770862-2026 - Competition
Romania – Food, beverages, tobacco and related products – Acord cadru de furnizare produse alimentare -20 de loturi
Contract or concession notice – standard regime - Change notice
Supplies
2. Procedure
Procedure
Title: Acord cadru de furnizare produse alimentare -20 de loturi
Description: Achizitie produse alimentare- : Produse de panificație și patiserie, Pâine, Lapte și produse lactate, Carne de miel, Carne de pasăre, Carne de porc, Carne de bovină, Mezeluri din carne de porc, pasăre, vită, Conserva peste, peste congelat, icre, Conserve de carne și pateuri, Legume și fructe, Paste făinoase, Făină, griș, pesmet, orez, zahăr, ulei și margarină, Ouă, Condimente și mirodenii, Conserve de legume, Legume congelate, Apă minerală plata și sucuri naturale, Diverse produse alimentare, dulciuri și produse pentru prepararea/deservirea alimentației, Lapte praf Se va incheia un acord-cadru pe 12 luni , calculată de la data semnării de către ambele părți, cu 1 operator economic, fara reluarea competitiei. Se vor incheia contracte subsecvente pe perioade cuprinse intre 1 luna si 6 luni, in functie de necesitatile autoritatii contractante si de existenta resurselor financiare alocate cu aceasta destinatie. Durata contractelor subsecvente încheiate poate depăşi durata de valabilitate a acordului-cadru. Valoarea estimata maxima fara TVA a acordului-cadru care face obiectul prezentei proceduri este de 1.367.642,45 lei. Valoarea estimata fara TVA a celui mai mare contract subsecvent estimat a se incheia conform prezentei proceduri este de 329.617,84 lei. Livrarea produselor se va face la centrele rezidentiale din subordinea/structura DGASPC Mures, prevazute in Anexa nr.2 la Caietul de sarcini. Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor este 11. Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificare/informatiilor suplimentare in a 6-a zi dinainte de termenul limita de depunere a ofertelor.
Internal identifier: 9719809_2026_PAAPD1642632
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 15000000 Food, beverages, tobacco and related products
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Produse de panificație și patiserie
Description: Achizitia de produse alimentare: Produse de panificație și patiserie . Lotul cuprinde 5 de pozitii, detaliat in caietul de sarcini. Cantitatile minime si maxime ale acordului cadru/celui mai mare contract subsecvent se regasesc in Anexa nr. 1 la caietul de sarcini. Valoarea celui mai mare contract subsecvent este de 5.824,26 ron.
Internal identifier: 1
Main classification (cpv): 15810000 Bread products, fresh pastry goods and cakes
Lot: LOT-0002
Title: Paine
Description: Achizitia de produse alimentare: Produse de panificație și patiserie . Lotul cuprinde 2 de pozitii, detaliat in caietul de sarcini. Cantitatile minime si maxime ale acordului cadru/celui mai mare contract subsecvent se regasesc in Anexa nr. 1 la caietul de sarcini. Valoarea celui mai mare contract subsecvent este de 20.195,85 ron.
Internal identifier: 2
Main classification (cpv): 15811100 Bread
Lot: LOT-0003
Title: Lapte si produse lactate
Description: Achizitia de produse alimentare:.Lapte si produse lactate Lotul cuprinde 11 de pozitii, detaliat in caietul de sarcini. Cantitatile minime si maxime ale acordului cadru/celui mai mare contract subsecvent se regasesc in Anexa nr. 1 la caietul de sarcini. Valoarea celui mai mare contract subsecvent este de 52.827,06 ron.
Internal identifier: 3
Main classification (cpv): 15500000 Dairy products
Lot: LOT-0004
Title: Carne de miel
Description: Achizitia de produse alimentare:.Carne de miel. Lotul cuprinde 2 de pozitii, detaliat in caietul de sarcini. Cantitatile minime si maxime ale acordului cadru/celui mai mare contract subsecvent se regasesc in Anexa nr. 1 la caietul de sarcini. Valoarea celui mai mare contract subsecvent este de 1.129,90 ron.
