See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: Achiziție autobuze electrice de 12 metri, stații de încărcare lente și stații de încărcare rapidă în cadrul proiectului „MODERNIZAREA SI EXTINDEREA TRANSPORTULUI PUBLIC LA NIVELUL ZONEI METROPOLITANE SIBIU”
Description: Contract de furnizare produse avand ca obiect: Achiziție autobuze electrice de 12 metri, stații de încărcare lente și stații de încărcare rapidă în cadrul proiectului „MODERNIZAREA SI EXTINDEREA TRANSPORTULUI PUBLIC LA NIVELUL ZONEI METROPOLITANE SIBIU” constand in achizitia de: - Autobuze electrice, lungime (tipodimensiune) 12m, complet echipate – 30 bucăți - Stații de încărcare lente, cu conector pe cablu, la autobază – 30 bucăți - Stații de încărcare rapidă, cu pantograf inversat, în teren – 10 bucăți conform specificatiilor din documentatia de atribuire. Valoarea estimata a contractului este: 81.372.231,00 lei fara TVA. Autobuzele vor fi livrate la autobaza Beneficiarului, în Municipiul Sibiu, str. Munchen nr. 1. Durata totala a contractului este de maxim 16 luni de la semnarea acestuia, structurata astfel: - Achizitorul va emite ordinul de începere în termen de maxim 2 luni de la data semnării contractului. - Furnizorul este obligat sa livreze toate autobuzele electrice în maxim 12 luni de la emiterea ordinului de incepere aferent contractului, conform graficului de executie a contractului - Receptia produselor se va face in termen de maxim 2 luni de la data livrării de către furnizor a tuturor produselor (autobuze și stații de încărcare). Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor: 20 Autoritatea contractanta va transmite raspunsul la clarificari in a 11-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor.
Internal identifier: 4270740_2024_PAAPD1468466
Type of procedure: Open
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 34144910 Electric buses
5. Lot
Lot: LOT-0000
Title: Default lot
Description: Contract de furnizare produse, avand ca obiect Achiziție autobuze electrice de 12 metri, stații de încărcare lente și stații de încărcare rapidă în cadrul proiectului „MODERNIZAREA SI EXTINDEREA TRANSPORTULUI PUBLIC LA NIVELUL ZONEI METROPOLITANE SIBIU” constand in achizitia de: - Autobuze electrice, lungime (tipodimensiune) 12m, complet echipate – 30 bucăți - Stații de încărcare lente, cu conector pe cablu, la autobază – 30 bucăți - Stații de încărcare rapidă, cu pantograf inversat, în teren – 10 bucăți in conformitate cu cerintele din Caietul de sarcini. Valoarea estimata a contractului este: 81.372.231,00 lei fara TVA. Durata totala a contractului este de maxim 16 luni de la semnarea acestuia, structurata astfel: - Achizitorul va emite ordinul de începere în termen de maxim 2 luni de la data semnării contractului. - Furnizorul este obligat sa livreze toate autobuzele electrice în maxim 12 luni de la emiterea ordinului de incepere aferent contractului, conform graficului de executie a contractului - Receptia produselor se va face in termen de maxim 2 luni de la data livrării de către furnizor a tuturor produselor (autobuze și stații de încărcare).
Internal identifier: 1
Additional classification (cpv): 31158100 Battery chargers