See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: Delegare a gestiunii serviciilor publice de transport persoane prin curse regulate în județul Suceava
Description: Contract de delegare a gestiunii serviciilor publice de transport persoane prin curse regulate în județul Suceava, conform caietului de sarcini aferent prezentei proceduri de atribuire. Obiectul contractui îl constituie delegarea sarcinilor şi responsabilităţilor către operator cu privire la prestarea propriu zisă a serviciilor publice de transport persoane prin curse regulate în județul Suceava. Serviciul cuprinde un număr de 25 de loturi structurate pe 25 de grupe de trasee. Contractul de delegare de gestiune urmează a se încheia între UAT Județul Suceava prin Consiliul Județean Suceava și operatorii de transport public câștigători ai procedurii de atribuire a serviciilor de transport pe cele 25 loturi aferente celor 25 de Grupe de trasee. Un operator economic poate depune ofertă pe unul, mai multe sau toate loturile. Valoarea totală estimată fără TVA: 462.277.440 lei fără TVA. Entitatea contractantă își rezervă dreptul de a suplimenta, în condițiile legislației din materia achizițiilor sectoriale, cantitatea serviciilor, fără organizarea unei noi proceduri de atribuire, în situația în care devine necesară prelungirea unor trasee sau noi stații. Prin urmare, prețul contractului se va putea majora cu maxim 10% din prețul inițial, în temeiul prevederilor art. 27 alin. (2) lit. a din Legea nr. 92/2007 cu modificările și completările ulterioare coroborat cu prevederile art. 241 din Legea nr. 99/2016 cu modificările și completările ulterioare. Orice operator economic are dreptul de a solicita clarificări sau informații suplimentare oricând în perioada cuprinsă între data publicării anunțului de participare și cel mult 24 zile înainte de data limită de depunere a ofertelor, conform art. 172 alin. (1) si alin. (2) din Legea 99/2016 privind achizițiile sectoriale, cu modificările și completările ulterioare. În măsura în care solicitările de clarificări sau informații suplimentare au fost adresate în termenul prevăzut anterior, entitatea contractantă va răspunde la solicitările de clarificări adresate de operatorii economici până la termenul-limită stabilit conform art. 29 din Normele metodologice de aplicare a prevederilor referitoare la atribuirea contractului sectorial/acordului-cadru din Legea nr. 99/2016, cu modificările și completările ulterioare, aprobate prin H.G. nr. 394/2016, cu modificările și completările ulterioare. Solicitările de clarificări sau orice alte informații suplimentare se vor transmite în mod obligatoriu prin intermediul SEAP, semnate cu semnătură electronică extinsă. În conformitate cu prevederile art. 173 alin. (1) din Legea nr. 99/2016 privind achizițiile sectoriale, cu modificările și completările ulterioare, termenul de răspuns la solicitările de clarificări adresate de către operatorii economici în termenul anterior stabilit, este de 15 zile înainte de data limită de depunere a ofertelor.
Internal identifier: 4244512/2022/B1 (Sectoriale)
Type of procedure: Open