Internal identifier: 4
Main classification (cpv): 15115100 Lamb
Lot: LOT-0005
Title: Carne de pasare
Description: Achizitia de produse alimentare:.Carne de pasareLotul cuprinde 8 de pozitii, detaliat in caietul de sarcini. Cantitatile minime si maxime ale acordului cadru/celui mai mare contract subsecvent se regasesc in Anexa nr. 1 la caietul de sarcini. Valoarea celui mai mare contract subsecvent este de 24.365,12 ron.
Internal identifier: 5
Main classification (cpv): 15112000 Poultry
Lot: LOT-0006
Title: Carne de porc
Description: Achizitia de produse alimentare:.Carne de porc .Lotul cuprinde 7 de pozitii, detaliat in caietul de sarcini. Cantitatile minime si maxime ale acordului cadru/celui mai mare contract subsecvent se regasesc in Anexa nr. 1 la caietul de sarcini. Valoarea celui mai mare contract subsecvent este de 31.362,30 ron.
Internal identifier: 6
Lot: LOT-0007
Title: Carne de bovina
Description: Burta de vita congelata. Cantitati AC : minim 60 -maxim 240 kg. Cantitati estimate contract subsecvent : minim 20-maxim 50 kg. Valoarea celui mai mare contract subsecvent este de 1.777,00 ron.
Internal identifier: 7
Main classification (cpv): 15111000 Bovine meat
Lot: LOT-0008
Title: Mezeluri din carne de porc, pasare, vita
Description: Achizitia de produse alimentare:.Mezeluri din carne de porc, pasare, vita .Lotul cuprinde 22 de pozitii, detaliat in caietul de sarcini. Cantitatile minime si maxime ale acordului cadru/celui mai mare contract subsecvent se regasesc in Anexa nr. 1 la caietul de sarcini. Valoarea celui mai mare contract subsecvent este de 55.359,50 ron.
Internal identifier: 8
Main classification (cpv): 15130000 Meat products
Lot: LOT-0009
Title: Conserva peste, peste congelat, icre
Description: Achizitia de produse alimentare:.Conserva peste, peste congelat, icre .Lotul cuprinde 5 de pozitii, detaliat in caietul de sarcini. Cantitatile minime si maxime ale acordului cadru/celui mai mare contract subsecvent se regasesc in Anexa nr. 1 la caietul de sarcini. Valoarea celui mai mare contract subsecvent este de 5.034,30 ron.
Internal identifier: 9
Main classification (cpv): 15235000 Preserved fish
Lot: LOT-0010
Title: Conserve de carne, pateu
Description: Achizitia de produse alimentare:Conserve de carne, pateu .Lotul cuprinde 5 de pozitii, detaliat in caietul de sarcini. Cantitatile minime si maxime ale acordului cadru/celui mai mare contract subsecvent se regasesc in Anexa nr. 1 la caietul de sarcini. Valoarea celui mai mare contract subsecvent este de 4.241,40 ron.
Internal identifier: 10
Main classification (cpv): 15131000 Meat preserves and preparations
Lot: LOT-0011
Title: Legume si fructe
Description: Achizitia de produse alimentare:Legume si fructe .Lotul cuprinde 33 de pozitii, detaliat in caietul de sarcini. Cantitatile minime si maxime ale acordului cadru/celui mai mare contract subsecvent se regasesc in Anexa nr. 1 la caietul de sarcini. Valoarea celui mai mare contract subsecvent este de 42.188,28 ron.
Internal identifier: 11
Main classification (cpv): 03220000 Vegetables, fruits and nuts
Lot: LOT-0012
Title: Paste fainoase
Description: Achizitia de produse alimentare:Paste fainoase .Lotul cuprinde 5 de pozitii, detaliat in caietul de sarcini. Cantitatile minime si maxime ale acordului cadru/celui mai mare contract subsecvent se regasesc in Anexa nr. 1 la caietul de sarcini. Valoarea celui mai mare contract subsecvent este de 2.868,06 ron.
