847553-2025 - Competition
Poland – Electronic warfare systems and counter measures – Dostawa i wdrożenie mobilnego systemu do wykrywania i neutralizacji Bezzałogowych Statków Powietrznych (BSP)
Contract or concession notice – standard regime - Change notice
Supplies
2. Procedure
Procedure
TitleDostawa i wdrożenie mobilnego systemu do wykrywania i neutralizacji Bezzałogowych Statków Powietrznych (BSP)
DescriptionOPIS: 1. Przedmiot zamówienia obejmuje dostawę i wdrożenie mobilnego systemy do wykrywania i neutralizacji Bezzałogowych Statków Powietrznych (BSP). 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia w zakresie pojazdu bazowego stanowi Załącznik nr 2 do SWZ. 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia w zakresie zabudowy oraz systemu do wykrywania i neutralizacji Bezzałogowych Statków Powietrznych (BSP) stanowi Załącznik nr 3 do SWZ. 4. Warunki gwarancji: 4.1. Wymagany minimalny okres gwarancji na podzespoły mechaniczne, elektryczne i elektroniczne pojazdu, na którym wykonano zabudowę wynosi 24 miesiące bez limitu kilometrów. 4.2. Wymagany minimalny okres gwarancji na powłokę lakierniczą pojazdu, na którym wykonano zabudowę wynosi 24 miesiące. 4.3. Wymagany okres gwarancji na perforację elementów nadwozia pojazdu, na którym wykonano zabudowę wynosi 72 miesiące. 4.4. Wymagany minimalny okres gwarancji na zabudowę i wyposażenie, w tym system wykrywania i neutralizacji Bezzałogowych Statków Powietrznych (BSP) wynosi 24 miesiące. 4.5. Początek okresu gwarancji liczony będzie od daty odbioru przedmiotu zamówienia. 4.6. Aktualizacja w zakresie oprogramowania Command and Control (dalej: „Oprogramowanie C2”) musi odbywać się nie rzadziej niż raz na kwartał. INFORMACJA O OGRANICZENIU DOSTĘPU DO CZĘŚCI SWZ: 1. Na podstawie art. 133 ust. 3 w zw. z art. 18 ust. 2 ustawy Pzp Zamawiający ogranicza dostęp do załącznika nr 3 oraz załącznika nr 4 do SWZ, z uwagi na konieczność ochrony informacji poufnych w nim zawartych. 2. Udostępnienie załącznika nr 3 oraz nr 4 do SWZ odbędzie się według poniższych zasad: 2.1. W celu uzyskania dostępu do załącznika nr 3 oraz nr 4 do SWZ Wykonawca zobowiązany będzie złożyć wniosek według wzoru stanowiącego załącznik nr 8 do SWZ. 2.2. Wniosek należy opatrzyć kwalifikowanym podpisem elektronicznym osoby/osób upoważnionych do reprezentowania Wykonawcy. 2.3. Do wniosku należy dołączyć dokument, z którego będzie wynikało upoważnienie do reprezentowania Wykonawcy (np. aktualny odpis z KRS, pełnomocnictwo). W stosunku do formy dokumentów potwierdzających umocowanie należy stosować zasady wynikające z Rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2020 r. w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursie. 2.4. Do wniosku należy dołączyć umowę o zachowaniu poufności podpisaną przez osobę/osoby upoważnioną/upoważnione do reprezentowania Wykonawcy zgodnie z załącznikiem nr 9 do SWZ. 2.5. W przypadku, gdy wniosek będzie niekompletny lub będzie zawierał błędy, Zamawiający wezwie wykonawcę do jego uzupełnienia w terminie 3 dni od dnia przekazania wezwania. Nieuzupełnienie lub błędne uzupełnienie wniosku spowoduje jego pozostawienie bez rozpatrzenia. 