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 60112000 Public road transport services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Lotul 1-Grupa 1-3 trasee
Description: Grupa 1 – 3 trasee 016:Suceava – Todirești – Botoșana 017:Suceava – Todirești – Solonețu Nou 014:Suceava – Todirești - Solca
Internal identifier: 1
Lot: LOT-0002
Title: Lotul 2-Grupa 2-3 trasee
Description: Grupa 2 – 3 trasee 011:Suceava-Calafindești-Siret 013:Suceava-Grănicești-Siret 008:Suceava-Iacobești-Rădăuți
Internal identifier: 2
Lot: LOT-0003
Title: Lotul 3-Grupa 3-3 trasee
Description: Grupa 3 – 3 trasee 001: Suceava-Șerbănești- Berești 002: Suceava-Adâncata-Hănțăști 003: Suceava-Zvoriștea-Grămești
Internal identifier: 3
Lot: LOT-0004
Title: Lotul 4-Grupa 4 - 4 trasee
Description: Grupa 4 – 4 trasee 009:Suceava-Dumbrăveni-Grigorești 093:Sălăgeni-Dumbrăveni-Suceava 010:Suceava-Dumbrăveni-Stamate 041:Suceava-Dumbrăveni-Verești
Internal identifier: 4
Lot: LOT-0005
Title: Lotul 5-Grupa 5 - 3 trasee
Description: Grupa 5 – 3 trasee 004:Suceava-Bosanci-Plăvălari 006:Suceava-Bosanci-Liteni 102:Vercicani-Verești-Bosanci-Suceava
Internal identifier: 5
Lot: LOT-0006
Title: Lotul 6-Grupa 6 - 3 trasee
Description: Grupa 6 – 3 trasee 018:Suceava-Măzănăești-Cornu Luncii 092:Drăgoiești-Măzănăești-Suceava 020:Rotopănești-Horodniceni-Suceava
Internal identifier: 6
Lot: LOT-0007
Title: Lotul 7-Grupa 7 - 3 trasee
Description: Grupa 7 – 3 trasee 005:Suceava-Ilișești-Ciprian Porumbescu 097:Suceava-Stroiești-Zaharești 019:Suceava-Ilișești-Bălăceana
Internal identifier: 7
Lot: LOT-0008
Title: Lotul 8-Grupa 8 - 9 trasee
Description: Grupa 8 – 9 trasee 055:Gura Humorului-Ilișești-Suceava 056:Câmpulung Moldovenesc-Gura Humorului-Suceava 058:Argel-Vama-Suceava 057:Câmpulung Moldovenesc-Fundu Moldovei-Breaza 062:Câmpulung Moldovenesc-Breaza-Izvoarele Sucevei 061:Câmpulung Moldovenesc-Sadova (Holohoșca) 059:Câmpulung Moldovenesc-Vama-Argel 100:Câmpulung Moldovenesc-Vama-Paltinu-Ciumârna 060:Câmpulung Moldovenesc-Vama-Moldovița
Internal identifier: 8
Lot: LOT-0009
Title: Lotul 9-Grupa 9 - 3 trasee
Description: Grupa 9 – 3 trasee 015:Siret-Climăuți-Rădăuți 026:Siret-Șerbăuți 012:Siret-Zamostea-Zvoriștea
Internal identifier: 9
Lot: LOT-0010
Title: Lotul 10-grupa 10 - 5 trasee
Description: Grupa 10 – 5 trasee 027:Rădăuți-Vicovu de Sus-Straja 028:Rădăuți-Gălănești-Ulma 029:Lupcina-Vicovu de Sus-Rădăuți 037:Rădăuți-Brodina-Brodina (Izvoarele Sucevei) 040:Rădăuți-Gălănești-Putna
Internal identifier: 10
Lot: LOT-0011
Title: Lotul 11-Grupa 11 - 4 trasee
Description: Grupa 11 – 4 trasee 032:Rădăuți-Volovăț-Burla 022:Rădăuți-Frătăuții Vechi-Bilca 023:Rădăuți-Măneuți 033:Rădăuți-Frătăuții Noi-Costișa
Internal identifier: 11
Lot: LOT-0012
Title: Lotul 12-Grupa 12 - 2 trasee
Description: Grupa 12 – 2 trasee 024:Rădăuți-Satu mare-Țibeni 025:Rădăuți-Dornești-Siret
Internal identifier: 12
Lot: LOT-0013
Title: Lotul 13-Grupa 13 - 3 trasee
Description: Grupa 13– 3 trasee 031:Rădăuți-Arbore-Solca 034:Rădăuți-Arbore-Cajvana 035:Rădăuți-Milișăuți-Arbore
Internal identifier: 13
Lot: LOT-0014
Title: Lotul 14-Grupa 14 - 3 trasee
