See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: Tuburi nesudate din Zircaloy-4 - CR 43967
Description: Achiziţia are ca obiect furnizarea de 700.000 bucăți Tuburi nesudate din Zircaloy-4, reprezentand necesarul pentru o perioada de 18 de luni pentru fabricatia combustibilului nuclear in cadrul sucursalei Fabrica de Combustibil Nuclear (FCN) Pitesti. Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor este de 20 zile. Entitatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari sau informatiilor suplimentare in a 11-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor. Entitatea contractanta va raspunde doar la solicitarile de clarificari adresate de operatorii economici pana la termenul-limita stabilit.
Internal identifier: 10874881/2025/0425.001
Type of procedure: Open
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 14735000 Zirconium
5. Lot
Lot: LOT-0000
Title: Default lot
Description: Achiziţia are ca obiect furnizarea de 700.000 bucăți Tuburi nesudate din Zircaloy-4, reprezentand necesarul pentru o perioada de 18 de luni pentru fabricatia combustibilului nuclear in cadrul sucursalei Fabrica de Combustibil Nuclear (FCN) Pitesti. Caracteristicile tehnice si cerintele pe care trebuie sa le indeplineasca tuburile din Zircaloy-4 sunt precizate in Caietul de sarcini F-SI-CAIET-CS-03603-24-07-25 Editia 2/10.09.2025, in Specificatia de Procurare SP – 2.03 editia 6/2017 - Anexa A la Caietul de sarcini si in Specificatia Tehnica AECL Technical Specification TS-XX-37354-1 rev.0/1981 and AECL Amendment Sheet / 24.11.1993 – Anexa B la Caietul de Sarcini.
Internal identifier: 1