2.6. Wniosek należy złożyć na adres poczty elektronicznej: a.tarka@um.sosnowiec.pl 2.7. Udostępnienie załącznika nr 3 oraz 4 do SWZ nastąpi na adres poczty elektronicznej wskazany we wniosku. Zamawiający prześle zabezpieczony hasłem plik zawierający załącznik nr 3 oraz 4 do SWZ. Natomiast hasło umożliwiające zapoznanie się z załącznikiem nr 3 oraz 4 do SWZ Zamawiający przekaże sms-em na numer telefonu komórkowego podany we wniosku 2.8. Zamawiający nie udostępni załącznika nr 3 oraz 4 do SWZ Wykonawcy, w stosunku do którego wystąpi przesłanka opisana w rozdziale I ust. 18 SWZ. ZAMÓWIENIA, O KTÓRYCH MOWA W ART. 214 UST. 1 PKT 8) USTAWY PZP: Zamawiający nie przewiduje udzielania zamówień na podstawie art. 214 ust. 1 pkt.8) ustawy Pzp. TERMIN WYKONANIA ZAMÓWIENIA: Termin realizacji dla przedmiotu zamówienia wnosi 8 miesięcy od dnia zawarcia umowy. Wykonawca udzieli bezterminowej niewyłącznej licencji na Oprogramowanie C2. OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH ZEBRANYCH PRZEZ ZAMAWIAJĄCEGO W TOKU POSTĘPOWANIA: Informacja o ochronie danych osobowych znajduje się w Rozdziale I, ust. 17 Specyfikacji Warunków Zamówienia [dalej: SWZ]. PODSTAWY WYKLUCZENIA: 1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu. 2. Zamawiający wykluczy z postępowania Wykonawców, wobec których zachodzą podstawy wykluczenia, o których mowa: - w art. 108 ust. 1 ustawy Pzp, - w art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego, - w art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczące środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 229 z 31.7.2014, str. 1), dalej: rozporządzenie 833/2014, w brzmieniu nadanym rozporządzeniem Rady (UE) 2025/2033 w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 111 z 8.4.2022, str. 1). 3. Wykluczenie następuje na okres trwania okoliczności określonych w Rozdziale III, ust. 2.3. SWZ. 4. W przypadku Wykonawcy wykluczonego na podstawach określonych w Rozdziale III, ust. 2.3. – 2.4. SWZ, Zamawiający odrzuca ofertę takiego Wykonawcy. 5. Osoba lub podmiot podlegające wykluczeniu na podstawach określonych w Rozdziale III, ust. 2.3. SWZ, które w okresie tego wykluczenia ubiegają się o udzielenie zamówienia publicznego lub biorą udział w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub w konkursie, podlegają karze pieniężnej.
Type of procedureOpen
The procedure is acceleratedno
Purpose
Main nature of the contractSupplies
Main classification (cpv): 35730000 Electronic warfare systems and counter measures
Additional classification (cpv): 35721000 Electronic intelligence system, 48730000 Security software package, 48732000 Data security software package
5. Lot
LotLOT-0001
Title„Dostawa i wdrożenie mobilnego systemu do wykrywania i neutralizacji Bezzałogowych Statków Powietrznych (BSP)”
DescriptionOPIS: 1. Przedmiot zamówienia obejmuje dostawę i wdrożenie mobilnego systemy do wykrywania i neutralizacji Bezzałogowych Statków Powietrznych (BSP). 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia w zakresie pojazdu bazowego stanowi Załącznik nr 2 do SWZ. 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia w zakresie zabudowy oraz systemu do wykrywania i neutralizacji Bezzałogowych Statków Powietrznych (BSP) stanowi Załącznik nr 3 do SWZ. 4. Warunki gwarancji: 4.1. Wymagany minimalny okres gwarancji na podzespoły mechaniczne, elektryczne i elektroniczne pojazdu, na którym wykonano zabudowę wynosi 24 miesiące bez limitu kilometrów. 4.2. Wymagany minimalny okres gwarancji na powłokę lakierniczą pojazdu, na którym wykonano zabudowę wynosi 24 miesiące. 