See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: BC-CL-13 Extinderea retelelor de distributie a apei si a retelelor de canalizare in Gioseni, Faraoani, Cleja, Tamasi, Letea Veche, Saucesti, Traian si Secuieni- Executie
Description: Executie lucrari aferente contractului "BC-CL-13 Extinderea retelelor de distributie a apei si a retelelor de canalizare in Gioseni, Faraoani, Cleja, Tamasi, Letea Veche, Saucesti, Traian si Secuieni"- Executie Lot 1 - Extinderea retelelor de distributie a apei si a retelelor de canalizare in Faraoani Lot 2 - Extinderea retelelor de canalizare in Letea Veche Lot 3 - Extinderea retelelor de distributie a apei in Secuieni Lot 4 - Extinderea retelelor de distributie a apei si a retelelor de canalizare in Gioseni, Cleja, Tamasi, Saucesti, Traian NOTE: 1. Numar de zile pana la care operatorii economici interesati pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor: 19. 2. Termene-limită până la care entitatea contractantă va răspunde solicitărilor de clarificare/informaţii suplimentare: 11 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor.
Internal identifier: 27429315_2023_PAAPD1390972
Type of procedure: Open
Purpose
Main nature of the contract: Works
Main classification (cpv): 45231100 General construction work for pipelines
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Lot 1 - Extinderea retelelor de distributie a apei si a retelelor de canalizare in Faraoani
Description: Executie lucrari aferente contractului „Lot 1 - Extinderea retelelor de distributie a apei si a retelelor de canalizare in Faraoani”, incluzand: Sistemul de alimentare cu apa: o Extinderea retelei de alimentare cu apa în Faraoani cu conducta PEID, De 63, 75 si 90 mm in lungime totala L= 1672 m ( L=215 m -De 63 mm, L=435 m- De 75 mm, L=1022 m- De 90 mm) Sistemul de canalizare: o Extindere retea de canalizare in lungime totala de 4229 m, cu conducte de canalizare din PVC,SN8, Dn 200 mm si Dn 250 mm. o Statii de pompare ape uzate noi (4 buc): Contractul include: a) Lucrari de constructie; b) Furnizare si montaj utilaje si echipamente tehnologice; c) Testare si punere in functiune; d) Remedierea eventualelor defecte aparute in Perioada de Garantie. Executia lucrarilor si punerea in functiune a instalatiilor – 24 luni. Perioada de Garantie este de 36 luni. Valoarea estimata a contractului nu include sumele reprezentand "cheltuieli diverse si neprevazute".
Internal identifier: 1
Additional classification (cpv): 45111000 Demolition, site preparation and clearance work, 45112000 Excavating and earthmoving work, 45232150 Works related to water-distribution pipelines, 45232400 Sewer construction work, 45232423 Sewage pumping stations construction work
Lot: LOT-0003
Title: Lot 3 - Extinderea retelelor de distributie a apei in Secuieni
Description: Executie lucrari aferente contractului „Lot 3 - Extinderea retelelor de distributie a apei in Secuieni, incluzand: Sistemul de alimentare cu apa: • Infiintare retea de distributie in satul Secuieni (UAT Secuieni) cu conducte PEID, De 110, 125, 140 mm, in lungime totala de L = 11330 m; • Infiintare retea de distributie in satul Fundeni (UAT Secuieni) cu conducte PEID, De 110 mm, in lungime totala de L = 3325 m; • Realizare unei statii de repompare tip booster in Fundeni (UAT Secuieni) cu caracteristicile: Q = 1.9 l/s, H = 48 mCA. Contractul include: a) Lucrari de constructie; b) Furnizare si montaj utilaje si echipamente tehnologice; c) Testare si punere in functiune; d) Remedierea eventualelor defecte aparute in Perioada de Garantie. Executia lucrarilor si punerea in functiune a instalatiilor – 24 luni. Perioada de Garantie este de 36 luni. Valoarea estimata a contractului nu include sumele reprezentand "cheltuieli diverse si neprevazute".
