See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: LUCRĂRI DE ÎNTREȚINERE ȘI REPARAȚII STRĂZI IN MUNICIPIUL BRASOV: LOT 1 - ZONA NORDICA a Municipiului Brasov; LOT 2 - ZONA SUDICA a Municipiului Brasov
Description: Acord cadru pentru executie lucrari de "INTRETINERE SI REPARATII STRAZI IN MUNICIPIUL BRAȘOV Lot 1: Lucrări de întreținere și reparații străzi zona nordică a municipiului Brașov; din zona nordică fac parte străzile situate în zona de Nord a municipiului Brașov, delimitate de str.Zizinului, Toamnei, M.Kogălniceanu, Iuliu Maniu (sector Hidromecanica - str.Al.I.Cuza), str.Al.I.Cuza, Avram Iancu, str.Stadionului (sector str.Avram Iancu - str.Lungă), Calea Făgăraşului (în Lotul 1 se includ toate elementele geometrice ale străzilor: Zizinului, Toamnei, Mihail Kogălniceanu inclusiv intersecţiile) Lot 2 - Lucrări de întreținere și reparații străzi zona sudică a municipiului Brașov; din zona sudică fac parte străzile situate în zona de Sud a municipiului Brașov, delimitate de str.Zizinului, Toamnei, M.Kogălniceanu, Iuliu Maniu (sector Hidromecanica - str.Al.I.Cuza), str.Al.I.Cuza, Avram Iancu, str.Stadionului (sector str.Avram Iancu - str.Lungă), Calea Făgăraşului (în LOTUL II se includ toate elementele geometrice ale străzilor: Iuliu Maniu (Hidromecanica - Al.I.Cuza), str.Al.I.Cuza, Avram Iancu, Stadionului (sector str.Avram Iancu - str.Lungă), Calea Făgăraşului, inclusiv intersecţiile)” Lotul 1` - Valoarea maximă estimată a acordului cadru pe durata celor patru ani, este de aproximativ 495.523.857,00 fără TVA. Valoarea minimă estimată a acordului cadru pe durata celor patru ani, este de aproximativ 81.333.987,75 lei fără TVA Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent este de aproximativ 80.011.750,10 fără TVA Valoarea estimată a celui mai mic contract subsecvent este de aproximativ 282.123,34 lei fără TVA Lotul 2 - Valoarea maximă estimata a acordului cadru pe durata celor patru ani, este de aproximativ 307.832.864,00 fara TVA Valoarea minimă estimata a acordului cadru pe durata celor patru ani, este de aproxomativ 76.763.948,50 lei fara TVA Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent este de aproximativ 60.000.993,80 lei fara TVA Valoarea estimata a celui mai mic contract subsecvent este de aproximativ 282.123,34 lei fara TVA Numar zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor: 25 zile. În masura în care solicitarile de clarificari sau informatii suplimentare au fost adresate în termenul prevazut în anuntul de participare, autoritatea contractanta va raspunde solicitarilor de clarificari cu 11 zile inainte de termenul limita de depunere a ofertelor. Acordul cadru se va incheia cu maxim 3 operatori economici, cu reluarea competitiei.
Internal identifier: 96793/2023/8-9
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Works
Main classification (cpv): 45233141 Road-maintenance works
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Lucrări de întreținere și reparații străzi zona nordică a municipiului Brașov; din zona nordică fac parte străzile situate în zona de Nord a municipiului Brașov
Description: Lucrări de întreținere și reparații străzi zona nordică a municipiului Brașov; din zona nordică fac parte străzile situate în zona de Nord a municipiului Brașov, delimitate de str.Zizinului, Toamnei, M.Kogălniceanu, Iuliu Maniu (sector Hidromecanica - str.Al.I.Cuza), str.Al.I.Cuza, Avram Iancu, str.Stadionului (sector str.Avram Iancu - str.Lungă), Calea Făgăraşului (în Lotul 1 se includ toate elementele geometrice ale străzilor: Zizinului, Toamnei, Mihail Kogălniceanu inclusiv intersecţiile)” , conform cerintelor din caietul de sarcini In cuprinsul Caietului de sarcini si in anexele la acesta, se regăsesc cantitățile minime/maxime ale acordului cadru, iar cantitățile minime/maxime ale unui contract subsecvent se gasesc in Centralizator cantitati minime_maxime. Reluarea competitiei intre operatorii economici se aplica pentru atribuirea tuturor contractelorsubsecvente.
Internal identifier: 1
Main classification (cpv): 45233142 Road-repair works
Lot: LOT-0002
Title: Lucrări de întreținere și reparații străzi zona sudică a municipiului Brașov; din zona sudică fac parte străzile situate în zona de Sud a municipiului Brașov
Description: Lucrări de întreținere și reparații străzi zona sudică a municipiului Brașov; din zona sudică fac parte străzile situate în zona de Sud a municipiului Brașov, delimitate de str.Zizinului, Toamnei, M.Kogălniceanu, Iuliu Maniu (sector Hidromecanica - str.Al.I.Cuza), str.Al.I.Cuza, Avram Iancu, str.Stadionului (sector str.Avram Iancu - str.Lungă), Calea Făgăraşului (în LOTUL II se includ toate elementele geometrice ale străzilor: Iuliu Maniu (Hidromecanica - Al.I.Cuza), str.Al.I.Cuza, Avram Iancu, Stadionului (sector str.Avram Iancu - str.Lungă), Calea Făgăraşului, inclusiv intersecţiile)” conform cerintelor din caietul de sarcini In cuprinsul Caietului de sarcini si anexele la acesta , se regăsesc cantitățile minime/maxime ale acordului cadru, iar cantitățile minime/maxime ale unui contract subsecvent se gasesc in Centralizator cantitati minime_maxime. Reluarea competitiei intre operatorii economici se aplica pentru atribuirea tuturor contractelor subsecvente
Internal identifier: 2