See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: MM-SER-04 Asistenta Tehnica pentru management si supervizarea contractelor de lucrari din “Proiectul regional de dezvoltare a infrastructurii de apă și apă uzată în județul Maramureș”
Description: Procedura de achiziţie organizată de entitatea contractantă are ca obiect atribuirea contractului de servicii MM-SER-04 Asistenta Tehnica pentru management si supervizarea contractelor de lucrari din “Proiectul regional de dezvoltare a infrastructurii de apă și apă uzată în județul Maramureș”. Contractul cuprinde servicii de Asistenta tehnica pentru managementul Proiectului regional de dezvoltare a infrastructurii de apă și apă uzată in judetul Maramureș și servicii de supervizare a lucrărilor de construcție pentru realizarea infrastructurii aferente implementării Proiectului. Astfel, servicii de asistenţă tehnică includ următoarele: Activitatea A – Asistenta tehnica pentru Managementul Proiectului A.1 – Asistenṭă acordata UIP în procesul de avizare, autorizare şi contractare (Contracte lucrari, Contracte servicii si Contracte furnizare) A.2 – Asistență tehnică acordată UIP pentru managementul Proiectului A.3 – Asigurarea asistentei tehnice a proiectantului pe perioada derulării contractelor de lucrari tip executie A.4 – Actualizarea Master Planului Regional si a Devizului General al Proiectului, care include si elaborarea de studii si investigatii: topografice, hidrogeologice, geotehnice, studii privind consumul de apă si calitatea apei potabile, analize privind apa uzata,evaluarea pierderilor de apă si a infiltratiilor; pentru toate aceste studii si investigatii, ofertantii vor prevedea in bugetele lor, fara deviere, o suma globala in valoare de 1.403.004 lei fara TVA; Activitatea B – Supervizarea executiei investitiilor prevazute prin proiect B.1 – Activitati de supervizare a fazei de pre-constructie B.2 – Activitati de supervizare a fazei de constructie B.3 – Activitati de supervizare post-constructie NOTA: Numarul de zile până la care operatorii economici interesati pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor: 19 Termen-limită până la care entitatea contractantă va răspunde solicitărilor de clarificare/informaţii suplimentare: 11 zile înainte de termenul-limită stabilit pentru primirea ofertelor.
Internal identifier: 9710087/2024/SER04
Type of procedure: Open
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 71356200 Technical assistance services
5. Lot
Lot: LOT-0000
Title: Default lot
Description: Contractul cuprinde servicii de Asistenta tehnica pentru managementul Proiectului regional de dezvoltare a infrastructurii de apă și apă uzată in judetul Maramureș și servicii de supervizare a lucrărilor de construcție pentru realizarea infrastructurii aferente implementării Proiectului. Astfel, servicii de asistenţă tehnică includ următoarele: Activitatea A – Asistenta tehnica pentru Managementul Proiectului A.1 – Asistenṭă acordata UIP în procesul de avizare, autorizare şi contractare (Contracte lucrari, Contracte servicii si Contracte furnizare) A.2 – Asistență tehnică acordată UIP pentru managementul Proiectului A.3 – Asigurarea asistentei tehnice a proiectantului pe perioada derulării contractelor de lucrari tip executie A.4 – Actualizarea Master Planului Regional si a Devizului General al Proiectului, care include si elaborarea de studii si investigatii: topografice, hidrogeologice, geotehnice, studii privind consumul de apă si calitatea apei potabile, analize privind apa uzata,evaluarea pierderilor de apă si a infiltratiilor; pentru toate aceste studii si investigatii, ofertantii vor prevedea in bugetele lor, fara deviere, o suma globala in valoare de 1.403.004 lei fara TVA; Activitatea B – Supervizarea executiei investitiilor prevazute prin proiect B.1 – Activitati de supervizare a fazei de pre-constructie B.2 – Activitati de supervizare a fazei de constructie B.3 – Activitati de supervizare post-constructie NOTA: Numarul de zile până la care operatorii economici interesati pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor: 19 Termen-limită până la care entitatea contractantă va răspunde solicitărilor de clarificare/informaţii suplimentare: 11 zile înainte de termenul-limită stabilit pentru primirea ofertelor.
Internal identifier: 1
Additional classification (cpv): 71313000 Environmental engineering consultancy services, 71520000 Construction supervision services, 71521000 Construction-site supervision services, 79411000 General management consultancy services, 79421100 Project-supervision services other than for construction work