See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: PCI 6.20.7 BILCIUREŞTI UNDERGROUND GAS STORAGE „DAILY WITHDRAWAL CAPACITY INCREASE - BILCIUREŞTI UGS” „CREŞTEREA CAPACITĂŢII ZILNICE DE EXTRACŢIE GAZE NATURALE ÎN DEPOZITUL BILCIUREŞTI”
Description: Obiectul achizitiei il constituie executarea de lucrari PCI 6.20.7 BILCIUREŞTI UNDERGROUND GAS STORAGE „DAILY WITHDRAWAL CAPACITY INCREASE - BILCIUREŞTI UGS” „CREŞTEREA CAPACITĂŢII ZILNICE DE EXTRACŢIE GAZE NATURALE ÎN DEPOZITUL BILCIUREŞTI” Entitatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari / informatiilor suplimentare astfel: - cu 29 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor pentru solicitarile de clarificari depuse cu 39 de zile inainte de termenul limita de depunere a ofertelor; - cu 15 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor pentru solicitarile de clarificari depuse cu 22 de zile inainte de termenul limita de depunere a ofertelor
Internal identifier: 34915261_2023_PAAPD1435056
Type of procedure: Open
Purpose
Main nature of the contract: Works
Main classification (cpv): 45255121 Topside facilities construction work
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Modernizari grupuri sonde
Description: LOT 1 – „Modernizari grupuri sonde” care cuprinde lucrarile de modernizari in grupurile de sonde, executia a 6 conducte de aductiune noi pentru sondele 128, 120, 121, 113, 136, 166, executia colectorului de gaze umede intre grupurile de sonde 57, 101, 102, 6, conform sub-proiectului 917/6560.1 intocmit de PETROSTAR SA;
Internal identifier: 1
Lot: LOT-0002
Title: Modernizari sonde
Description: „Modernizari sonde” care consta in lucrarile de modernizare a 39 de sonde existente in Depozitul Bilciuresti, inclusiv reconectarea conductelor de aductiune ale acestora la capetele de eruptie proiectate, conform sub-proiectului 917/6560.2, intocmit de PETROSTAR SA.
Internal identifier: 2
Lot: LOT-0003
Title: Colector de injectie/extractie DN600 PN150 Butimanu – Bilciuresti
Description: „Colector de injectie/extractie DN600 PN150 Butimanu – Bilciuresti”, conform Proiect tehnic nr. 1225.1/2020, intocmit de TEAM OIL SRL
Internal identifier: 3
Lot: LOT-0004
Title: Sistem racire
Description: „Sistem racire” care consta in lucrari de modernizare a sistemului de racire in cadrul Modului M3 din Statia de comprimare gaze Butimanu si achizitia, instalarea si testarea unui compresor de recuperare a gazelor in incinta Statiei de comprimare Butimanu, conform sub-proiectului 917/6560.4, intocmit de PETROSTAR SA
Internal identifier: 4
Lot: LOT-0005
Title: Digitalizare procesului de inmagazinare gaze in Depozitul Bilciuresti
Description: „Digitalizare procesului de inmagazinare gaze in Depozitul Bilciuresti” care consta în identificarea proceselor din cadrul depozitului Bilciurești (injectie, extractie, comprimare gaze, uscare gaze, separare gaze, măsurare gaze, mentenantă, ...etc.) și optimizarea acestora prin utilizarea tehnologiilor digitale, conform sub-proiectului 917/6560.5, intocmit de PETROSTAR SA.
Internal identifier: 5
Additional classification (cpv): 45231000 Construction work for pipelines, communication and power lines