Internal identifier: 3
Additional classification (cpv): 45111000 Demolition, site preparation and clearance work, 45112000 Excavating and earthmoving work, 45232150 Works related to water-distribution pipelines
Lot: LOT-0004
Title: Lot 4 - Extinderea retelelor de distributie a apei si a retelelor de canalizare in Gioseni, Cleja, Tamasi, Traian
Description: Executie lucrari aferente contractului „Lot 4 - Extinderea retelelor de distributie a apei si a retelelor de canalizare in Gioseni, Cleja, Tamasi, Traian”, incluzand: Sistemul de alimentare cu apa Gioseni: • Extinderea retelei de alimentare cu apa în Gioseni cu conducta PEID, De 63... 110 mm in lungime totala L= 3319 m. • Realizare statie de repompare SRP2 cu caracteristicile: Q=1,0 l/s, H=15 mCA Sistemul de canalizare Gioseni: • Extindere retea de canalizare in lungime totala de 9383 m, cu conducte de canalizare din PVC,SN8, Dn 250mm • In Gioseni, in urma proiectarii retelei de canalizare, din cauza configuratiei terenului se vor realiza 11 statii de pompare apa uzata. Sistemul de alimentare cu apa Cleja • Extinderea retelei de alimentare cu apa în Cleja cu conducta PEID, De 110 mm in lungime totala L= 3842 m. • Extinderea retelei de alimentare cu apa în Somusca cu conducta PEID, De 110 mm in lungime totala L= 722 m. • Realizarea a doua statii de repompare a apei in reteaua de distributie. Sistemul de canalizare Cleja • Extindere retea de canalizare in lungime totala de 20.409 m, cu conducte de canalizare din PVC,SN8, Dn 250 mm in satul Cleja; • Extindere retea de canalizare in lungime totala de L=1.892 m, cu conducte de canalizare din PVC,SN8, Dn 250 mm in satul Somusca; • Statii de pompare ape uzate noi (10 buc): Sistemul de alimentare cu apa Tamasi • Extinderea retelei de alimentare cu apa în Tamasi cu conducta PEID, De 40.... 63 mm in lungime totala L= 859 m, la care se adauga conducta de aductiune dintre gospodaria de apa si reteaua de distributie PEID De 225 mm, L=724 m • Extinderea retelei de alimentare cu apa în Chetris cu conducta PEID, De 63 mm in lungime totala L= 1447 m. • Executia a doua statii de repompare pe reteaua de distributie: SRP 1 si SRP 3; • Inlocuirea echipamentelor de pompare in statia de repompare existenta (langa biserica). Sistemul de canalizare Tamasi • Extindere retea de canalizare in lungime totala de 2410 m, cu conducte de canalizare din PVC,SN8, Dn 250mm in satul Tamasi; • Extindere retea de canalizare in lungime totala de 4758 m, cu conducte de canalizare din PVC,SN8, Dn 250mm in satul Chetris; • In Tamasi, in urma proiectarii retelei de canalizare, din cauza configuratiei terenului se vor realiza 8 statii de pompare apa uzata. Retehnologizarea statiilor de pompare existente In prezent, in localitatea Tamasi exista 3 statii de pompare a apelor uzate: • SPAU 1 in Chetris; avand Qtot=2 l/s, H=30 mCA; • SPAU 2 la intrarea in Tamasi; • SPAU 3 in localitatea Furnicari. Sistemul de alimentare cu apa Traian (extindere pentru satul Zapodia) • Extindere retea de distributie in sat Zapodia cu conducte PEID, De 110 ... 140 mm, in lungime totala de L = 4051 m; Sistemul de alimentare cu apa Bogdanesti • Infiintare retea de distributie in satul Bogdanesti cu conducte PEID, De 110 mm, in lungime totala de L = 4545 m; • Realizare unei statii de repompare tip booster cu caracteristicile: Q = 1.3 l/s, H = 48 mCA. Contractul include: a) Lucrari de constructie; b) Furnizare si montaj utilaje si echipamente tehnologice; c) Testare si punere in functiune; d) Remedierea eventualelor defecte aparute in Perioada de Garantie. Executia lucrarilor si punerea in functiune a instalatiilor – 24 luni. Perioada de Garantie este de 36 luni. Valoarea estimata a contractului nu include sumele reprezentand "cheltuieli diverse si neprevazute".
Internal identifier: 4
Lot: LOT-0005
Title: Lot 5 Extinderea retelelor de distributie a apei in Saucesti
Description: Executie lucrari aferente contractului „Lot 5 - Extinderea retelelor de distributie a apei in Saucesti”, incluzand: Sistemul de alimentare cu apa Saucesti • Extinderea retelei de alimentare cu apa in satul Siretu cu conducte PEID, De 110 ... 125 mm in lungime totala L = 8268 m; • Realizarea unei statii de pompare tip booster cu caracteristicile: Q = 3.6 l/s, H = 21 mCA. Contractul include: a) Lucrari de constructie; b) Furnizare si montaj utilaje si echipamente tehnologice; c) Testare si punere in functiune; d) Remedierea eventualelor defecte aparute in Perioada de Garantie. Executia lucrarilor si punerea in functiune a instalatiilor – 24 luni. Perioada de Garantie este de 36 luni. Valoarea estimata a contractului nu include sumele reprezentand "cheltuieli diverse si neprevazute".
Internal identifier: 5