Internal identifier: 12
Main classification (cpv): 15850000 Pasta products
Lot: LOT-0013
Title: Faina, gris, pesmet, orez, zahar, ulei, margarina
Description: Achizitia de produse alimentare:Faina, gris, pesmet, orez, zahar, ulei, margarina .Lotul cuprinde 9 de pozitii, detaliat in caietul de sarcini. Cantitatile minime si maxime ale acordului cadru/celui mai mare contract subsecvent se regasesc in Anexa nr. 1 la caietul de sarcini. Valoarea celui mai mare contract subsecvent este de 13.254,12 ron.
Internal identifier: 13
Main classification (cpv): 15421000 Refined oils
Lot: LOT-0014
Title: Oua
Description: Achizitia de produse alimentare:Oua de gaina.Cantitati acord cadru : minim 15250 si maxim 61000 buc. Cantitati contract subsecvent minim 5083 -maxim 15000 buc. Valoarea celui mai mare contract subsecvent este de 16.800,00 lei.
Internal identifier: 14
Main classification (cpv): 03142500 Eggs
Lot: LOT-0015
Title: Condimente si mirodenii
Description: Achizitia de produse alimentare: Condimente si mirodenii . Lotul contine 23 de pozitii -detaliat in caietul de sarcini. Cantitatile minime si maxime ale acordului cadru si contractului subsecvent se regasesc in Anexa nr.1 la Caietul de sarcini Valoarea celui mai mare contract subsecvent este de 4.433,70 lei.
Internal identifier: 15
Main classification (cpv): 15870000 Condiments and seasonings
Lot: LOT-0016
Title: Conserva de legume
Description: Achizitia de produse alimentare: Condimente si mirodenii . Lotul contine 16 de pozitii -detaliat in caietul de sarcini. Cantitatile minime si maxime ale acordului cadru si contractului subsecvent se regasesc in Anexa nr.1 la Caietul de sarcini Valoarea celui mai mare contract subsecvent este de 12.133,30 lei.
Internal identifier: 16
Main classification (cpv): 15331400 Preserved and/or canned vegetables
Lot: LOT-0017
Title: Legume congelate
Description: Achizitia de produse alimentare: Produse congelate . Lotul contine 2 pozitii -detaliat in caietul de sarcini. Cantitatile minime si maxime ale acordului cadru si contractului subsecvent se regasesc in Anexa nr.1 la Caietul de sarcini Valoarea celui mai mare contract subsecvent este de 2.467,00 lei.
Internal identifier: 17
Lot: LOT-0018
Title: Apa minerala plata, sucuri naturale
Description: Achizitia de produse alimentare: Apa minerala plata, sucuri naturale . Lotul contine 2 pozitii -detaliat in caietul de sarcini. Cantitatile minime si maxime ale acordului cadru si contractului subsecvent se regasesc in Anexa nr.1 la Caietul de sarcini Valoarea celui mai mare contract subsecvent este de 5.912,80 lei.
Internal identifier: 18
Lot: LOT-0019
Title: Dulciuri
Description: Achizitia de produse alimentare: Dulciuri . Lotul contine 45 de pozitii -detaliat in caietul de sarcini. Cantitatile minime si maxime ale acordului cadru si contractului subsecvent se regasesc in Anexa nr.1 la Caietul de sarcini Valoarea celui mai mare contract subsecvent este de 26.583,89 lei.
Internal identifier: 19
Main classification (cpv): 15842300 Confectionery
Lot: LOT-0020
Description: Achizitia de produse alimentare: Lapt praf. LCantitatile minime si maxime : - acord cadru minim 45- maxim 180 kg; - Contractului subsecvent minim 15- maxim 40 kg; Valoarea celui mai mare contract subsecvent este de 840,00 lei.
Internal identifier: 20