See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: Achizitia de autobuze electrice si stații de încărcare aferente proiectului „Achiziția de vehicule nepoluante necesare îmbunătățirii transportului public de călători în zona Timișoara” -Runda 2
Description: In baza contractului se vor achiziţiona autobuze electrice și stații de încărcare in cadrul proiectului „Achiziția de vehicule nepoluante necesare îmbunătățirii transportului public de călători în zona Timișoara”-Runda 2, PNRR/2022/C10/I1, respectiv: Autobuze electrice (10m) -30 buc.;Stații de încărcare la autobază -30 buc. si Stații de încărcare rapidă (pe traseu) -15 buc., în conformitate cu cerinţele impuse în documentația de atribuire. Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet, tuturor solicitarilor de clarificare/informatii suplimentare, in a 12-a zi înainte de termenul limita stabilit pentru depunerea ofertelor, in conditiile in care solicitarile se vor adresa cu cel putin 22 zile înainte de termenul limita stabilit pentru depunerea ofertelor. Clarificarile depuse dupa acest termen nu vor mai fi luate in considerare.
Internal identifier: 14756536_2025_PAAPD1541597
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 34144910 Electric buses
5. Lot
Lot: LOT-0000
Title: Default lot
Description: In baza contractului se vor achiziţiona autobuze electrice și stații de încărcare in cadrul proiectului „Achiziția de vehicule nepoluante necesare îmbunătățirii transportului public de călători în zona Timișoara”-Runda 2, PNRR/2022/C10/I1, respectiv: Autobuze electrice (10m) -30 buc.;Stații de încărcare la autobază -30 buc. si Stații de încărcare rapidă (pe traseu) -15 buc., în conformitate cu cerinţele impuse în documentația de atribuire. Autobuzele vor fi de tip solo (nearticulate), noi, cu planșeu jos (podea integral coborâtă), facilități pentru accesul nelimitat al persoanelor cu mobilitate redusă (rampă-kneeling), fără etaj, destinate transportului urban de călători conform Regulamentului (UE) GSR 2019/2144 privind cerințe pentru omologarea de tip a autovehiculelor și remorcilor acestora, precum și a sistemelor, componentelor și unităților tehnice separate destinate unor astfel de vehicule, în ceea ce privește siguranța generală a acestora și protecția ocupanților vehiculului și a utilizatorilor vulnerabili ai drumurilor, de modificare a Regulamentului (UE) 2018/858 al Parlamentului European și al Consiliului, Directivei (UE) 2019/1161 a Parlamentului European și a Consiliului din 20 iunie 2019 de modificare a Directivei 2009/33/CE privind promovarea vehiculelor de transport rutier nepoluante și eficiente din punct de vedere energetic, Legii nr.92/2007 a serviciilor de transport public local, cu modificările și completările ulterioare.
Internal identifier: 1