See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: 6/2023 Executia lucrarilor pentru obiectivele de investiţii aflate in administrarea ANIF, din cadrul Programului National de Reabilitare a Infrastructurii Principale de Irigatii din Romania, pentru obiectivele de investitii: 3 Loturi
Description: 6/2023 Executia lucrarilor pentru obiectivele de investiţii aflate in administrarea ANIF, din cadrul Programului National de Reabilitare a Infrastructurii Principale de Irigatii din Romania, pentru obiectivele de investitii: 3 Loturi -Lot I - „ Reabilitartea statiei de pompare de desecare SPE Magura Gastii dn amenajarea Bechet Dabuleni jud Dolj Lot II - „ Reabilitarea infrastructurii de irigatii din amenajarea de irigatii Jegalia jud Calarasi; Lot III - “Reabilitarea amenajarii de irigatii Peceneaga – Turcoaia – Macin, Jud. Tulcea. Valoarea estimata a obiectivelor de investitii pentru toate cele trei loturi este de 408.574.089,72 lei fara TVA , Nota: Autoritatea contractanta va raspunde la solicitarile de clarifcari adresate de ofertanti cu 11 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor. Ofertantii pot solicita clarificari cu privire la continutul documentatiei de atribuire cu 25 de zile inainte de data limita de depunere a ofertelor.
Internal identifier: 29275212/Inv6/2023
Type of procedure: Open
Purpose
Main nature of the contract: Works
Main classification (cpv): 45232120 Irrigation works
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Lot I - „ Reabilitartea statiei de pompare de desecare SPE Magura Gastii dn amenajarea Bechet Dabuleni jud Dolj
Description: Lot I - „ Reabilitartea statiei de pompare de desecare SPE Magura Gastii dn amenajarea Bechet Dabuleni jud Dolj in valoare estimata de 11.856.596,38 lei fara TVA din care: organizarea de santier in valoare estimata de – 148.681,06 lei fara TVA; probe tehnologice in valoare estimata de – 44.604,32 lei fara TVA si cheltuieli pt investitia de baza in valoare estimata de – 11.663.311 lei fara TVA
Internal identifier: 1
Additional classification (cpv): 35120000 Surveillance and security systems and devices, 44163110 Drainage pipes, 45259900 Plant upgrade work, 45261215 Solar panel roof-covering work, 45261910 Roof repair, 45310000 Electrical installation work, 45317200 Electrical installation work of transformers
Lot: LOT-0002
Title: Lot II - „ Reabilitarea infrastructurii de irigatii din amenajarea de irigatii Jegalia jud Calarasi
Description: Lot II - „ Reabilitarea infrastructurii de irigatii din amenajarea de irigatii Jegalia jud Calarasi” in valoare estimata de 153.461.623,93 lei fara TVA din care organizarea de santier in valoare estimata de - 1.005.814,26 lei fara TVA, cheltuiele pentru probe tehnologice –in valoare estimata de 502.907,13 lei fara TVA, cheltuieli pentru amenjari pentru protectia mediului si aducerea la starea initiala – in valoare estimata de 345.921,24 lei fara TVA, cheltuieli pentru investitia de baza 151.606.981,30 lei fara TVA
Internal identifier: 2
Additional classification (cpv): 45231111 Pipeline lifting and relaying, 45259900 Plant upgrade work, 45310000 Electrical installation work
Lot: LOT-0003
Title: Lot III - “Reabilitarea amenajarii de irigatii Peceneaga – Turcoaia – Macin, Jud. Tulcea
Description: Lot III - “Reabilitarea amenajarii de irigatii Peceneaga – Turcoaia – Macin, Jud. Tulcea” in valoare estimata de 243.255.869,41 lei fara TVA din care: organizarea de santier in valoare estimata de 1.617.715,94 lei fara TVA, cheltuiele pentru probe tehnologice –in valoare estimata de 943.241,75 lei fara TVA, cheltuieli pentru amenajare teren, protectia mediului etc. – in valoare estimata de 4.884.747,28 lei fara TVA, cheltuieli pt investitia de baza 235.810.437,44 lei fara TV
Internal identifier: 3
Additional classification (cpv): 45247111 Irrigation channel construction work, 45259900 Plant upgrade work, 45310000 Electrical installation work