770550-2026 - Competition
Hungary – Development software package – Checkmarx licenc megújítás integráció megvalósítás
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
Title: Checkmarx licenc megújítás integráció megvalósítás
Description: A beszerzés célja a NAV-nál jelenleg is használatban levő Checkmarx Biztonsági forráskódelemző rendszer (SAST és SCA) következő 3 éves felhasználási jogának (továbbiakban Megoldás) megvásárlása, illetve a jelenlegi rendszer bővítése a megváltozott igényeknek megfelelően, amely alkalmas arra, hogy az alkalmazásfejlesztésben résztvevő személyeket (programozókat, minőségbiztosítókat, tesztelőket, biztonsági auditorokat, stb.) támogassa a forráskódban és a szoftverkomponensekben található biztonsági hibák azonosításában, majd javításában és tegye lehetővé a feltárt hibák javítás utáni visszaellenőrzését is. Az igényelt licensz és kapcsolódó szolgáltatások típusa: 1. cikkszám: Cx-Volume-Projects-Subscription, Megnevezés: Checkmarx Volume Subscription, CX SDLC Projects, 100 Projekt, 20 user, SAST, 3 éves előfizetés, Havi 4 órás keretben Checkmarx mérnöki támogatás, 2. cikkszám: CX-SCA, Megnevezés: Checkmarx SCA 20 user, 3 éves előfizetés 3. cikkszám: Cx-Codebashing, Megnevezés: Checkmarx CodeBashing oktató rendszer 20 felhasználóra, 3 éves előfizetés, 4. Megnevezés: False Pozitív szűrés konzultáció, támogatás havi 2 órás keretben, 3 éves előfizetés 5. Megnevezés: Integrációs támogatás az ügyfél CI/CD környezetéhez történő illesztéshez a Projekt indulásakor 6. Megnevezés: 3 éves Integrációs szakértői támogatás, rendelkezésre állással havi 4 órás keretben. További részletek a műszaki leírásban és a szerződéstervezetben.
Internal identifier: EKR001829772026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: yes
Justification for the accelerated procedure: Az eljárás tárgyát képező főbb licencek fenntartása és azok bővítése szükségesek a NAV IT biztonsági kockázati sérülékenységének kiküszöböléséhez. Ajánlatkérő napi informatikai tevékenységének működéséhez elengedhetetlenül szükséges ezen licencek folyamatos biztosítása, fejlesztése ellenkező esetben azok hiánya a napi működését, a rendszerek sebezhetőségét, ezáltal közvetve az államháztartást veszélyeztetik. Figyelembe véve az uniós nyílt eljárás 30 napos ajánlati határidejét, az értékelés/bírálat folyamatát és a szerződéskötési moratóriumot, a szerződés fennállása nem biztosítható a gyorsított eljárás alkalmazása nélkül.
Main features of the procedure: Értékelési szempont a Kbt. 76.§ (2) bek. a) pontja szerinti legalacsonyabb ár Kiosztható pontok száma : 0-100 Ár kritérium értékelés módszere: fordított arányosítás
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 48983000 Development software package
5. Lot
Lot: LOT-0001
Internal identifier: EKR001829772026/1