See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: Elaborare PT+DDE, asistență tehnică din partea proiectantului și execuție lucrări pentru obiectivul de investiții „Infiintare sistem inteligent de distributie gaze naturale in comuna Vadu Pasii, satele apartinatoare Bajani, Focsanei, Gura Calnaului, Scurtesti, Stancesti si Vadu Pasii, judetul Buzau,,
Description: Obiectivul documentatiei consta in alimentarea cu gaze naturale a consumatorilor casnici, a obiectivelor socio-culturale si a agentilor economici din Comuna Vadu Pasii, satele apartinatoare Bajani, Focsanei, Gura Calnaului, Scurtesti, Stancesti si Vadu Pasii, jud. Buzau, avand ca solutie tehnica racordarea in conducta de inalta presiune Silistea – Bucuresti, Ø20”, Pn=40bar, conform avizului tehnic de principiu nr. DD15669 din 02.04.2018 emis de SNTGN Transgaz SA, anexat. Luand in considerare modificarile si completarile aduse Normelor tehnice pentru proiectarea, executarea si exploatarea sistemelor de alimentare cu gaze naturale in ianuarie 2023, privind distantele de siguranta si modul de abordare al retelelor de distributie functionand in regim de presiune inalta,tinand cont de modernizarea drumului judetean DJ 203K cat si de prevederile art.12 din HG 907, solutia tehnica aleasa prin Studiul de fezabilizata va fi optimizata. Astfel, reteaua de distributie gaze naturale ce pleaca din SRMP pana la intrarea in localitatea Vadu Pasii proiectata initial pentru a functiona in regim de presiune inalta, se va realiza pentru regimul de presiune medie, fapt ce a dus la redimensionarea intregului sistem de distributie gaze naturale. Avand in vedere numarul de caractere limitat impus de SEAP, rugam ofertantii sa vizualizeze informatiile din cap. VI.3 Informatii suplimentare.
Internal identifier: 001
Type of procedure: Open
Purpose
Main nature of the contract: Works
Main classification (cpv): 45231221 Gas supply mains construction work
5. Lot
Lot: LOT-0000
Title: Default lot
Description: Capitolul bugetar din cadrul proiectului VALOARE (fără T.V.A.) 1.2. Amenajarea terenului 18.112,50 1.3. Amenajari pentru protectia mediului și aducerea terenului la starea inițială 8.452,50 2.1 Constructii si instalatii 37.432,50 2.2. Bransament utilitati 338.100,00 3.5.4. Documentații tehnice necesare în vederea obținerii avizelor/ acordurilor/autorizațiilor 0,00 3.5.6. Proiect tehnic și detalii de execuție 981.200,00 3.8.1. Asistență tehnică din partea proiectantului 238.000,00 TOTAL PROIECTARE 1.219.200,00 4.1. Construcții și instalații 43.730.522,27 4.2. Montaj utilaje, echipamente tehnologice și functionale 331.458,75 4.3 Utilaje, echipamente tehnologice si functionale care necesita montaj 3.355.642,50 4.5 Dotari 28.980,00 4.6 Active necorporale 362.250,00 5.1.1. Lucrări de construcții și instalații aferente organizării de șantier 416.737,88 5.1.2 Cheltuieli conexe organizarii santierului 254.184,47 6.2. Probe tehnologice si teste 0,00 TOTAL EXECUȚIE 48.881.873,37 TOTAL GENERAL (PROIECTARE + EXECUTIE DE LUCRARI) 50.101.073,37
Additional classification (cpv): 45231223 Gas distribution ancillary work, 45333200 Gas meter installation work, 71322200 Pipeline-design services, 71356200 Technical assistance services