4.3. Wymagany okres gwarancji na perforację elementów nadwozia pojazdu, na którym wykonano zabudowę wynosi 72 miesiące. 4.4. Wymagany minimalny okres gwarancji na zabudowę i wyposażenie, w tym system wykrywania i neutralizacji Bezzałogowych Statków Powietrznych (BSP) wynosi 24 miesiące. 4.5. Początek okresu gwarancji liczony będzie od daty odbioru przedmiotu zamówienia. 4.6. Aktualizacja w zakresie oprogramowania Command and Control (dalej: „Oprogramowanie C2”) musi odbywać się nie rzadziej niż raz na kwartał. WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU: 1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy: 1.1. nie podlegają wykluczeniu, 1.2. spełniają warunki udziału w postępowaniu, o ile zostały one określone. 2. Na podstawie art. 112 ustawy Pzp, Zamawiający określa warunki udziału w postępowaniu dotyczące: 2.1. zdolności do występowania w obrocie gospodarczym – Zamawiający nie formułuje warunku udziału w postępowaniu w tym zakresie; 2.2.uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów – Zamawiający nie formułuje warunku udziału w postępowaniu w tym zakresie; 2.3. sytuacji ekonomicznej lub finansowej – Zamawiający uzna, że Wykonawca spełnia warunek w zakresie sytuacji ekonomicznej, jeżeli Wykonawca wykaże, że posiada: 2.3.1. środki finansowe lub zdolność kredytową w kwocie nie mniejszej niż 2.500.000,00 zł (słownie: dwa miliony pięćset tysięcy złotych); 2.3.2. odpowiednie ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na sumę gwarancyjną nie mniejszą niż: 2.500.000,00 zł (słownie: dwa miliony pięćset tysięcy złotych). W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, warunek w zakresie sytuacji ekonomicznej opisany w pkt. 1.2.3. może zostać spełniony łącznie przez wszystkich Wykonawców. Jednakże, każdy z warunków opisanych w pkt 1.2.3.1. i 1.2.3.2. musi zostać spełniony w pełnej wysokości przez co najmniej jednego z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia. Zamawiający nie dopuszcza możliwości sumowania, dzielenia kwot pomiędzy Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia w odniesieniu do warunku opisanego odpowiednio w pkt. 1.2.3.1. i 1.2.3.2. 2.4. zdolności technicznej lub zawodowej – Zamawiający uzna, że Wykonawca spełnia warunek w zakresie zdolności technicznej lub zawodowej, jeżeli Wykonawca wykaże, że wykonał należycie w okresie ostatnich pięciu lat jedną dostawę o wartości nie mniejszej niż 2.500.000,00 zł brutto obejmującą wdrożenie systemu do wykrywania i niekinetycznej neutralizacji Bezzałogowych Statków Powietrznych (BSP). INFORMACJA O PRZEDMIOTOWYCH ŚRODKACH DOWODOWYCH: 1. Zamawiający wymaga, aby Wykonawca wraz z ofertą złożył następujące przedmiotowe środki dowodowe: − Specyfikację techniczną oferowanego Przedmiotu zamówienia sporządzoną według wzoru stanowiącego załącznik nr 4 do SWZ. 2. Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych, w przypadku gdy Wykonawca ich nie złożył bądź złożone przedmiotowe środki dowodowe są niekompletne. WYJAŚNIENIE DO POLA BT-536-Lot: Wskazana data w tym polu - 20.01.2025 r. ma charakter całkowicie orientacyjny., a termin wykonania zamówienia wnosi 8 miesięcy od dnia zawarcia umowy. Wykonawca udzieli bezterminowej niewyłącznej licencji na Oprogramowanie C2.
Internal identifierWZP.271.1.68.2025.AT