See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: Achiziția serviciilor de consultanță pentru evaluarea sprijinului acordat pentru elaborarea de documentații tehnico-economice în cadrul POAT 2014 – 2020, destinate pregătirii portofoliului de proiecte în domenii strategice considerate prioritare pentru perioada de programare 2021-2027
Description: Obiectivul contractului ce urmează a se încheia îl reprezintă achiziția de servicii de consultanță pentru evaluarea sprijinului acordat pentru elaborarea de documentații tehnico-economice în cadrul POAT 2014 – 2020 destinate pregătirii portofoliului de proiecte în domenii strategice considerate prioritare pentru perioada de programare 2021 - 2027, conform Planului de evaluare PoAT 2021 – 2027. Prezentul contract de servicii de evaluare continuă procesul de evaluare a acțiunilor cofinanțate prin POAT 2014 - 2020, concentrându-se asupra impactului și sustenabilității proiectelor care au contribuit la îndeplinirea indicatorului de program 6S36 ”Număr de proiecte pregătite în vederea dezvoltării portofoliilor de proiecte aferente perioadei de programare 2021-2027”. Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor: 20 zile. Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificare /informatii suplimentare, in cea de-a 11-a zi inainte de termenul limita stabilit pentru depunerea ofertelor.
Internal identifier: 38918422/2025/4
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 79419000 Evaluation consultancy services
5. Lot
Lot: LOT-0000
Title: Default lot
Description: Obiectivul contractului ce urmează a se încheia îl reprezintă achiziția de servicii de consultanță pentru evaluarea sprijinului acordat pentru elaborarea de documentații tehnico-economice în cadrul POAT 2014 – 2020 destinate pregătirii portofoliului de proiecte în domenii strategice considerate prioritare pentru perioada de programare 2021 - 2027, conform Planului de evaluare PoAT 2021 – 2027. Prezentul contract de servicii de evaluare continuă procesul de evaluare a acțiunilor cofinanțate prin POAT 2014 - 2020, concentrându-se asupra impactului și sustenabilității proiectelor care au contribuit la îndeplinirea indicatorului de program 6S36 ”Număr de proiecte pregătite în vederea dezvoltării portofoliilor de proiecte aferente perioadei de programare 2021-2027”.
Internal identifier: 1
Additional classification (cpv): 79311100 Survey design services, 79311400 Economic research services