See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: Achiziționare autobuze electrice și stații de încărcare cu montare și punere în funcțiune
Description: Obiectul contractului: Prezenta achiziție vizează furnizarea a 12 autobuze noi cu sistem de propulsie electric (6 autobuze de capacitate medie si 6 autobuze de capacitate normală), respectiv furnizarea, montarea și punere în funcțiune a 12 stații de încărcare lentă și a 5 stații de încărcare rapidă, și este finanțată prin Axa prioritară 4, Obiectiv specific 4.1. din POR 2014-2020 în cadrul Programului Operational Regional 2014-2020, Axa 4.1. REDUCEREA EMISIILOR DE CARBON ÎN MUNICIPIILE REȘEDINȚĂ DE JUDEȚ PRIN INVESTIȚII BAZATE PE PLANURILE DE MOBILITATE URBANĂ DURABILĂ, în cadrul proiectului” Reducerea emisiilor de carbon în Municipiul Sfântu Gheorghe prin investiţii bazate pe Planul de Mobilitate Urbană Durabilă” – cod SMIS 129474. Pentru promovarea obiectivului de investitie a fost elaborat Planul de actiune stabilit in cadrul Planului de Mobilitate Urbana Durabila a Municipiului Sfântu Gheorghe. PMUD actioneaza astfel ca un document programativ la nivelul administratiei locale in ceea ce priveste strategia de dezvoltare secventiala a infrastructurii pentru toate tipurile de mobilitate urbana. Termenul pana la care se pot solicita clarificari de la autoritatea contractanta este de 18 zile inainte de data de depunere a ofertelor. Termenul pana la care autoritatea contractanta raspunde la solicitarile de clarificari este de 11 zile inainte de data de depunere oferte.
Internal identifier: 4404605_2021_PAAPD1330941
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 34144910 Electric buses
5. Lot
Lot: LOT-0000
Title: Default lot
Description: Natura si cantitatea produselor solicitate sunt in conformitate cu Caietul de sarcini.
Internal identifier: 1
Additional classification (cpv): 42418910 Loading equipment