Description: Grupa 14– 3 trasee 030:Rădăuți-Marginea-Solca 038:Rădăuți-Horodnic de Sus-Voitinel 021:Rădăuți-Marginea-Poiana Mărului
Internal identifier: 14
Lot: LOT-0015
Title: Lotul 15-grupa 15 - 2 trasee
Description: Grupa 15– 2 trasee 036:Rădăuți-Ciumârna-Vama-Câmpulung Moldovenesc 039:Rădăuți-Gura Humorului-Vatra Dornei
Internal identifier: 15
Lot: LOT-0016
Title: Lotul 16-Grupa 16 - 13 trasee
Description: Grupa 16– 13 trasee 075:Fălticeni-Rădășeni-Lămășeni 076:Fălticeni-Rădășeni 065:Fălticeni-Rotopănești-Botești 095:Fălticeni-Dumbrava-Brădățel 047:Gura Humorului-Cornu Luncii-Fălticeni 072:Fălticeni-Baia-Bogata 073:Fălticeni-Baia 081:Fălticeni-Cotu Băii-Fântâna Mare 079:Fălticeni-Cornu Luncii-Păiseni 068:Fălticeni-Cornu Luncii-Văleni 069:Fălticeni-Cornu Luncii-Găinești 007:Suceava-Fălticeni 091:Osoi-Bunești-Suceava
Internal identifier: 16
Lot: LOT-0017
Title: Lotul 17-Grupa 17 - 13 trasee
Description: Grupa 17– 13 trasee 063:Fălticeni-Hârtop 067:Liteni-Siliștea-Fălticeni 070:Fălticeni-Petia-Pleșești 066:Manolea-Dolhești-Fălticeni 078:Fălticeni-Leucușești 077:Fălticeni-Dolhești-Dolhasca 064:Fălticeni-Bogdănești-Slătioara 096:Dumbrăveni-Jahalia-Fălticeni 074:Fălticeni-Vadu Moldovei-Broșteni 080:Fălticeni-Fântâna Mare-Ioneasa 098:Fălticeni-Dumbrăvița-Ciumulești-Nigotești 071:Fălticeni-Boroaia-Moișa 101:Fălticeni-Oniceni-Manolea
Internal identifier: 17
Lot: LOT-0018
Title: Lotul 18-Grupa 18 - 2 trasee
Description: Grupa 18– 2 trasee 044:Gura Humorului-Mănăstirea Humorului-Pleșa 045:Gura Humorului-Mănăstirea Humorului-Poiana Micului
Internal identifier: 18
Lot: LOT-0019
Title: Lotul 19-Grupa 19 - 4 trasee
Description: Grupa 19– 4 trasee 042:Gura Humorului-Drăgoiești-Ciprian Porumbescu 043:Gura Humorului-Capu Câmpului-Valea Moldovei 046:Gura Humorului-Vapu Câmpului-Valea Moldovei 054:Gura Humorului-Comănești-Cajvana
Internal identifier: 19
Lot: LOT-0020
Title: Lotul 20-Grupa 20 - 2 trasee
Description: Grupa 20– 2 trasee 048:Gura Humorului-Stulpicani-Ostra 049:Gura Humorului-Ostra-Tarnița
Internal identifier: 20
Lot: LOT-0021
Title: Lotul 21-Grupa 21 - 4 trasee
Description: Grupa 21– 4 trasee 050:Gura Humorului-Stulpicani-Gemenea 051:Gura Humorului-Stulpicani-Vadu Negrilesei 052:Gura Humorului-Frasin-Stulpicani 053:Gura Humorului-Frasin-Doroteia
Internal identifier: 21
Lot: LOT-0022
Title: Lotul 22-Grupa 22 - 3 trasee
Description: Grupa 22– 3 trasee 087:Vatra Dornei-Poiana Stampei-Dornișoara 088:Vatra Dornei-Dorna Candrenilor 089:Vatra Dornei-Dorna Candrenilor-Teșna
Internal identifier: 22
Lot: LOT-0023
Title: Lotul 23-Grupa 23 - 2 trasee
Description: Grupa 23– 2 trasee 085:Vatra Dornei-Ciocănești-Șesuri 099:Buciniș-Vatra Dornei
Internal identifier: 23
Lot: LOT-0024
Title: Lotul 24-Grupa 24 - 3 trasee
Description: Grupa 24– 3 trasee 086:Vatra Dornei-Chiril-Cotârgași 090:Vatra Dornei-Broșteni-Dârmoxa 082:Vatra Dornei-Câmpulung Moldovenesc-Suceava
Internal identifier: 24
Lot: LOT-0025
Title: Lotul 25-Grupa 25 - 3 trasee
Description: Grupa 25– 3 trasee 083:Vatra Dornei-Neagra Șarului-Gura Haitii 084:Vatra Dornei-Coverca-Gura Glodului 094:Vatra Dornei-Sărișoru Mare-Neagra Șarului
Internal identifier: 25