772369-2025 - Result
Romania – Parts of lift, skip hoists or escalators – Piese de schimb pentru scări rulante
Contract or concession award notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
TitlePiese de schimb pentru scări rulante
DescriptionAchiziţia de piese de schimb pentru scări rulante, în vederea menținerii în funcțiune a scărilor rulante din stațiile de metrou. Numărul de zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor: 20. Entitatea contractantă va răspunde la solicitarile de clarificări în a 11-a zi dinainte de data limită de depunere a ofertelor.
Internal identifier13863739_2021_PAAPD1294765
Type of procedureOpen
Purpose
Main nature of the contractSupplies
Main classification (cpv): 42419500 Parts of lift, skip hoists or escalators
5. Lot
LotLOT-0001
TitleLanț duplex
DescriptionFurnizare de lanțuri duplex conform specificațiilor din Caietul de Sarcini. Estimările cantităţilor minime şi maxime care ar fi putea fi solicitate pe durata întregului acord cadru și ale contractelor subsecvente se regăsesc în Caietul de Sarcini, pag. 5.
Internal identifier1
Main classification (cpv): 44541000 Articulated chain
LotLOT-0002
TitleMână curentă
DescriptionFurnizare mână curentă pentru scări rulante conform cerinţelor din Caietul de Sarcini. Estimările cantităţilor minime şi maxime care ar fi putea fi solicitate pe durata întregului acord cadru și ale contractelor subsecvente se regăsesc în Caietul de Sarcini, pag. 5.
Internal identifier2
Main classification (cpv): 19510000 Rubber products
LotLOT-0003
TitlePiese scări rulante tip Schindler
DescriptionFurnizare de piese pentru scări rulate tip Schindler conform cerinţelor din Caietul de Sarcini. Estimările cantităţilor minime şi maxime care ar fi putea fi solicitate pe durata întregului acord cadru și ale contractelor subsecvente se regăsesc în Caietul de Sarcini, pag. 5-9.
Internal identifier3
LotLOT-0004
TitlePiese trotuare rulante tip Schindler
DescriptionFurnizare piese pentru trotuare rulante conform cerinţelor din Caietul de Sarcini. Estimările cantităţilor minime şi maxime care ar fi putea fi solicitate pe durata întregului acord cadru și ale contractelor subsecvente se regăsesc în Caietul de Sarcini, pag. 9-13.
Internal identifier4
Main classification (cpv): 42419540 Parts of moving walkways
LotLOT-0005
TitlePiese mecanice scări rulante tip Schindler
DescriptionFurnizare piese mecanice pentru scări rulante tip Schindler conform cerinţelor din Caietul de Sarcini. Estimările cantităţilor minime şi maxime care ar fi putea fi solicitate pe durata întregului acord cadru și ale contractelor subsecvente se regăsesc în Caietul de Sarcini, pag. 13-14.
Internal identifier5
Main classification (cpv): 42416000 Lifts, skip hoists, hoists, escalators and moving walkways
LotLOT-0006
TitlePiese electrice scări rulante tip Schindler și Otis
DescriptionFurnizare piese electrice pentru scări rulante tip Schindler și Otis conform cerinţelor din Caietul de Sarcini. Estimările cantităţilor minime şi maxime care ar fi putea fi solicitate pe durata întregului acord cadru și ale contractelor subsecvente se regăsesc în Caietul de Sarcini, pag. 14-22.
Internal identifier6
Main classification (cpv): 42419530 Parts of escalators