See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: ACHIZITIE MOBILIER PENTRU LABORATOARE INFORMATICA, SALI DE CLASA, LABORATORE SI ATELIERE DE PRACTICA aferente proiectului „Dotarea cu mobilier, materiale didactice si echipamente digitale a unitatilor de invatamant preuniversitar si a unitatilor conexe din Sectorul 5 al Municipiului Bucuresti” finantat prin PLANUL NATIONAL DE REDRESARE SI REZILIENTA (PNRR) – Componenta C15 – Educație
Description: Contextul general al achiziției este dat de implementarea proiectului „Dotarea cu mobilier, materiale didactice si echipamente digitale a unitatilor de invatamant preuniversitar si a unitatilor conexe din sectorul 5 al Municipiului Bucuresti” finantat prin PLANUL NATIONAL DE REDRESARE SI REZILIENTA (PNRR) – Componenta C15 – Educație Infrastructura educațională a Sectorului 5 pentru nivelurile prescolar, primar, gimnazial si liceal necesită îmbunătățiri pentru a îndeplini exigențele organizării unui proces educațional modern și incluziv, adaptat timpurilor prezente Prin Planul Naţional de Redresare şi Rezilienţă al României (PNRR) - Componenta C15: Educaţie, se finanţează achiziţia de mobilier a sălilor de clasă, laboratoarelor de informatică, a cabinetelor didactice şcolare şi cabinetelor de asistenţă psihopedagogică, din cadrul unităților de învățământ preuniversitar și a unităților conexe din Sectorul 5 al Municipiului Bucuresti. Obiectul contractului consta in dotarea cu mobilier (catedra, pupitre individuale cu scaune pentru elevi, cuiere, dulap pentru depozitarea materialelor didactice, tabla scolara magnetica, suport pentru prezentare planse, dulapuri pentru elevi, patuturi, saltele, etc.) conform analizelor de nevoi specifice identificate la nivelul fiecarei unitati de invatamant preuniversitar și a unităților conexe din Sectorul 5 al Municipiului Bucuresti.Achizitia presupune si servicii de livrare, instalare, punere in functiune si testare a produselor livrate. In cadrul achiziției de mobilier sunt necesare si vor fi incluse și serviciile aferente precum: asigurare, livrare, servicii de montare, instruirea aferentă, pe perioada proiectului. *** Orice referire in documentele achizitiei care indica o anumita origine, sursa, productie, producator, un procedeu special, un standard, un normativ, o marca de fabrica sau de comert, un brevet de inventie, o licenta de fabricatie, sunt mentionate doar cu scopul de a identifica cu usurinta tipurile de produs ca si concept si nu au ca efect favorizarea sau eliminarea anumitor operatori economici sau a anumitor produse/servicii sau lucrari. Aceste specificatii vor fi considerate ca avand mentiunea de „sau echivalent”, iar ofertantul are obligatia de a demonstra echivalenta produselor ofertate cu cele solicitate, daca este cazul. Furnizorul va livra produsele aferente contractului in conformitate cu cerintele impuse prin documentatia de atribuire.
Internal identifier: 4433953/2024/15
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 39160000 School furniture
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: LOT 1
Description: Obiectul contractului consta in dotarea cu mobilier (catedra, pupitre individuale cu scaune pentru elevi, cuiere, dulap pentru depozitarea materialelor didactice, tabla scolara magnetica, suport pentru prezentare planse, dulapuri pentru elevi, patuturi, saltele etc.)
Internal identifier: 1
Additional classification (cpv): 39110000 Seats, chairs and related products, and associated parts, 39120000 Tables, cupboards, desk and bookcases, 45421153 Installation of built-in furniture, 63100000 Cargo handling and storage services
Lot: LOT-0002
Title: LOT 2
Internal identifier: 2
Lot: LOT-0003
Title: LOT 3
Internal identifier: 3
Lot: LOT-0004
Title: LOT 4
Internal identifier: 4
Lot: LOT-0005
Title: LOT 5
Internal identifier: 5
Lot: LOT-0006
Title: LOT 6
Internal identifier: 6
Lot: LOT-0007
Title: LOT 7
Internal identifier: 7
Lot: LOT-0008
Title: LOT 8
Internal identifier: 8
Lot: LOT-0009
Title: LOT 9
Internal identifier: 9
Lot: LOT-0010
Title: LOT 10
Internal identifier: 10
Lot: LOT-0011
Title: LOT 11
Internal identifier: 11
Lot: LOT-0012
Title: LOT 12
Internal identifier: 12
Lot: LOT-0013
Title: LOT 13
Internal identifier: 13
Lot: LOT-0014
Title: LOT 14
Internal identifier: 14