See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: Achiziționarea de 56 autobuze electrice cu lungimea de cca. 18 m destinate transportului public urban de călători, operabile în condiții de șes
Description: Achiziționarea de 56 autobuze electrice cu lungimea de cca. 18 m destinate transportului public urban de călători, operabile în condiții de șes, după cum urmează: - Achizitionarea de 12 autobuze electrice cu lungimea de cca. 18 m destinate transportului public urban de călători, operabile în condiții de șes pentru Municipiul Brașov, 4 stații de încărcare rapidă și 12 stații de încărcare lentă -. - Achizitionarea de 44 autobuze electrice cu lungimea de cca. 18 m destinate transportului public urban de călători, operabile în condiții de șes pentru Municipiul Timișoara, 15 de staţii de încărcare rapidă și 44 de staţii de încărcare lentă . Termenul limita pana la care se pot solicita clarificari privitoare la documentatia de atribuire: cu 20 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor . In conformitate cu prevederile art.161 alin.1 din Legea 98/2016 modificată și completată, autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet solicitarilor de clarificare/informatiilor suplimentare in legatura cu documentatia de atribuire in a 11 a zi inainte de termenul limita stabilit pentru depunerea ofertelor in anuntul de participare.
Internal identifier: 26369185/25P/2020/BS, 26369185/26P/2020
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 34144910 Electric buses
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Achizitionarea de 12 autobuze electrice cu lungimea de cca. 18 m destinate transportului public urban de călători, operabile în condiții de șes pentru Municipiul Brașov
Description: Prin incheierea contractului, se vor achiziționa 12 de autobuze electrice cu lungimea de cca. 18 m destinate transportului public urban de călători, operabile în condiții de șes pentru Municipiul Brașov, 4 stații de încărcare rapidă și 12 stații de încărcare lentă .
Internal identifier: 1
Additional classification (cpv): 31681500 Rechargers
Lot: LOT-0002
Title: Achizitionarea de 44 autobuze electrice cu lungimea de cca. 18 m destinate transportului public urban de călători, operabile în condiții de șes pentru Municipiul Timisoara
Description: Prin incheierea contractului, se vor achiziționa 44 de autobuze electrice cu lungimea de cca. 18 m destinate transportului public urban de călători, operabile în condiții de șes pentru Municipiul Timisoara, 15 stații de încărcare rapidă și 44 stații de încărcare lentă .
Internal identifier: 2