskiej w Komorowie, ul. Marii Dąbrowskiej 12/20, 05-806 Komorów 5) Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Mikołaja Kopernika w Nowej Wsi, Główna 96, 05-806 Granica 6) Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Mikołaja Kopernika w Nowej Wsi, Główna 52A, 05-806 Granica 7) Gminna Biblioteka Publiczna im. Marii Dąbrowskiej, ul. Kraszewskiego 3, 05-806 Komorów 8) Ochotnicza Straż Pożarna, ul. Główna 2 05-806 Nowa Wieś 2. Całkowite szacunkowe zużycie energii elektrycznej [MWh] w okresie 01.01.2027 r. – 31.12.2027 r. dla wszystkich jednostek wynosi 4729,536 MWh. 3. Opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 5a do SWZ. 4. Wzór umowy zawiera załącznik nr 3a do SWZ wraz z załącznikiem nr 1a (wykaz punktów poboru energii elektrycznej objętych umową) i nr 2a (pełnomocnictwo). 5. W opisie przedmiotu zamówienia określono standardy jakościowe odnoszące się do wszystkich istotnych cech przedmiotu zamówienia (przedmiot zamówienia jest zestandaryzowany – będzie realizowany identycznie, niezależnie od tego który Wykonawca go wykona), uwzględniono wszystkie koszty cyklu życia – marżę, koszty bilansowania handlowego, opłaty transakcyjne, koszty zmienności profilu, koszty zmienności grafiku, koszty gratyfikowania, koszty energii konwencjonalnej, koszty praw majątkowych oraz podatek akcyzowy. Poza ww. kosztami Zamawiający nie przewiduje innych kosztów dostawy energii elektrycznej.
Internal identifier: ZP.271.1.49.2026 część I
Lot: LOT-0002
Description: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa energii elektrycznej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 r. Prawo energetyczne (t.j. Dz. U. z 2026 r. poz. 43 ze zm.) dla potrzeb Gminy Michałowice oraz jednostek organizacyjnych Gminy Michałowice, tj.: 1) Gminne Przedszkole w Regułach, ul. Kuchy 9, Reguły, 05-816 Michałowice 2) Gminne Przedszkole w Michałowicach, Szkolna 13, 05-816 Michałowice-Osiedle 3) Szkoła Podstawowa w Michałowicach, ul. Szkolna 15, 05-816 Michałowice-Osiedle 4) Zespół Szkół Ogólnokształcących im. M. Dąbrowskiej w Komorowie, ul. Marii Dąbrowskiej 12/20, 05-806 Komorów 5) Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Mikołaja Kopernika w Nowej Wsi, Główna 96, 05-806 Granica 6) Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Mikołaja Kopernika w Nowej Wsi, Główna 52A, 05-806 Granica 7) Gminna Biblioteka Publiczna im. Marii Dąbrowskiej, ul. Kraszewskiego 3, 05-806 Komorów 8) Ochotnicza Straż Pożarna, ul. Główna 2 05-806 Nowa Wieś 2. Całkowite szacunkowe zużycie energii elektrycznej [MWh] w okresie 01.01.2028 r. – 31.12.2028 r. dla wszystkich jednostek wynosi 4729,536 MWh. 3. Opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 5b do SWZ. 4. Wzór umowy zawiera załącznik nr 3b do SWZ wraz z załącznikiem nr 1b (wykaz punktów poboru energii elektrycznej objętych umową) i nr 2b (pełnomocnictwo). 5. W opisie przedmiotu zamówienia określono standardy jakościowe odnoszące się do wszystkich istotnych cech przedmiotu zamówienia (przedmiot zamówienia jest zestandaryzowany – będzie realizowany identycznie, niezależnie od tego który Wykonawca go wykona), uwzględniono wszystkie koszty cyklu życia – marżę, koszty bilansowania handlowego, opłaty transakcyjne, koszty zmienności profilu, koszty zmienności grafiku, koszty gratyfikowania, koszty energii konwencjonalnej, koszty praw majątkowych oraz podatek akcyzowy. Poza ww. kosztami Zamawiający nie przewiduje innych kosztów dostawy energii elektrycznej.
Internal identifier: ZP.271.1.49.2026 część II