2. Procedure
Procedure
Title: Dostawy asortymentu jednorazowego wraz z dzierżawą sprzętu dla Oddziału Kardioanestezjologii na okres 36 miesięcy
Description: 1. Przedmiotem zamówienia są sukcesywne dostawy asortymentu jednorazowego wraz z dzierżawą sprzętu dla Oddziału Kardioanestezjologii na okres 36 miesięcy (zwanych dalej towarem) szczegółowo opisanych i w ilościach podanych w Formularzu Cenowym stanowiącym Załącznik nr 2 do SWZ wraz z dzierżawą sprzętu (zwanego dalej zamiennie urządzeniem lub przedmiotem dzierżawy), szczegółowo opisanego w Zestawieniu Wymaganych Funkcji i Parametrów Technicznych, stanowiącym Załącznik nr 6 do SWZ oraz zgodnie z projektowanymi postanowieniami umowy stanowiącymi Załącznik nr 4 do niniejszej SWZ. 2. Na czas realizacji zamówienia Wykonawca zapewni w siedzibie Zamawiającego bezpłatny depozyt towarów, o których mowa w ust. 1, zwany w dalszej części umowy „komisem”. Na warunkach określonych w Załączniku nr 4 do SWZ Wykonawca zobowiązuje się dostarczać towary do Zamawiającego w formie uzupełnienia komisu, o którym mowa powyżej oraz przenieść na Zamawiającego własność towarów z chwilą ich pobrania przez Zamawiającego z komisu, a Zamawiający zobowiązuje się odebrać towar i zapłacić umówioną cenę za towar pobrany z komisu.-dotyczy pozycji 1-3. 3. W przypadku braku zapotrzebowania na asortyment objęty przedmiotem zamówienia Zamawiający zastrzega sobie prawo niezamówienia części asortymentu określonego Załączniku nr 2 do SWZ, z zastrzeżeniem ust. 4. Wykonawcy nie przysługują z tego tytułu żadne roszczenia odszkodowawcze ani roszczenia oparte na innej podstawie prawnej, na co Wykonawca wyraża zgodę. 4. Zamawiający gwarantuje, że minimalna wartość udzielonych Wykonawcy zamówień w okresie obowiązywania umowy wyniesie 90% maksymalnej wartości umowy określonej w § 8 ust. 1 pkt 1 Załącznika nr 4 do SWZ. 5. Zamawiający określił w Załączniku nr 2 do SWZ oraz w Załączniku nr 6 do SWZ wymagania jakościowe odnoszące się co najmniej do głównych elementów składających się na przedmiot zamówienia STOSOWANIE MIĘDZYNARODOWEGO INSTRUMENTU ZAMÓWIEŃ (IZM) Zamawiający informuje, iż w dniu 30 czerwca 2025 r. weszło w życie rozporządzenie wykonawcze Komisji (UE) 2025/1197 z dnia 19 czerwca 2025 r. nakładające środek Instrumentu Zamówień Międzynarodowych ograniczający dostęp wykonawców i wyrobów medycznych pochodzących z Chińskiej Republiki Ludowej do unijnego rynku zamówień publicznych dla wyrobów medycznych zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2022/1031. W związku z powyższym zastosowanie ma Środek Instrumentu Zamówień Międzynarodowych (IZM) w postaci wykluczenia ofert w rozumieniu art. 6 ust. 6 lit b) rozporządzenia (UE) 2022/1031 złożonych przez wszystkich wykonawców pochodzących z Chińskiej Republiki Ludowej. Przedmiotowe postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego jest objęte środkiem IZM, o którym mowa w art. 1 ust. 1 Rozporządzenia Wykonawczego Komisji (UE) 2025/1197 z dnia 17 czerwca 2025 r. ustanawiającego Międzynarodowy Instrument Zamówień zgodnie z rozporządzeniem (UE) 2022/1031 Parlamentu Europejskiego i Rady w odniesieniu do postępowań o udzielenie zamówienia publicznego wchodzących w zakres środka IZM. W związku z powyższym, na podstawie art. 8 Rozporządzenia (UE) 2022/1031 Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 23 czerwca 2022 r. w sprawie dostępu wykonawców, towarów i usług z państw trzecich do rynku zamówień publicznych Unii oraz procedur wspierających negocjacje dotyczące dostępu wykonawców, towarów i usług z Unii do rynków zamówień publicznych państw trzecich (Międzynarodowy Instrument Zamówień – IZM), Zamawiający wymaga od Wykonawcy złożenia wraz z ofertą oświadczenia o zobowiązaniu się do spełnienia następujących wymogów w przypadku wyboru jego oferty jako najkorzystniejszej: a) Niezlecanie w ramach podwykonawstwa więcej niż 50% całkowitej wartości zamówienia wykonawcom pochodzącym z państwa trzeciego objętego środkiem IZM. Lista państw objętych środkiem IZM jest określona w Rozporządzeniu Wykonawczym Komisji (UE) 2025/1197. b) W przypadku zamówień, których przedmiot obejmuje dostawę towarów – zapewnienie, aby w okresie obowiązywania umowy towary dostarczone lub usługi świadczone w ramach realizacji zamówienia i pochodzące z państwa trzeciego objętego środkiem IZM odpowiadały nie więcej niż 50% całkowitej wartości zamówienia, niezależnie od tego, czy takie towary lub usługi są dostarczane lub świadczone bezpośrednio przez zwycięskiego oferenta, czy przez podwykonawcę. c) Dostarczenie, na żądanie Zamawiającego, odpowiednich dowodów odpowiadających lit. a) lub b), najpóźniej w chwili zakończenia realizacji zamówienia. d) Uiszczenie proporcjonalnej opłaty w razie nieprzestrzegania zobowiązań, o których mowa w lit. a) lub b), w wysokości 15 % całkowitej wartości zamówienia. Stosowne oświadczenie znajduje się w formularzu ofertowym stanowiącym Załącznik nr 1 do SWZ. Zamawiający informuje, iż w przedmiotowym postępowaniu prowadzonym w trybie przetargu nieograniczonego przewiduje możliwość zastosowania procedury, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy p.z.p. Zamawiający przy zastosowaniu wymienionej procedury najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona w zakresie braku podstaw do wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu.
