See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: Achizitie Centru de prelucrare in 4 axe -5 bucati
Description: Incheierea de catre S. Fabrica de Arme Cugir S.A. a unui contract de furnizare pentru 5 bucati Centru de prelucrare in 4 axe (cod CPV 42638000-7), cuprinse in Planul de achizitii pe anul 2025, la pozitia 55, destinate inlocuirii partiale a utilajelor existente si, pe aceasta cale, modernizarii productiei si cresterii productivitatii, reducerii rebuturilor si imbunatatirii calitatii produselor; precum si instalarea (cod CPV 51530000-6) si instruirea personalului minim asupra programarii, operarii si intretinerii utilajelor.
Internal identifier: 16368506_2025_PAAPD1560242
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 42638000 Metal-working machining centre
5. Lot
Lot: LOT-0000
Title: Default lot
Description: 5 bucati Centru de prelucrare in 4 axe
Internal identifier: 1