See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: Furnizare MICROBUZE ELECTRICE pentru transportul elevilor din învățământul preuniversitar, pentru proiectul: ”Microbuze electrice pentru elevii din județul Timiș”- 2 loturi
Description: Prin prezentul contract se vor achiziționa MICROBUZE ELECTRICE pentru transportul elevilor din învățământul preuniversitar, pentru proiectul: ”Microbuze electrice pentru elevii din județul Timiș”, după cum urmează: - Lot 1: Achiziție Microbuze electrice 16+1 – 24 bucăți; - Lot 2: Achiziție Microbuze electrice 8+1 – 3 bucăți; Produsele aferente fiecărui lot ofertat vor fi livrate, transportate, puse in funcțiune in conformitate cu cerințele caietului de sarcini si a legislației incidente in vigoare. Furnizorul are obligatia de a instrui personalul pentru utilizare si totodata va prezenta lista completă cu toate materialele, piesele, subansamblele, ansamblele, sistemele, agregatele microbuzelor electrice (categ. M2/M3 și M1) necesar a fi înlocuite în cadrul reviziilor/reparațiilor de uzură normală, defecte tehnice, cu repere definite (kituri de reparație, subansambluri, materiale, piese, etc) conform Manualului de reparații și întreținere a microbuzului electric (categ. M2/M3 și M1) și a Catalogului de piese de schimb; Termenul de livrare al produselor aferente lotului pentru care se depune oferta, este de 9 luni de la data emiterii ordinului de livrare al produselor. Ofertanții pot depune oferta pentru, unul sau mai multe loturi.. Autoritatea contractanta in baza prezentului contract in perioada de derulare a acestuia (9 luni) poate achizitiona suplimentar 5 buc. Mocrobuze pentru fiecare lot in parte cu conditia identificarii sursei de finantare si/sau economiile rezultate din derularea prezentei proceduri, cu aceleasi caracteristici tehnice cu cele ofertate sau superioare celor ofertate in cazul in care furnizorul de microbuze e a lansat in aceasta perioada (9 luni) produse de ultima generatie superioare celor ofertate, la acelasi pret unitar cu cele ofertate. Cantitatile achizitionate suplimentar se vor realiza direct prin aplicarea clauzelor contractuale conform prevederilor art. 221 alin (1) litera a) din Legea 98/2016 cu toate completarile si modificarile ulterioare. Achizitionarea produselor suplimentare se va realiza prin act aditional, conform prevederilor legale in vigoare. Autoritatea contractanta va răspunde in mod clar si complet tuturor solicitărilor de clarificare /informații suplimentare, in a 12-a zi înainte de termenul limita stabilit pentru depunerea ofertelor, in condițiile in care solicitările se vor adresa cu cel puțin 22 zile înainte de termenul limita stabilit pentru depunerea ofertelor. Clarificările depuse după acest termen nu vor mai fi luate in considerare.
Internal identifier: 4358029_2023_PAAPD1437302
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 34144900 Electric vehicles
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: - Lotul nr.1: 24 bucăți ”Microbuz electric (Categoria M2/M3, autovehicul accesibil scaunelor rulante cu o capacitate maximă de 16 locuri pe scaune, din care 1 loc pentru persoane cu dizabilități, acest loc va fi amenajat/adaptat pentru persoane cu dizabilități + 1 loc conducătorul auto ).
Description: Vor fi achizitionate 24 bucăți ”Microbuze electric (Categoria M2/M3, autovehicul accesibil scaunelor rulante cu o capacitate maximă de 16 locuri pe scaune, din care 1 loc pentru persoane cu dizabilități, acest loc va fi amenajat/adaptat pentru persoane cu dizabilități + 1 loc conducătorul auto ), in conformitate cu cerintele cuprinse in caietul de sarcini si fisele tehnice aferente Autoritatea contractanta in baza prezentului contract in perioada de derulare a acestuia, cu conditia identificarii sursei de finantare si/sau economiile rezultate din derularea procedurii, poate achizitiona suplimentar 5 buc. Mocrobuze , cu aceleasi caracteristici tehnice cu cele ofertate sau superioare celor ofertate in cazul in care furnizorul de microbuze e a lansat in aceasta perioada (9 luni) produse de ultima generatie superioare celor ofertate, la acelasi pret unitar cu cele ofertate. Cantitatile achizitionate suplimentar se vor realiza direct prin aplicarea clauzelor contractuale conform prevederilor art. 221 alin (1) litera a) din Legea 98/2016 cu toate completarile si modificarile ulterioare. Achiuzitionarea produselor suplimentare se va realiza prin act aditional.
Internal identifier: 1
Lot: LOT-0002
Title: - Lotul nr. 2: 3 bucăți ”Microbuz electric-autoturism cu utilizare multiplă (Categoria M1, autovehicul accesibil scaunelor rulante, cu o capacitate maximă de 8 locuri pe scaune, din care 1 loc pentru persoane cu dizabilități , acest loc va fi amenajat/adaptat pentru persoane cu dizabilități + 1
Description: Vor fi achizitionate (3 buc.) 3 bucăți ”Microbuz electric-autoturism cu utilizare multiplă (Categoria M1, autovehicul accesibil scaunelor rulante, cu o capacitate maximă de 8 locuri pe scaune, din care 1 loc pentru persoane cu dizabilități , acest loc va fi amenajat/adaptat pentru persoane cu dizabilități + 1 conducătorul auto, in conformitate cu cerintele cuprinse in caietul de sarcini si fisele tehnice aferente. Autoritatea contractanta in baza prezentului contract in perioada de derulare a acestuia, cu conditia identificarii sursei de finantare si/sau economiile rezultate din derularea procedurii, poate achizitiona suplimentar 5 buc. Mocrobuze , cu aceleasi caracteristici tehnice cu cele ofertate sau superioare celor ofertate in cazul in care furnizorul de microbuze e a lansat in aceasta perioada (9 luni) produse de ultima generatie superioare celor ofertate, la acelasi pret unitar cu cele ofertate. Cantitatile achizitionate suplimentar se vor realiza direct prin aplicarea clauzelor contractuale conform prevederilor art. 221 alin (1) litera a) din Legea 98/2016 cu toate completarile si modificarile ulterioare. Achiuzitionarea produselor suplimentare se va realiza prin act aditional.
Internal identifier: 2