Internal identifier: Z/88/PN/25
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: yes
Justification for the accelerated procedure: Konieczne jest zachowanie ciągłości przeprowadzanych zabiegów ratujących zdrowie i życie pacjentów. Uzasadnienie prawne: art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy p.z.p.
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 35125100 Sensors
5. Lot
Lot: LOT-0001
Description: 1. Przedmiotem zamówienia są sukcesywne dostawy zwalidowanych zestawów odczynników IVD do izolacji i detekcji DNA drobnoustrojów w pojedynczych oznaczeniach, niezbędnych do wykonania testów w materiałach klinicznych (zwanych dalej towarem) szczegółowo opisanych i w ilościach podanych w Formularzu Cenowym stanowiącym Załącznik nr 2 do SWZ wraz z dzierżawą aparatu (zwanego dalej zamiennie urządzeniem lub przedmiotem dzierżawy), szczegółowo opisanego w Zestawieniu Wymaganych Funkcji i Parametrów Technicznych, stanowiącym Załącznik nr 6 do SWZ oraz zgodnie z projektowanymi postanowieniami umowy stanowiącymi Załącznik nr 4 do niniejszej SWZ. 2. W przypadku braku zapotrzebowania na asortyment objęty przedmiotem zamówienia Zamawiający zastrzega sobie prawo niezamówienia części asortymentu określonego Załączniku nr 2 do SWZ, z zastrzeżeniem ust. 3. Wykonawcy nie przysługują z tego tytułu żadne roszczenia odszkodowawcze ani roszczenia oparte na innej podstawie prawnej, na co Wykonawca wyraża zgodę. 3. Zamawiający gwarantuje, że minimalna wartość udzielonych Wykonawcy zamówień w okresie obowiązywania umowy wyniesie 60% maksymalnej wartości umowy określonej w § 6 ust. 1 pkt 1 Załącznika nr 4 do SWZ. 4. Zamawiający określił w Załączniku nr 2 do SWZ oraz w Załączniku nr 6 do SWZ wymagania jakościowe odnoszące się co najmniej do głównych elementów składających się na przedmiot zamówienia. 5. Wykonawca winien zaoferować i wycenić wszystkie pozycje asortymentowe wymienione w formularzu cenowym. Wykonawca zobowiązany jest do podania w Załączniku nr 2 do SWZ nazwy producenta oraz nazwy handlowej lub numeru katalogowego, cena netto oraz brutto dzierżawionego aparatu.
Internal identifier: Zadanie 1/1
Options:
Description of the options: 1. Zamawiający jest uprawniony do skorzystania z prawa opcji określonego w art. 441 ustawy Prawo zamówień publicznych polegającej na możliwości nabycia przez Zamawiającego prawa własności dzierżawionego na warunkach określonych w Załączniku nr 4 do SWZ. 2. Możliwość skorzystania z opcji każdego rodzaju jest jedynie prawem Zamawiającego i nie stanowi dla Zamawiającego wiążącego zobowiązania. 3. Zamawiający jest uprawniony do skorzystania z prawa opcji w przypadku gdy sprzęt będzie mu niezbędny do prawidłowej realizacji zadań polegających na udzielaniu świadczeń zdrowotnych, a zakup nowego sprzętu tożsamego rodzajowo ze sprzętem dzierżawionym na podstawie niniejszej umowy nie będzie ekonomicznie uzasadniony. 4. Przed zakończeniem okresu obowiązywania umowy Zamawiający przeprowadzi analizę zasadności ekonomicznej skorzystania z prawa opcji uwzględniającą w szczególności aktualną wartość rynkową dzierżawionego sprzętu, szacunkowe koszty zakupu nowego sprzętu ustalone w oparciu o aktualne, obowiązujące w dacie dokonywania analizy ceny rynkowe sprzętu tego samego rodzaju, cenę wykupu przewidzianą w umowie oraz inne czynniki mogące mieć wpływ na podjęcie decyzji o wykupie i na tej podstawie oceni opłacalność (efektywność) ekonomiczną wykupu sprzętu w porównaniu z jego potencjalną wymianą na nowy. 5. Skorzystanie przez Zamawiającego z prawa opcji nie stanowi zmiany umowy i nie będzie wymagało sporządzenia aneksu do umowy. 6. Warunkiem skorzystania z prawa opcji wykupu jest złożenie przez Zamawiającego oświadczenia o zamiarze skorzystania z tego prawa najpóźniej na 14 dni przed zakończeniem okresu obowiązywania umowy. 7. Zamawiający może skorzystać z prawa opcji wykupu przedmiotu dzierżawy poprzez złożenie Wykonawcy oświadczenia o skorzystaniu z prawa opcji w formie pisemnej na adres Wykonawcy wskazany w komparycji umowy, w formie elektronicznej w rozumieniu art. 781 kodeksu cywilnego na wskazany przez Wykonawcę w umowie adres do doręczeń elektronicznych lub w formie dokumentowej za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres e - mail Wykonawcy (według wyboru Zamawiającego).