See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: Achiziționare 12 autobuze noi cu sistem de propulsie electrică și 16 stații de încărcare
Description: Obiectul contractului: Prezenta achiziție vizează furnizarea a 12 autobuze noi cu sistem de propulsie electric, respectiv furnizarea, montarea și punerea în funcțiune a 12 stații de încărcare lentă și a 4 stații de încărcare rapidă și este finanțată prin Planul Național de Redresare și Reziliență Pentru promovarea obiectivului de investitie a fost elaborat Planul de actiune stabilit in cadrul Planului de Mobilitate Urbana Durabila a Municipiului Sfântu Gheorghe. PMUD actioneaza astfel ca un document programativ la nivelul administratiei locale in ceea ce priveste strategia de dezvoltare secventiala a infrastructurii pentru toate tipurile de mobilitate urbana. Termenul pana la care se pot solicita clarificari de la autoritatea contractanta este de 18 zile inainte de data de depunere a ofertelor. Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari/informatiilor suplimentare in a 11-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor.
Internal identifier: 4404605_2025_PAAPD1537867
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 34144910 Electric buses
5. Lot
Lot: LOT-0000
Title: Default lot
Description: Natura si cantitatea produselor solicitate sunt in conformitate cu Caietul de sarcini.
Internal identifier: 1
Additional classification (cpv): 31681500 Rechargers, 50110000 Repair and maintenance services of motor vehicles and associated equipment, 51500000 Installation services of machinery and equipment